Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Право бути людьми

Наприкінці літа 4 студентки факультету журналістики, реклами та
видавничої справи відправилися здобувати нові знання з правозахисної журналістики.

Медіафест під назвою «Праволюдяність» зібрав майже 100 студетів та
викладачів з 24 університетів України, де вони тиждень працювали в п’яти різних групах: ненасильство, мова ворожнечі, активізм, гендерна рівність та свобода слова. Групи були створенні за пріоритетністю учасників.
Цей фестиваль проходив за підтримки інституту журналістики, центру прав людини ZMINA та програми розвитку ООН в Україні (ПРООН).
Організатори впевнені, що права людини мають бути частиною
журналістської освіти.
Головний меседж, який хотів донести медіафест – говорити про права
людини мовою мистецтва.
Знання, які учасники отримали під час фестивалю, були застосовані у
майстеркласах з візуального мистецтва: репортажного фото, дизайну та стрітарту.

З групами працювали незалежний експерт Володимир Азін, експертка Програми Розвитку ООН Олена Іванова, спеціаліст Національної асамблеї людей з інвалідністю Євген Свєт, віце-президентка Ромського жіночого фонду «Чіріклі» Зола Кондур, членкиня Координаційної ради ТрансКоаліції Анастасія Єва Домані, координатор Проекту “Без кордонів” Максим Буткевич, координаторка руху «Молодь за мир» в Україні» Оля Макар, голова правління ГО “Україна без тортур” Олександр Гатіятуллін, голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, волонтер Благодійного фонду “Восток СОС” Євген Васильєв, медіа-юрист ГО “Платформа прав людини” Олександр Бурмагін, менеджерка проектів Freedom House в Україні Анастасія Лихолат, голова правління Центру прав людини Zmina Тетяна Печончик, українська політикиня, народна депутатка VIII скликання Ірина Суслова, продюсерка Радіо Культура, координаторка кампанії проти сексизму “Повага” Ірина Славінська, про-фемініст, менеджер комунікацій Українського жіночого фонду” Микола Ябченко.
З нами поділилися своїми враженнями учасниці цього фесту.
«Від фестивалю залишились лише приємні спогади. Навіть втома від
щільного графіку була в радість. На щастя, ми познайомилися із великою кількістю талановитих, щирих, відвертих, захоплених, компетентних людей. Гадаю, варто зазначити ту кількість здобутих вмінь і навичок, що будуть нам у нагоді в нашій професійній діяльності.» – Ольга Куруч, студентка 3 курсу.

«Як мінімум, я не очікувала такої розкоші. Нам забезпечили проживання на курорті, без жартів. І прекрасне харчування. Як-не-як, а це впливало на роботу, тому що ми завжди були в комфорті, а значить, і готові до роботи. Це була прекрасна можливість зробити внесок у розвиток правозахисної журналістики, нехай навіть ми займалися цим лише 5 днів. Нехай і небагато, але ми збагатили цю сферу своєю творчістю. У мене залишилося бажання займатися правозахисною журналістикою, і я планую розвиватися в цьому далі. Якщо буде можливість знову поїхати на медіафест ー я поїду. » -Анастасія Голубєва, студентка 4 курсу.

В рамках фестивалю проходив конкурс у 2 номінаціях: на кращу емблему та на кращий слоган.
Наші дівчата перемогли в номіції «кращий слоган», який я і обрала для заголовку.
Варто зазначити, що такий фестиваль в Україні проходить вже вдруге.

Бакума Олена

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми