Право бути людьми

Наприкінці літа 4 студентки факультету журналістики, реклами та
видавничої справи відправилися здобувати нові знання з правозахисної журналістики.

Медіафест під назвою «Праволюдяність» зібрав майже 100 студетів та
викладачів з 24 університетів України, де вони тиждень працювали в п’яти різних групах: ненасильство, мова ворожнечі, активізм, гендерна рівність та свобода слова. Групи були створенні за пріоритетністю учасників.
Цей фестиваль проходив за підтримки інституту журналістики, центру прав людини ZMINA та програми розвитку ООН в Україні (ПРООН).
Організатори впевнені, що права людини мають бути частиною
журналістської освіти.
Головний меседж, який хотів донести медіафест – говорити про права
людини мовою мистецтва.
Знання, які учасники отримали під час фестивалю, були застосовані у
майстеркласах з візуального мистецтва: репортажного фото, дизайну та стрітарту.

З групами працювали незалежний експерт Володимир Азін, експертка Програми Розвитку ООН Олена Іванова, спеціаліст Національної асамблеї людей з інвалідністю Євген Свєт, віце-президентка Ромського жіночого фонду «Чіріклі» Зола Кондур, членкиня Координаційної ради ТрансКоаліції Анастасія Єва Домані, координатор Проекту “Без кордонів” Максим Буткевич, координаторка руху «Молодь за мир» в Україні» Оля Макар, голова правління ГО “Україна без тортур” Олександр Гатіятуллін, голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, волонтер Благодійного фонду “Восток СОС” Євген Васильєв, медіа-юрист ГО “Платформа прав людини” Олександр Бурмагін, менеджерка проектів Freedom House в Україні Анастасія Лихолат, голова правління Центру прав людини Zmina Тетяна Печончик, українська політикиня, народна депутатка VIII скликання Ірина Суслова, продюсерка Радіо Культура, координаторка кампанії проти сексизму “Повага” Ірина Славінська, про-фемініст, менеджер комунікацій Українського жіночого фонду” Микола Ябченко.
З нами поділилися своїми враженнями учасниці цього фесту.
«Від фестивалю залишились лише приємні спогади. Навіть втома від
щільного графіку була в радість. На щастя, ми познайомилися із великою кількістю талановитих, щирих, відвертих, захоплених, компетентних людей. Гадаю, варто зазначити ту кількість здобутих вмінь і навичок, що будуть нам у нагоді в нашій професійній діяльності.» – Ольга Куруч, студентка 3 курсу.

«Як мінімум, я не очікувала такої розкоші. Нам забезпечили проживання на курорті, без жартів. І прекрасне харчування. Як-не-як, а це впливало на роботу, тому що ми завжди були в комфорті, а значить, і готові до роботи. Це була прекрасна можливість зробити внесок у розвиток правозахисної журналістики, нехай навіть ми займалися цим лише 5 днів. Нехай і небагато, але ми збагатили цю сферу своєю творчістю. У мене залишилося бажання займатися правозахисною журналістикою, і я планую розвиватися в цьому далі. Якщо буде можливість знову поїхати на медіафест ー я поїду. » -Анастасія Голубєва, студентка 4 курсу.

В рамках фестивалю проходив конкурс у 2 номінаціях: на кращу емблему та на кращий слоган.
Наші дівчата перемогли в номіції «кращий слоган», який я і обрала для заголовку.
Варто зазначити, що такий фестиваль в Україні проходить вже вдруге.

Бакума Олена

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram