«Права людини понад усе»: Одеса-Прайд в Одесі

Райдужна символіка, епатажні образи та словесні сутички.В останній день літа в Одесі пройшов 5 фестиваль квір-культури «Одеса-Прайд 2019». Підтримали акцію понад 300 людей.

ЛГБТ-прайду передувала акція опонентів. За годину до запланованого маршу рівності близько 10 людей зібрались біля пам’ятника Дюку, із плакатами в руках вони вийшли аби відстояти сімейні цінності. Говорити на камеру навідріз відмовлялись, до журналістів ставили єдине питання — ви за чи проти. Подібна акція проводиться вже в п’яте — перед кожним ЛГБТ-прайдом.

До речі, цього року на учасників маршу рівності чекала ще одна перешкода — вхід до Грецького парку, звідки захід мав стартувати, був заблокований будівельними матеріалами та робітниками. Організатор акції заявляє, що домовлялись з поліцією про інше.

«У нас була плідна робота протягом останніх 2 тижнів, працювали ми разом з КМСом – це комісія при Євросоюзі з прав людини, отримали мандат на допомогу і організацію роботи поліції. Не знаю, що це, неузгодженість дій поліції і мерії або відвертий саботаж, але прохід повністю заблокований», — розповіла організатор «Одеса-Прайд 2019» Анна Леонова.

Попри перепону, учасники акції знайшли вихід і пройшли до місця призначення.Більш як 300 людей із яскравими зачісками, різнокольоровим вбранням та символікою ЛГБТ згуртувалися, співали пісні, грали на музичних інструментах та розгорнули великий райдужний прапор, під яким час від часу пробігали учасники прайду. Кажуть, що переслідують єдину місію — донести людям, що кожна людина має право на свободу вибору та щасливе життя.

«Не дивлячись на всі перешкоди, які у нас стоять, в самовираженні себе, у свободі любити, кого ми хочемо, не дивлячись на все це люди виходять і говорять, а це значить, що ми ламаємо перепони», зазначила учасниця акції «Одеса-Прайд 2019» Олександра.

Серед учасників акції було біля 50 представників міжнародних організацій та  співробітників посольств.  Вони тримали в руках прапори своєї країни та співали національні пісні.

«Я хочу підтримати ЛГБТ спільноту в цьому місті, своєю присутністю я говорю, що друзі я з вами», заявила учасниця «Одеса-Прайд 2019» Хіка.

Через пів години галасливих радощів та яскравих дійств розпочалося очікуване. До мітингувальників підійшли противники ЛГБТ-прайду. Найбільш активною виявилася жінка, яка викрикувала, мовляв ЛГБТ — це не вирок і цю ваду можна вилікувати, варто лише захотіти.

«Ми пропонуємо допомогу дівчатам-лесбійкам та геям. Моя подруга, яка була лесбійкою і вона отримала допомогу, реабілітацію, наразі  у неї повністю зник потяг до жінок, і вона тепер натурал», — відмітила опонент «Одеса-Прайд 2019» Маргарита Караткіх.

Через годину розпочався і запланований марш.Представники сексуальних меншин піднялися сходами Грецького парку і пройшли  по Приморському бульвару до будинку мерії, закінчивши ходу на перетині вулиць Пушкінської та Дерибасівської. Протягом ходи, учасників прайду переслідували їхні опоненти та викрикували лозунги.  Побачивши, що слова не діють вже відома лікувальниця представників ЛГБТ лягла на дорозі.

Взагалі ж, не зважаючи на дрібні сутички ЛГБТ-прайд в нашому місті пройшов без наслідків. Але якщо порівнювати як проходять подібні прайди в європейських країнах та до прикладу в США, різниця здивує. Не зважаючи на це, одеські організатори планують проводити акцію щороку.

Софія Лабушняк