Професія чи покликання?

Напевно, кожен із Вас хоча б раз у житті бачив на узбіччі дороги, на будівництві або просто в чистому полі людину з незрозумілим оптичним приладом на штативі, який щось уважно розглядає в зорову трубу. І кожен з вас думав, що ж це за людина? Чим вона займається? Ми розкриємо завісу. Ця людина займається геодезією, а професія у неї – інженер-геодезист. Ми розкажемо: що це за професія, для чого вона потрібна і як вибрати висококваліфікованого спеціаліста.

Земля – це найбільше багатство держави. Якщо люди не будуть знати ціну землі, тоді не зможуть нею правильно розпоряджатися.  За історичними джерелами в ХІХ столітті геодезистів називали «землемірами». А для чого міряти землю?  Для проектування, будівництва, впорядкування земельних відношень, для воєнних, наукових та інших цілей. Спочатку міряли кроками, потім винайшли перший теодоліт – прилад для вимірювання кутів, а з часом і оптичний тахеометр – прилад для вимірювання кутів і довжин. Але за останні 20 років в геодезії відбулася справжня науково-технічна революція. На зміну оптичним приладам прийшли нові високоточні, електроні прилади. Активно використовують GPS для зв’язку із супутником, аби були максимально точно встановленні координатні точки. Топографічна карта – це основний продукт геодезиста, але зараз ця наука і професія вийшли на новий рівень, все не вміщується в поняття «карта», тому придумали більш місткий термін – геоінформаційна система (ГІС).

Так для чого потрібні геодезисти?

Геодезист проводить зйомку території. Він точно за проектом розмістить елементи майбутньої споруди, проконтролює його геометричні параметри в ході зведення (будівництва). Без геодезиста ви не побудуєте автомобільну або залізничну дороги, водосховища, будники, мости. Геодезисти проводять кадастрову зйомку  для державних або приватних потреб. Також вони проводять оцінку землі, якість землі та кадастрове зонування.

Де здобувають цю професію?

Ви не думайте, що геодезистами стають від народження, або це вміння передається з молоком матері. Ні. Цьому вчать у різних навчальних закладах нашої країни. В нашому місті вищу освіту з даного фаху отримують у будівельній академії та сільськогосподарському університеті. Але, на жаль, ця спеціальність не дуже відома серед молоді та не користується популярністю. В вузах великий недобір студентів, і цьому є декілька причин:

  • нерозуміння студентами, що це за професія, і чим вони в подальшому будуть займатися;
  • складне навчання: вчитися потрібно добре і багато;
  • недостатня кількість реклами даної професії;
  • недостатня шкільна підготовка фізико-математичного напрямку освіти;

Але якщо вже людина здобуває цю професію, то вона точно знає, що потрібно загартовувати свій організм. Ця професія передбачає дуже багато часу бути на вулиці незважаючи ні на погоду, ні на пору року.

Як обрати хорошого геодезиста?

Якщо у когось постає таке питання, то ми підготували для вас критерії за якими бажано обирати інженера-геодезиста.

По-перше, ніколи не обирайте геодезиста-одиночку. Краще звертайтеся до геодезичних компаній.

По-друге, у компанії обов’язково повинна бути ліцензія на проведення геодезичних робіт та дипломи їх спеціалістів.

Третім фактором є наявність сучасного обладнання, бо в даній роботі майже все залежить від приладів.

Четвертий критерій вибору стає наявність портфоліо і широкого переліку виконаних робіт.

І на завершення потрібно сказати за вартість робіт. Від компаній із сильно заниженими або завищеними цінниками варто відразу відмовитися.

Сподіваємося, що нам вдалося розкрити завісу на цю професію. І тепер ви будете точно знати, що це не супер круті фотографи з незрозумілими фотоапаратами, а люди з вищою технічною освітою – інженери-геодезисти.

 

Олена Бакума

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram