Розлад харчової поведінки як наслідок постійного стресу у студентів

Постійний стрес у студентів може викликати різноманітні психічні та фізичні розлади. Одним із них є розлад харчової поведінки. Що це таке та чому студенти є вразливою групою? Про це ви можете дізнатись у нашому матеріалі.

Почнемо з того, що таке розлад харчової поведінки, також відомий як РХП. Перш за все це психічне захворювання, яке призводить до того, що в людини виникають порушення в харчуванні. Це може бути недоїдання, або ж навпаки — переїдання. Часто люди навіть не помічають, що щось не так, і це може призвести до дуже серйозних хвороб таких як анорексія або ожиріння.

Чому ж студенти є однією з найвразливіших груп? По-перше, це молоді люди, які переживають багато нових вражень: кохання, розставання, проблеми у сім’ї або сварки з друзями. По-друге, зазвичай студенти, покидаючи рідну домівку, починають харчуватись нестабільно, коли вийде, бо мами поруч немає й готувати потрібно самим. Саме через це їх раціон складається з їжі швидкого приготування. По-третє, це навчання, яке не є легкою справою. Сесії, конференції, контрольні й т. д. можуть викликати багато стресу. Поки студенти готуються до сесії, є великий ризик того, що у них з’явиться РХП. Студентка першого курсу Жмакіна Анна розповідає: «Під час екзаменів, коли дуже багато стресу та переживань, я завжди втрачаю апетит. На жаль, коли все приходить до норми, я навпаки починаю багато їсти, що призводить до того, що я набираю вагу».

Основними маркерами того, що у людини РПХ є:

1. Коливання маси тіла, які набувають постійного характеру.

2. Відсутність апетиту.

3. Переїдання або голодування чергується.

4. Одержимість калоріями та дієтами.

5. Проблеми зі здоров’ям.

6. Ви відчуваєте запаморочення, частіше мерзнете.

7. У жінок може бути затримання менструації на 3 або більше місяців.

Як боротися з РПХ?

1. Якщо ви помітили за собою щось подібне, зверніться до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

2. Ведіть щоденник харчування. Це допоможе отримати повну картину того, що ви їсте, в якій кількості та у який час.

3. Намагайтесь позбутися стресу. Відпочиньте, послухайте музику, подивіться серіал або займіться своїм улюбленим хобі. Це допоможе вам розслабитись.

Отже, почніть слідкувати за вашим харчуванням заздалегідь. Спочатку може бути складно, але це допоможе запобігти появі РПХ у майбутньому.

Фото: pogliad.ua

Фесенко Карина, 1 курс, “Prostir”

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram