Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Райони, квартири, житлові масиви. Які будинки обирають одесити?

Новобудівлі дедалі більше поглинають серце  Одеси.  Зазвичай вони будуються у таких респектабельних районах,як Совіньйон, Аркадія, центр міста. Також в Одесі є великі вулиці, забиті  приватними  будинками.  А про старі споруди  мешканці Одеси вже починають забувати – це я зрозуміла звласного  соціального опитування, яке провела з метою глибше розібратися у питанні – «Де краще жити в Одесі?». Я поспілкувалась із людьми різного віку і розділила їх на 3 групи: молодь, люди середнього і похилого віку.    

Молодь здебільшого обирала новобудівлі, аргументуючи тим, що це безпечно, комфортно, і там починається нове життя, нова історія цієї квартири. Були люди, які дуже хотіли б житиу приватному будинку . «Я обираю приватний дім, тому що новобудівлі всі однакові, нема чогось незвичайного…  Старі будинки іноді затишні, але іноді – навіть лякають… , а приватні будинки  зовсім неоднакові , іноді величаві, яскраві, але головне- вони різні, в них є окрема історія, історія людей, які там живуть», – відповіла 15-річна Ліза. Також знайшлися й ті, хто не проти жити в старому домі, бо, як вони кажуть: «В старих будинках – душа Одеси». Тож, опитавши 20 осіб віком від 16 до 25 років,  я отримала такі дані: за приватні будинки проголосували  9 осіб, за новобудівлі 8 і за старі будинкилише 2 з 20 можливих. 

«Раніше я  вважала, що квартира -набагато краще за все інше. Я жила в старенькому домі на вулиці Генерала Петрова ще в новобудівлі в районі Черемушок.  Але коли в мене народилося дитя, ми з чоловіком переїхали в приватний будинок, і проживши декілька років, я зрозуміла, що тут набагато зручніше, тому що дитина може спокійно грати в дворику, поки я зайнята чимось, можна хоч кожен день влаштовувати пікніки на природі і не потрібно кудись йти», – розповіла 23-річна Вікторія.

Люди середнього віку  також схилялися до новобудівель та приватних домівок. З 20 осіб 10 були за нові споруди, 6 – за маленькі дачні маєтки , а за старі «Хрущовки» – лише 4. 

Літні люди навіть чути про новобудівлі не хотіли. Вони здебільшого обирали старі споруди. Одна з бабусь відповіла:«Я обираю Хрущовку , коли доживеш до моїх 80-ти років, тоді і зрозумієш мій вибір», і 5 людей були за приватні  будинки- аби лише подалі від пильного міста.

В процесі соцопитування мені допоміг експерт у сфері будівництва зі стажем понад 30 років: Карабажак Степан Іванович: «Починав я зі звичайного тесляра , і на сьогоднішній день я вже інженер – виконроб і маю на  своєму рахунку приблизно 20 приватних будинків, 30 квартир і навіть 3 заводи. Тож, на мою думку, я вже розуміюсь на цьому.  Щоб обрати своє житло, потрібно розглядати всі 3 позиції: новобудівлі , старі будинки, приватні будинки, а також враховувати їх позитивні та негативні критерії . Я працював з людьми різного віку і мушу сказати, що молодь переважно обирає новобудови поблизу моря. Їхніми вподобаннями є  великі та просторі кімнати з панорамними вікнами. Люди мого віку і старше  бажають жити в приватному домі. Ну, по-перше, тому що там тихо,  по-друге, можна вийти на свіже повітря, посидіти із сусідами. Ціни за електроенергію, воду та інше приблизно однакові, я можу сказати, що в приватних будинках трохи дешевше комунальні послуги,  тому що господарі цих будинків мають можливість їх регулювати».

На сьогодні у молоді є великій вибір житла.  Це старі, нові та приватні  будівлі в будь- якому районі нашого міста. «Обирайте душею і тілом, адже це ваше життя і ваше майбутнє».

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми