РАНОК: ЯК НЕ ПРОСПАТИ ВСЕ ЖИТТЯ

«Кожен ранок — це шанс почати життя знову»

Бенджамін Франклін

Кожного дня ми прокидаємося вранці з різними думками, відчуттями та бажаннями. Для кожної людини свій ранок, у когось — о сьомій ранку, для іншого — о десятій, а для когось дванадцята година — теж ранок. Але чи замислювались ви коли-небудь, наскільки ранок є важливою частиною дня та чому раннє пробудження може зробити ваш день більш продуктивнішим? Чому так? Давайте по порядку.

Завдяки ранньому пробудженню збільшиться ваша продуктивність.

Це вже давно доведено, що всі успішні люди прокидаються рано-вранці. Логічно, адже чим раніше ви прокидаєтесь, тим більше встигнете зробити. На перший погляд, важко змусити себе встати о сьомій годині, замість, наприклад, десятої, але, зрозуміло, що якщо лягати спати пізно вночі, то о сьомій годині вам не те, що не схочеться щось робити, ви будете в поганому настрої, невиспані та ображені на весь світ. Для цього і існує принцип дотримання режиму. Звісно, спочатку буде важко пристосуватися до нього, привчити себе лягати раніше, адже ваш організм вже звик до нічних сидінь, він не може так швидко перелаштуватися. Для таких випадків існує правило 21-го дня, про яке ви, напевне, вже неодноразово чули. Якщо повторювати одну і ту ж дію протягом 21-го дня, то вона стане звичкою та виконуватиметься автоматично. Цей було доведено в США за допомогою експерименту: двадцятьом людям видали спеціальні окуляри, які повністю змінювали зображення, вони повинні бути носити ці окуляри цілодобово. І саме на 21-й день їхній мозок адаптувався та почав сприймати таке зображення як звичайне. Тому можна зробити висновок, що раннє пробудження може теж легко стати вашою звичкою та першим кроком до продуктивності.

Покращення стану вашого здоров’я. Як вже було зазначено раніше, щоб раніше вставати, треба обов’язково раніше лягати. Це стовідсотково вплине на ваш організм та ваше здоров’я. Ваш сон стане здоровим та стабільним, ви будете відчувати себе краще та щасливіше. Також відомо, що є деякий відсоток людей, які навіть можуть пропустити сніданок задля того, щоб більше поспати. Так робити категорично не можна, тому що сніданок — найголовніший прийом їжі за цілий день. Ми вирішили взяти коментар у того, хто дійсно знається на цій темі, Тетяна Миколаєнко, кваліфікований дієтолог, коментує це так: «Сніданок дійсно є фундаментальним прийомом їжі, тому що сніданок запускає наш день. Зранку організм виробляє певного виду гормони, які допомагають засвоювати продукти та постачають організм всіма потрібними поживними речовинами. Якщо ми, коли виробляються гормони, не снідаємо, то таким чином маючи таку звичку, гормони поступово почнуть неправильно працювати. А виходячи з неправильної роботи гормонів, ми потім маємо хронічні захворювання, різні неприємності. Неправильна робота гормонів — неправильна робота організму в цілому. Якщо людина хоче вести активний день, поснідавши, вона буде себе прекрасно почувати, та до обіду її не будуть відволікати головні болі, почуття голоду, у неї буде енергія, вона зможе встигнути все що завгодно. Тому, ті хто займаються бізнесом або ведуть активний образ життя, сніданок їм тим паче просто необхідний».

«Магія» ранку. Ранні пробудження супроводжуються певною магією та естетикою. Ви можете прокинутись о шостій ранку, заварити собі філіжанку кави, сісти біля вікна та насолоджуватися світанком. Подумати про своє, спланувати ваш день, повністю зануритися в свої думки. Інколи дуже корисно побути «наодинці» зі своїми думками та відчути цей самий «вайб» спокою перед тим, як розпочати день наповнений метушнею та галасом.

Мотивація. Ви повинні мати певну ціль та мотивацію. Для чого ви хочете рано вставати? Встигати більше? Налагодити режим сну? Стати здоровим та щасливим? Оберіть собі мету та у вас обов’язково все вийде. Це може бути все одразу. Почати раннє пробудження можна поступово, не

поспішайте змінювати все одразу, дайте вашому організму звикнути та не перенапружуйте його. Успіхів!

Міхаль Мозес, 1 курс, «КОЛО»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram