Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Про студентів, викладачів, нрави та особисте: Пані Тамара ексклюзивно для «Моменталіста»

Це не імітація професії, а справжнє покликання! Щодня проходимо повз десяток роками знайомих людей і помічаємо їх лише тоді, коли в аудиторії забули телефон, у туалеті курсову, або застрягли в ліфті. У таких ситуаціях їх не «тегають» у Facebook і не відзначають на світлинах в Instagram. Можливо, ці люди не захоплюються Тарантіно, та й Міхалкова навряд дивилися, але вони цікаві хоча би тому, що знайшли мотивацію не скласти руки і з усією душею поринули у «сродну» працю. Тамара Марківна Шуберт саме з таких! Фея з клунком у руках, вона гроза курців і молитовниця про напоумлення душ наших. Хто знає, можливо, вона мала на увазі саме вас!?

Тамара Марківна, розкажіть, звідки Ви і як потрапили в ОНУ?   

—  Я приїхала з Молдови. В Одесі вже 50 років. Я — молдаванка, але молдавську вже дещо забуваю. У травні мені буде 70. В Одесі я пропрацювала 30 років на заводі «ЗОР», там і чоловіка втратила. Під час чергової перевірки мала бути чистота, а він поліз на висоту 5,5 метрів (вочевидь, для технічних робіт), звідти впав. Зламав руки, ноги, хребет — робили операцію, але він загинув. Залишилася одна з 2-ма дітьми, уявіть собі! Ні батьків, ні чоловіка, ні квартири… Прибирала на заводі, потім прийшла сюди. Працюю і не дивлюся на жодну втому! Навіть

не знаю, звідки у мене ті всі сили беруться! Я — євангелістка. Віра в Бога мені дуже допомагає. Після роботи ще їду на «Молдованку» на молитву: на Болгарській знаходиться церква, яку відвідую. Після молитви на «Таїрово» додому. Вдома — приблизно о 20.00.

Фото: Вікторія Гапчук

Нам відомо, що В ОНУ навчалися Ваші діти. Розкажіть, де вони зараз?

—  Син журналіст і географ — пише статті в журналі, живе поруч. Донька закінчила філологічний факультет — українська мова та література, заміжня, мешкає в Тернополі. Маю онуків. Онук ходить у 2-ий клас, а меншій 5 років.

Ви щодня виконуєте безліч роботи. Є в ній щось, що Вам подобається?  

— Студенти подобаються, але я хочу, аби вони змінилися в кращу сторону, кинули потихеньку пити й палити — вели здоровий спосіб життя. Так-то вони нормальні! Тільки оце все їм шкодить!

 

У яку суму оцінюється Ваша робота? Вам дають премії/заохочення?

 —  Ну так… Раз на рік дають допомогу, якщо я прошу. Зарплата дуже скромна.

Маєте конкурентів? Хтось колись хотів усунути Вас з посади?  

—  Були різні випадки… Робота подобається, а колектив не подобається!

За 20 років в ОНУ ви знайшли друзів, у вас є приятелі?

—  За 22, перепрошую! Труба хороший і всі декани також! Ще Лідія Миколаївна Голубенко чудова жінка, потім Кузнєцов…

Ви знайомі з нашим ректором?                                                              

—  З ким…?

З Ігорем Миколайовичем!

— У нас хороші стосунки. Вітається постійно. Він навіть зібрав усіх деканів і сказав їм: «Якщо Тамару

прибрати, то ми загинемо духовно і фізично!» Він поважає і цінить. Мою працю цінують усі.

Знаєте когось з факультету журналістики?

Фото: Вікторія Гапчук

—  Журналісти? Знаю-знаю… Декана Вашого знаю. Лєна її звать! Хороша жінка, молюся за неї. Я за всіх деканів молюся.

На якому поверсі освітяни найкраще дотримуються чистоти?

—  Чистіше на 4-му поверсі і на 1-му: там коридори миють щодня. А я лише по сміттю: прибираю його на вулиці і в приміщенні.

Якби у вас була можливість публічно звернутися до нашого студентства, що найголовніше Ви би нам сказали?

 —  Найголовніше… Найголовніше в житті —  це пізнати Бога. Тому що людське «щастя», тобто те, що під ним розуміють, це справжнє нещастя! Ми завжди боремося зі своєю плоттю: вона хоче їсти, пити, спати, гуляти, а потрібно боротися за душу, за людське в собі!

Студентська громада звертається до Ісуса хіба що перед іспитами. Як ви гадаєте, це варто робити частіше?  

—  Щодня я їх сварю з різних причин: за куриво зокрема, але люблю їх  і під час сесій постійно молюся за них! Є ж і хороші. Нехай їм Бог допомагає!

А як взагалі, як відрізнити «хорошого» студента від «нехорошого» ? Чи для Вас усі хороші?

—  Усі хороші! Заважає куриво тільки, а так, на рахунок навіть подання, або коли хтось хворий, то вони все це організовують, допомагають, збирають кошти — загалом, все нормально! Сварю їх ще дуже за те, що взимку ходять в коротких шкарпетках з голими ногами. Це їм шкодить. За одяг дуже з ними сперечаюся!

Якої мінімальної довжини має бути «зразкова» спідниця?

— Ось так (показує). Хоча б до колін!

Серед викладачів є такі, що порушують дисципліну? Їм робите зауваження?

— Мені викладачі всі подобаються. Не знаю, як вони зі студентами спілкуються, а зі мною лише по-хорошому! Хуліганів немає.

Вікторія Гапчук

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми