Поїздка міським транспортом: «Очеретяний трамвай»

Поїздка міським транспортом, як правило, нудна та рутинна справа. І, зазвичай, транспорт для громадськості — спосіб дістатися до місця роботи чи навчання. Проте в Одесі є трамвайний маршрут, проїхавши яким, ви не пошкодуєте свого часу та отримаєте багато вражень. Наша редакція впевнена, що кращих краєвидів із трамвайного вікна в Одесі не знайти.

Номер маршруту — 20, а неофіційна назва — «Очеретяний». Він бере свій початок від Херсонського скверу, неподалік від Пересипського моста. Зазвичай трамвай доводиться чекати близько 20 хвилин, тому що на лінії ходить усього два вагони, та й обслуговує він не так багато людей, порівняно з іншими маршрутами. Слід попередити, що кінцева зупинка не особливо привітна, і вам не сподобається там чекати, тому буде зручно використовувати додаток, який відстежує трамвай у реальному часі.

Коли трамвай прибуває, з нього неспішно виходять і заходять нові пасажири. Здебільшого це пенсіонери та люди похилого віку. Через декілька хвилин транспорт починає рухатися в напрямку Хаджибейського лиману. 

Коли я дістав камеру, щоб почати зйомку, небагато людей з вагону почала дивитися на мене здивовано та засмучено через те, що фотографую їх. Але ніхто не завадив — і кадри вийшли чудові.  

У цей день погода була сонячна. Сонце освітлювало вагон своїм теплим промінням, відбиваючи на підлозі тіні від сидінь та віконних рам.

Деякими ділянками маршруту трамвай буквально пірнав в очерет, як у тунель. Потім виходив на ділянки, з яких було видно дороги, заводи, порт, а далі знову пірнав. І поки трамвай їде серед цього очерету, ти переносишся до іншого місця —  вже не помічаєш людей навколо.

Не зважаючи на те, що трамвай досить часто робив зупинки, усі вірно чекали  кінцевої. Спереду від мене сиділа бабуся, вона оглядала якусь регіональну газету, зацікавлено вчитуючись у кожну замітку. А біля переднього виходу сидів самотній дідусь. Здавалося, усю поїздку він був глибоко занурений у свої думки — про що свідчив зосереджений погляд, прикутий до вікна.

Хвилин через 30 трамвай я дістався кінцевої зупинки. Коли вийшов, то здивувався тому, що неподалік міста може бути зовсім інший краєвид. Навколо багато кущів, дерев, хатинки та лиман, уздовж якого проходить об’їзна дорога. Стало цікаво, що взагалі тут є. І я пішов… 

Раптом випадково набрів на центр реабілітації «Хаджибей», біля якого ходили пенсіонери з візками. Будівля виглядала занедбано й потрапити туди не вдалося. Після цієї невеличкої прогулянки я вирішив повернутися до кінцевої та вже їхати до міста. 

На зупинці, якщо її взагалі можна так називати,  здивувала одна деталь — стара будка з ракушняка, що ось-ось  розсиплеться. Тому люди, які чекали трамвай, сиділи на землі чи просто стояли. Дочекавшись, кожен міг дістатися міста цим же маршрутом.

«Очеретяний трамвай» — це по-справжньому цікавий та захоплюючий маршрут нашого міста. Від’їжджаєш лише на кілька зупинок від міста — і потрапляєш у «море з очерету». І по цьому очерету, ніби по струнах, грає вітер та сонце, чаруючи та переносячи своєю мелодією від міської метушні. 

Але, на жаль, цьому трамвайному маршруту бракує уваги. Відновлення інфраструктури, як, наприклад, спорудження зручних зупинок, допоможе розкрити його потенціал. «Очеретяний трамвай», крім перевезень місцевих мешканців, може стати справжнім символом Одеси чи просто цікавим способом для нетривалих прогулянок. Отож, якщо полюбляєте гуляти та вивчати наше місто, безперечно, вам слід проїхатися цим трамваєм. 

Костянтин Попов

2 курс

“Black.White”

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram