Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Про журналістику в ОНУ знають в Еквадорі й ОАЕ

В 2018 році факультет журналістики ОНУ імені І. І. Мечникова поповнився двома іноземними студентами. За часи існування факультету, за даними адміністрації закладу, тут уже навчалися  студенти-іноземці з Росії, Придністров’я  та Туреччини, однак у цьому році географію розширено:  додалися ОАЕ та Еквадор.

Таха Самар – студентка з Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів, що знаходиться на острові в південно-східній частині Перської затоки. Самар обрала Україну, тому що вважає, що наша країна розвинена в галузі освіти. Студентка дізналась про Одесу від друга,  який раніше навчався тут. Саме він зазначив, що вона не знайде тут таких проблем та перешкод, як в інших країнах, тому  що люди тут дійсно допомагають. Самар розповіла, що була в багатьох країнах, але як іноземка в Одесі почувається найкраще, до неї ставляться з повагою, люди відкриті та завжди допоможуть, навіть якщо не розуміють про що йдеться. Детальніше про ОНУ імені І. І. Мечникова, зокрема й факультет журналістики, реклами та видавничої справи дізналася із соціальних мереж, каже, що вищий заклад доволі відомий в арабських країнах. Після закінчення університету планує повернутись в Емірати й працювати там, тому що рівень журналістики на батьківщині  високий. Мріє як журналістка взяти інтерв’ю в президента України та прем’єр-міністра.

«Я обрала журналістику, тому що люблю комунікувати  з людьми. Мені подобається слухати, знайомитися з новими співрозмовниками, задавати їм запитання й дізнаватися їхню думку.  Люблю навчатися і вважаю, що знання  –  сила, і люди зобов’язані ними володіти. Моя мета:  ділитися з усіма знаннями, давати їм правдиву інформацію, яка допоможе й надихне на правильні й важливі думки. Ще з дитинства  хотіла бути письменницею, писати вигадані історії, але не так давно  зрозуміла, що реальне життя куди цікавіше. Журналісти  покликані писати, бути вільними й давати людям корисне. Професія дасть змогу побачити світ, почути багато цікавих історій від політиків, учителів, художників, механіків, солдатів … Я хочу подорожувати й переживати разом з людьми різні ситуації та історії, дати можливість людям висловитися, бути почутими, щоб вони не думали, що не мають права на слово, і що їх ігнорують. Без журналістів не знали б про події у світі. Багато в державі залежить саме від пересічних людей,  вони створюють позитивний імідж своєї країни та зберігають  мир», — студентка Самар про своє бачення журналістики та власну мету.

Абі — студентка з Еквадору,  країни  Південної Америки, що межує на півночі з Колумбією, сході і півдні з Перу, на заході омивається Тихим океаном. В Україну приїхала для вивчення музики, тому що країна має гарний рівень вивчення класичної музики, але коли приїхала зрозуміла, що не з тих людей, хто буде постійно сидіти за музичним інструментом. «Мені хочеться говорити, пояснювати, отримувати та ділитись знаннями, тому я вирішила змінити свою освіту», — розповіла Абі. Студентці розповіли, що кращим університетом в Україні та Одесі, де можна навчитись фаху журналіста, є ОНУ імені І. І. Мечникова. Рівень журналістики в Еквадорі порівняно з Україною низький, але студентка мріє повернутись на батьківщину, тому що  дуже любить своє місто. Абі ділиться враженнями про те, що вперше тут відчула холодну зиму, побачила сніг, жовте листя, яке відроджуються навесні та в захваті від традиційних страв.

 

Анастасія Діхтяр

Таха Самар

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний