«Про нас говорять»: подкасти про журналістику

Новий формат передачі інформації стрімко захоплює українські ЗМІ. Вони записують подкасти, де обговорюють актуальні події, радять книжки, спілкуються з цікавими особистостями, відкривають невідомі раніше факти та історії. Однак говорять у них не тільки журналісти, але й і про журналістів. Тож пресслужба факультету підготувала огляд подкастів, в яких розповідають про життя наших колег та роботу медійної сфери зсередини.

«Медіапрактики»

Хто говорить: молоді українські медіаменеджери, медіаактивісти та журналісти: Богдан Логвиненко з «Ukraїner», Андрій Чемес з «Radio Skovoroda», Анатолій Бондаренко з «Texty.org», Оксана Павленко із «The Devochki».

Про що говорить: ведучий та гості розповідають про складнощі, які трапляються на шляху українських незалежних медіа, і те, як їх подолати. Обговорюють, які формати мають майбутнє у ЗМІ, як можливості та інструменти допоможуть створити якісне локальне або нішеве медіа, а після —заробляти на ньому.

Скільки епізодів є: 20 епізодів про успішні бізнес-моделі українських ЗМІ.

Тривалість випусків: від 40 хвилин і до 1 години.

Де послухати: Apple Podcasts, Google podcasts та Soundcloud.

«Поредачим»

Хто говорить: копірайтери, редактори та письменники: Олександр Амзін, медіаконсультант та автор книги «Новинна інтернет-журналістика», Іван Сурвілло, спеціальний кореспондент «The Village», Максим Ільяхов, співавтор книги «Пиши, скорочуй» та ведучий Павел Федоров.

Про що говорить: чим відрізняється редагування від копірайтингу? Які навички потрібні для роботи в цих напрямках? Як правильно писати про медицину? У подкасті говорять про те, як писати та редагувати тексти, про особливості роботи в медіа та контент-маркетингу. Гості подкасту розповідають про успішні практики, помилки та діляться досвідом. У третьому сезоні увагу зосереджують на тому, як автору чи копірайтеру знайти роботу.

Скільки епізодів: 36 епізодів про тексти в усіх можливих проявах.

Тривалість випусків: від 30 хвилин до 1,5 години.

«Усе це — журналістика»

Хто говорить: Марина Кравченко, журналістка, експертка з комунікацій.

Про що говорить: ведуча розповідає про історію української журналістики, починаючи з 1991 року і до сьогоднішніх днів. Вона звертає увагу на те, як зароджувалася, а згодом змінювалася українська медійна сфера: які були найважливіші події та знакові персони, з якими обмеженнями та складнощами стикалися медійники та як журналістика впливає на суспільство.

Скільки епізодів є: 1 епізод про становлення журналістики, знакові газети та їхніх засновників і перші перешкоджання професійній діяльності.

Тривалість випусків: до 10 хвилин.

«НеРадіо»

Хто говорить: Олексій Кушнір, керівник студії подкастів «IZONE Media».

Про що говорить: історія створення студії подкастів від першої проблеми до першого успіху, а також про те, хто саме стоїть за розбудовуванням цієї сфери в Україні.

Скільки епізодів є: в 4 епізодах представлено розповідь та аналіз конкретних кроків команди.

Тривалість випусків: до 20 хвилин.

«ЖурфакТИ»

Хто говорить: студенти факультетів журналістики з різних куточків України та Ольга Круглій, журналістка та подкастерка.

Про що говорить: обговорюють власний досвід навчання, проблеми, з якими зіштовхуються на шляху до знань, та пропонують варіанти їх вирішення. Наприклад, чого на факультеті більше — теорії чи практики, з якими викликами стикнулися під час дистанційки, чи потребує програма навчання оновлення відповідно до сучасних потреб, та як поєднувати роботу та навчання.

Скільки епізодів є: 7 епізодів, у яких ведуча Ольга Круглій уже встигла вислухати студентів із Тернополя, Києва, Прикарпаття, Волині, Вінниці та Запоріжжя.

Тривалість випусків: до 25 хвилин.

Де послухати: Apple Podcasts, Google podcasts, Spotify та Soundcloud.

Сподіваємося, що в нашій підбірці ви знайдете для себе нові подкасти, які не тільки допоможуть не занудьгувати, а й подарують порцію натхнення, корисних порад і прикладів для наслідування. Бажаємо гарного прослуховування!

Анастасія Єрьоменко,

пресслужба факультету