Попкорн викидати зарано

Під стінами Одеської обласної державної адміністрації пройшов мітинг на підтримку достроково звільненого директора художнього музею. Учасниками протесту стали більше 500 людей.

На 3 день після оголошення скандального рішення біля 500 людей зібралися на захист Ройтбурда під стінами обласної державної адміністрації. Запланували акцію 4 вересня, в день, коли Олександра Ройтбурда достроково звільнили. Не дивлячись на те, що в акції взяли участь багато людей, те, що відбувалося можна назвати культурним майданом.  Ні лайок ні навіть скандувань, лише оплески і незчисленна кількість плакатів, які до того ж відрізнялися неабиякою оригінальністю.

«Я за те, щоб він залишився, це дуже важливо. За ті півтора року, які знаходиться Олександр на посаді директора музею, він дуже багато змінив. Він зробив наш музей доступним для людей, дуже популярним, зріс і продаж квитків», заявила учасниця мітингу Ніка.

«Я звичайно розділяю його творчість як художника і як директора музею, хоча й там і там є чим пишатися, а що якась альтернатива є?» поділивсяучасник мітингу Володимир.

Протягом всієї акції працював відкритий мікрофон. Піднятися на сцену та виступити у зміг кожен бажаючий.Переважно це були друзі музею, журналісти, депутати постійні відвідувачі та діячі мистецтва. Майже всі вони протягом цих 3 днів постили свої слова підтримки та навіть запускали флешмоби в соціальних мережах, відтепер висловилися вживу.

 «Те, що зробила команда Олександра Ройтбурда для нашого музею, вражає, дійсно це така місія нездійснена. Я пам’ятаю, коли приїжджали до нас відомі артисти 5-6 років ми возили їх в цей музей, а потім перестали їх водити, бо було соромно, тому що було не доброзичливе відношення до відвідувачів», зауважив піаніст Олексій Ботвінов.

Мета у всіх учасників єдина – поновити Олександра Ройтбурга на посаді директора Одеського художнього музею. З запізненням на сцену вийшов і сам Олександр Ройтурд, привітали його гучними оплесками та свистінням. Така увага до себе увігнала художника в фарбу, з сором’язливістю щоразу заявляв,  що мітинг не про його особистість.

 «Люди вийшли за те, щобреалізовувати власну свідомість, такого не було давно. Буду всіма  можливими методами протидіяти незаконному рішенню і  судовими», – відмітив звільнений директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд.

Взагалі ж, звільняли директора за порушення трудового розпорядку і проведення концертів у музеї – принаймні офіційно. З  3 спроби – все ж вдалося. Сам Олександр Ройтбурд готовий звертатися до суду вже найближчим часом.

«Рішення не пройшло погоджування комісією, його просто озвучили прямо в сесійному залі, тут же воно було включено до порядку денного, і за 5 хвилин вже за нього  проголосували…це звичайно рішення, яке  не відповідає всім вимогам законодавства, адже обвинувачення доволі абстрактне, там немає ні посилань, ні зазначених конкретних порушень, які були скоєнні Олександром Ройтбурдом», прокоментувавадвокат Олександра Ройтбурда Олександр Щукін.

Важливо відмітити, щоза часів директорства Олександра Ройтбурда поліпшилося фінансове становище музею. Тільки спонсорські пожертви зросли до кількох мільйонів гривень. Відкрилася реставраційна майстерня. А завдяки ж заснованому фонду «Друзі музею» було відремонтували вестибюль та оновили дизайн. В рази збільшилося і відвідування.

                                                                                        Карина Шадунц

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram