Про журналістику в ОНУ знають в Еквадорі й ОАЕ

В 2018 році факультет журналістики ОНУ імені І. І. Мечникова поповнився двома іноземними студентами. За часи існування факультету, за даними адміністрації закладу, тут уже навчалися  студенти-іноземці з Росії, Придністров’я  та Туреччини, однак у цьому році географію розширено:  додалися ОАЕ та Еквадор.

Таха Самар – студентка з Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів, що знаходиться на острові в південно-східній частині Перської затоки. Самар обрала Україну, тому що вважає, що наша країна розвинена в галузі освіти. Студентка дізналась про Одесу від друга,  який раніше навчався тут. Саме він зазначив, що вона не знайде тут таких проблем та перешкод, як в інших країнах, тому  що люди тут дійсно допомагають. Самар розповіла, що була в багатьох країнах, але як іноземка в Одесі почувається найкраще, до неї ставляться з повагою, люди відкриті та завжди допоможуть, навіть якщо не розуміють про що йдеться. Детальніше про ОНУ імені І. І. Мечникова, зокрема й факультет журналістики, реклами та видавничої справи дізналася із соціальних мереж, каже, що вищий заклад доволі відомий в арабських країнах. Після закінчення університету планує повернутись в Емірати й працювати там, тому що рівень журналістики на батьківщині  високий. Мріє як журналістка взяти інтерв’ю в президента України та прем’єр-міністра.

«Я обрала журналістику, тому що люблю комунікувати  з людьми. Мені подобається слухати, знайомитися з новими співрозмовниками, задавати їм запитання й дізнаватися їхню думку.  Люблю навчатися і вважаю, що знання  –  сила, і люди зобов’язані ними володіти. Моя мета:  ділитися з усіма знаннями, давати їм правдиву інформацію, яка допоможе й надихне на правильні й важливі думки. Ще з дитинства  хотіла бути письменницею, писати вигадані історії, але не так давно  зрозуміла, що реальне життя куди цікавіше. Журналісти  покликані писати, бути вільними й давати людям корисне. Професія дасть змогу побачити світ, почути багато цікавих історій від політиків, учителів, художників, механіків, солдатів … Я хочу подорожувати й переживати разом з людьми різні ситуації та історії, дати можливість людям висловитися, бути почутими, щоб вони не думали, що не мають права на слово, і що їх ігнорують. Без журналістів не знали б про події у світі. Багато в державі залежить саме від пересічних людей,  вони створюють позитивний імідж своєї країни та зберігають  мир», — студентка Самар про своє бачення журналістики та власну мету.

Абі — студентка з Еквадору,  країни  Південної Америки, що межує на півночі з Колумбією, сході і півдні з Перу, на заході омивається Тихим океаном. В Україну приїхала для вивчення музики, тому що країна має гарний рівень вивчення класичної музики, але коли приїхала зрозуміла, що не з тих людей, хто буде постійно сидіти за музичним інструментом. «Мені хочеться говорити, пояснювати, отримувати та ділитись знаннями, тому я вирішила змінити свою освіту», — розповіла Абі. Студентці розповіли, що кращим університетом в Україні та Одесі, де можна навчитись фаху журналіста, є ОНУ імені І. І. Мечникова. Рівень журналістики в Еквадорі порівняно з Україною низький, але студентка мріє повернутись на батьківщину, тому що  дуже любить своє місто. Абі ділиться враженнями про те, що вперше тут відчула холодну зиму, побачила сніг, жовте листя, яке відроджуються навесні та в захваті від традиційних страв.

Анастасія Діхтяр

Таха Самар