Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Подбай про себе зараз (матеріал студентської редакції)

В умовах сучасного життя ми повинні постійно вирішувати кілька завдань одночасно: пам’ятати про роботу, навчання, сім’ю, але при цьому ми часто забуваємо про найголовніше —  про себе і своє здоров’я. А саме про ту частину нашого організму, про яку ми найменше піклуємося — постава.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я різними хворобами опорно-рухового апарату страждає 80% населення, більшість з яких у віці від 30 до 50 років.
Ми взяли коментарі у Ніни Горбатюк, лікаря-хірурга та інструктора з лікувальної фізкультури, і попросили її нагадати, чому так важливо стежити за своєю поставою ще з юнацтва, щоб не було наслідків в зрілому віці.

Основні причини порушення постави та ослаблення м’язового корсета:

—  генетичний фактор;
—  зайва вага;
—  мала або вiдсутня фізична активність;
—  збереження неправильної пози тривалий час (наприклад, за шкiльною партою);
—  недотримання певних умов на робочому місцi;
— незручна поза (наприклад, за комп’ютером);
— погане освітлення робочого столу;
— недостатнє потрапляння в органiзм вітамінів і мінеральних речовин.

Дуже часто болі в спині не несуть загрози здоров’ю та життю людини і проходять самостійно, без лікування протягом декількох днів, але якщо ні, то це перший дзвінок, що потрібно щось робити.
Ніна наголошує на тому, що багатьох ускладнень можна запобігти, якщо просто прислухатися до свого організму і не ігнорувати сигнали у вигляді больових відчуттів або дискомфорту. Вона розповіла нам безліч історій зі своєї практики про пацієнтів, які проходили у неї лікувальну фізкультуру і зізнавалися, що якби знали, що масажі й розминки будуть настільки складними та сам процес лікування таким довгим, вони б не доводили себе до крайнього ступеня та звернулися до лікаря ще кілька років тому.
«Найпростіше, що ви можете та маєте зробити для свого хребта, щоб запобiгти розвитку багатьох захворювань, — це заняття спортом. Крім стрункого і пiдтягнутого тіла, ви ще отримаєте сильну та укріплену опорно-рухову систему. Ходьба, плавання, йога — стануть відмінним розв’язанням багатьох проблем.

Але знову ж таки, в цьому питанні так само варто враховувати свої особливості, не варто встановлювати світових рекордів, до кожного випадку потрібен індивідуальний підхід і навантаження», — стверджує Ніна Горбатюк.
В жодному випадку не можна займатися самолікуванням! Якщо біль в спині постійна, що прогресує з кожним днем, локалізується в одному місці, супроводжується підвищенням температури тіла, слабкістю в ногах або порушенням функції тазових органів, — необхідно негайно звернутися до фахівців.

Клочок Юлія

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми