Райони, квартири, житлові масиви. Які будинки обирають одесити?

Новобудівлі дедалі більше поглинають серце  Одеси.  Зазвичай вони будуються у таких респектабельних районах,як Совіньйон, Аркадія, центр міста. Також в Одесі є великі вулиці, забиті  приватними  будинками.  А про старі споруди  мешканці Одеси вже починають забувати – це я зрозуміла звласного  соціального опитування, яке провела з метою глибше розібратися у питанні – «Де краще жити в Одесі?». Я поспілкувалась із людьми різного віку і розділила їх на 3 групи: молодь, люди середнього і похилого віку.

Молодь здебільшого обирала новобудівлі, аргументуючи тим, що це безпечно, комфортно, і там починається нове життя, нова історія цієї квартири. Були люди, які дуже хотіли б житиу приватному будинку . «Я обираю приватний дім, тому що новобудівлі всі однакові, нема чогось незвичайного…  Старі будинки іноді затишні, але іноді – навіть лякають… , а приватні будинки  зовсім неоднакові , іноді величаві, яскраві, але головне- вони різні, в них є окрема історія, історія людей, які там живуть», – відповіла 15-річна Ліза. Також знайшлися й ті, хто не проти жити в старому домі, бо, як вони кажуть: «В старих будинках – душа Одеси». Тож, опитавши 20 осіб віком від 16 до 25 років,  я отримала такі дані: за приватні будинки проголосували  9 осіб, за новобудівлі 8 і за старі будинкилише 2 з 20 можливих.

«Раніше я  вважала, що квартира -набагато краще за все інше. Я жила в старенькому домі на вулиці Генерала Петрова ще в новобудівлі в районі Черемушок.  Але коли в мене народилося дитя, ми з чоловіком переїхали в приватний будинок, і проживши декілька років, я зрозуміла, що тут набагато зручніше, тому що дитина може спокійно грати в дворику, поки я зайнята чимось, можна хоч кожен день влаштовувати пікніки на природі і не потрібно кудись йти», – розповіла 23-річна Вікторія.

Люди середнього віку  також схилялися до новобудівель та приватних домівок. З 20 осіб 10 були за нові споруди, 6 – за маленькі дачні маєтки , а за старі «Хрущовки» – лише 4.

Літні люди навіть чути про новобудівлі не хотіли. Вони здебільшого обирали старі споруди. Одна з бабусь відповіла:«Я обираю Хрущовку , коли доживеш до моїх 80-ти років, тоді і зрозумієш мій вибір», і 5 людей були за приватні  будинки- аби лише подалі від пильного міста.

В процесі соцопитування мені допоміг експерт у сфері будівництва зі стажем понад 30 років: Карабажак Степан Іванович: «Починав я зі звичайного тесляра , і на сьогоднішній день я вже інженер – виконроб і маю на  своєму рахунку приблизно 20 приватних будинків, 30 квартир і навіть 3 заводи. Тож, на мою думку, я вже розуміюсь на цьому.  Щоб обрати своє житло, потрібно розглядати всі 3 позиції: новобудівлі , старі будинки, приватні будинки, а також враховувати їх позитивні та негативні критерії . Я працював з людьми різного віку і мушу сказати, що молодь переважно обирає новобудови поблизу моря. Їхніми вподобаннями є  великі та просторі кімнати з панорамними вікнами. Люди мого віку і старше  бажають жити в приватному домі. Ну, по-перше, тому що там тихо,  по-друге, можна вийти на свіже повітря, посидіти із сусідами. Ціни за електроенергію, воду та інше приблизно однакові, я можу сказати, що в приватних будинках трохи дешевше комунальні послуги,  тому що господарі цих будинків мають можливість їх регулювати».

На сьогодні у молоді є великій вибір житла.  Це старі, нові та приватні  будівлі в будь- якому районі нашого міста. «Обирайте душею і тілом, адже це ваше життя і ваше майбутнє».