Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Повороти історії найстарішого університету півдня України

13 травня 1865 року на базі Рішельєвського ліцею імператорським указом був заснований Новоросійський університет. За 155 років існування вже Одеський національний університет імені Іллі Ілліча Мечникова виростив десятки тисяч професіоналів своєї справи, що зараз відомі по всій країні та світу. Історія найстарішого вишу на півдні України містить чимало захоплюючих фактів. Розповідаємо!

Насправді створити університет в Одеському навчальному окрузі ще у 1856 році пропонував видатний хірург М. І. Пирогов, але дозвіл було дано лише 22 червня 1862 року. Так через три роки свої двері для перших 174 студентів відкрили історико-філологічний, фізико-математичний та юридичний факультет.
Цікаво, що довгий час доступ до знань мали тільки юнаки. Лише в 1911 році Імператорський Новоросійський університет прийняв на перший курс студенток.
Справжнім надбанням науки тієї доби завдяки університету стали офтальмолог В. П. Філатов, фізіолог І. М. Сєченов, історик Ф. І. Успенський, математик О. М. Ляпунов і, звісно ж, майбутній лауреат Нобелівської премії, мікробіолог І. І. Мечников, чиїм іменем виш назвали у 1945 році.
Серед скарбів нашого університету також одна з найбільших і найстаріших наукових бібліотек України. Тут містяться такі унікальні книги як «Острозька Біблія», видана в 1581 році Іваном Федоровим, і найстаріша в бібліотеці книга-інкунабула з геральдики Іоанна Андреа «Трактат про коріння», видана в Нюрнберзі в 1476 році.
Навіть в роки війни університет працював без перерв: в 1941 році його евакуювали спочатку на Кубань, а потім в Туркменію — з тисячного колективу залишилося близько 266 студентів, 8 професорів, 18 доцентів, 2 старших викладачів, 8 асистентів, 16 лаборантів. Так отримати освіту змогли аж 5 випусків студентів.
І зараз, попри важкі часи, коли у світі вирує пандемія, Одеський національний університет імені Іллі Ілліча Мечникова продовжує навчати тисячі фахівців дистанційно задля спільного світлого майбутнього нашого міста і країни.

Мадіна Пушкашова

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми