Пост і веганство – одне і те саме

Мабуть у кожного хоча б раз у житті промайнуло питання відмінності між таким явищем як пост і веганство. І може, на перший погляд, різниці немає. Та чи помітна ця різниця для нашої сьогоднішньої гості, котра спробувала і те, і інше? А також що дає те та інше запитаймо її особисто.

Розкажіть трохи про себе.

Привіт. Я Аня. Я працюю вчителем молодших класів. Вже майже сьомий рік. Люблю читати та саджати квіти. Маю запальний, але розсудливий характер. Завжди пробую щось нове і дуже прискіплива до себе у цьому.

Чому Ви прийняли свій перший пост?

Я була дуже змучена від проблем, котрі так і не давали мені спокою вже не перший місяць. Мені було дуже необхідно влаштувати собі якийсь ретріт. І саме тоді в інстаграм я побачила пост однієї блогерки, в котрому вона закликала провести чистку простору, в котрому ми живемо. Це має якусь спеціальну свою назву, котру я не пам’ятаю. Після того, як я прочитала цей пост, мені одразу спало на думку, що це вкрай нагадує принципи посту. Мої батьки якраз останнім часом почали його дотримуватися і я запитала як власне це відбувається. І у відповідь я почула, що треба лише відмовитися від м’яса, риби, яєць, алкоголю, меду, молока. А також щоденно читати молитви. Це не відповідало моєму баченню духовного просвітництва, яке сформувалося за роки мого життя, тому я зайнялася цим питанням особисто. Книги, статті, інтерв’ю тих, хто вже постився. На мій подив я поставилася до цього дуже серйозно. І зовсім не дарма. Я виявила основні принципи, за котрими буду дотримуватися поста і намалювала кольорове, чітке бачення для чого це мені. Я поставила перед собою ціль звільнитися від стресу, від цієї щоденної паніки через роботу шляхом чистки свідомості.

Що це за принципи? І що для тебе означає чистка свідомості?

Якщо складно відмовитися – не треба себе мучити, значить воно мені не треба. Тримати в голові для чого я відмовляюся від певних продуктів – для очищення організму і енергії. Мені треба було просто звільнити себе від тягарів власних думок і від всього зайвого, що мене оточувало. Якщо казати конкретно про мої дії, то план був таким. Я одразу відмовилася від всього, дуже різко. Від соціальних мереж, від спілкування з токсичними людьми, від продуктів тваринного походження, від насилля, гніву. Я почала займатися медитацією, щоб звільнити себе від зайвих думок та стресу. Більше виходити до моря та спілкуватися зі своїм чоловіком та бабусею.

Що Ви отримали від дотримання поста?

Я, ніби знову народилася. І я знаю, що це звучить дуже драматично. Але воно дійсно так відчувається. Ніби мене провітрили і тепер мені дуже добре. З’явилися сили на виконання тієї самої роботи, від котрої починало нудити, я пішла на танці, зайнялася власним здоров’ям і почалися налагоджуватися стосунки з чоловіком. Дотримуватися посту – це не тільки про відмову від їжі, це про духовне просвітництво. Це про самопочуття.

Що Вас спонукало перейти до веганства?

Це мій наступний крок. Мені просто стало мало сорока днів. Ця прискіплива дама тепер хотіла завжди відчувати себе живою.

Чи погіршилося Ваше здоров’я при відмові від продуктів тваринного походження?

Я не вживала ці продукти з березня 2019 року. Волосся не повипадало, нігті на місті. Тому жалітися немає на що. Погіршення фізичного здоров’я на веганстві для мене доки залишається міфом. Хоча і не думаю, що колись з цим зіткнуся.

Чим відрізняється пост від веганства?

Для мене майже нічим. Мені стало мало сорока днів посту, тому я перейшла на веганство. Я знаю, що я нікого не вбиваю, нікого не кривджу і при цьому роблю тільки краще моєму організмові та тілу. А як це називається вже не має значення. Єдине що хочу зазначити, то це те, що пост, на мою думку, як термін має в собі більше духовного значення. Там не лише про чистку організму, а й про чистку свідомості. Хоча може й не для всіх.

Аліна Кравченко, 3 курс, reDUCKcia

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram