Реальність, де всі рівні: День вшанування пам’яті загиблих від СНІДу

СНІД – лякаюча хвороба, про яку Ви чули й у школі, й в університеті. Це те, про що не можна мовчати. Людський організм не може позбутися ВІЛ (початкової стадії), і ефективного лікування ВІЛ не існує. Отже, коли у вас є ВІЛ – ви невиліковно хворі. Тому, маючи таку силу, вірус «чіпляє» навіть відомих людей.

СНІД починається з ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) – вірусу, який атакує клітини, що допомагають організму боротися з інфекцією, роблячи людину більш вразливою до інших інфекцій та захворювань. Поширюється шляхом контакту з певними тілесними рідинами людини з ВІЛ, найчастіше під час незахищеного сексу (секс без презерватива або ліків проти ВІЛ для запобігання або лікування ВІЛ), або шляхом спільного використання ін’єкційного обладнання.

Однак, приймаючи ліки проти ВІЛ (так звані антиретровірусні терапії або АРТ), люди з ВІЛ можуть жити довгим і здоровим життям та запобігати передачі ВІЛ своїм сексуальним партнерам. Крім того, існують ефективні методи запобігання зараженню ВІЛ через секс чи вживання наркотиків, включаючи попередню експозиційну профілактику та постконтактну профілактику.

Навіть через чотири десятиліття ВІЛ залишається страшною реальністю і лякає всіх небайдужих до власного життя та життя близьких. Хоча й багато людей живуть довгим і здоровим життям із цією хворобою, хвороби, пов’язані зі СНІДом, у 2013 році вбили 1,5 мільйона людей.

Одним з найвідоміших людей, що загинули з-за СНІДу є Фредді Мерк’юрі. Фредді, керівник широко успішної британської рок-групи Queen, був відомий як бісексуал для багатьох у музичній індустрії. Незадовго до смерті Мерк’юрі приєднався до товаришів по групі до останнього відео «Це дні нашого життя» – пісні, в якій співак згадує про свої молоді часи. Мерк’юрі помер від бронхопневмонії, викликаної СНІДом, у 1991 році, лише через один день після того, як він публічно визнав, що страждає на цю хворобу. У 2010 році Rolling Stone назвав його номером 18 у списку 100 найбільших співаків за всю історію.

Єдиний спосіб точно знати, чи є у вас ВІЛ, – це пройти тестування. Тестування є відносно простим. Ви можете попросити свого лікаря пройти тест на ВІЛ. Багато медичних клінік, програми зловживання наркотиками, громадські медичні центри та лікарні також пропонують їх. Ви також можете придбати домашній комплект для тестування в аптеці або через Інтернет.

Будьте здорові та слідкуйте за будь-якими змінами у вашому організмі!

Тамар’янська Вікторія, 2 курс, OneBreath

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram