Розвиток футболу в маленьких країнах світу

Не важко здогадатися, що успіхів у світовому футболі досягають великі, економічно сильні країни. Цьому сприяє не тільки їх розвиток, а й кількість населення, через те, що футбольним спеціалістам та тренерам є з кого вибирати. Наприклад, Англія чи Німеччина можуть похизуватися великою кількістю дивізіонів, а наші сьогоднішні герої пишаються лише одним. Мені було цікаво зазирнути у світ футболу в країнах, де цей вид спорту – лише хобі.

Люксембург

Герцогство Люксембург – це маленька країна, з населенням всього у 570 тисяч мешканців, яка знаходиться в Західній Європі. Але, не дивлячись на цей факт, футболу тут приділяють велику увагу та неабияке значення. Історія футболу у Люксембурзі бере свій початок з 1911-го року, саме тоді свій перший матч на євроарені провела національна збірна країни. Вона складалася переважно з людей, які працювали на фермах, у друкарстві та перших банках. Виступили напівпрофі більш ніж гідно, але програли. Той поєдинок закінчився перемогою збірної Франції з рахунком 4-1. Після першої гри була довга пауза, через брак спортсменів в країні. Смак перемоги футболісти збірної змогли відчути лише у 1948 році. У тому матчі, який відбувався у Лондоні, постраждала збірна Афганістану, яка поступилася Люксембургу з рахунком 6-0.

До 2018-го року збірна показувала не зовсім вдалу гру, тому і результатами футболісти не змогли хизуватися. У відборі на ЧЄ-2012, завдяки перемозі над Албанією (2:1) і нічиєї зі збірною Білорусі, команда здобула 4 пункти, які не дозволили їй вийти на бажаний турнір. Протягом декількох років, а саме з 2016-го, у збірній були помітні зміни. Люк Хольц – легенда місцевого футболу, а нині тренер національної команди почав награвати молодих гравців, які і почали приносити результат. Саме завдяки таким талантам, як: Венсан Тіль – вихованець французького «Мецу», Крістофер Мартінш, який нині виступає за ФК «Труа» та Флоріан Бонерт – дубль «Шальке04» у команді надихнулися: Максим Шано – один з найзірковіших футболістів Герцогства, виступаючий за «Нью-Йорк Сіті» (Ліга МЛС), Орельєн Жоакім – гравець ФК «Віртон», найкращий бомбардир збірної.

Перші плоди праці Люка Хольца стали помітні у Лізі Націй – новий турнір від УЄФА, саме завдяки якому збірна Люксембургу зможе пробитися до ЧЄ-2020. У першому матчі Люксембург знищив команду Молдови з рахунком 4:0, а у другому поєдинку не помітив скромну команду Сан-Маріно, рахунок 0:3. На цей момент Люксембург є лідером групи D, та разом зі збірною Білорусі поборються за путівку до плей офф раунду.

Фото з сайту: Football.By

ФК «Дюделанж Д91»

У чемпіонаті Люксембургу цього року сталася неабияка подія, яка якщо не звела з розуму, то точно вразила вболівальників футболу. ФК «Дюделанж Д91» пробився до групового етапу Ліги Європи, подолавши декількох серйозних суперників на своєму шляху. Спочатку був обіграний румунський «ЧФР Клуж», а потім команда сенсаційно залишила за бортом польського гранда «Легію», який, наприклад, вигравав харківський «Металіст». Вийти з групи «Дюделанжу» може не вистачити сил, адже у суперниках: «Мілан» (Італія), «Реал Бетіс» (Іспанія), та «Олімпіакос» (Греція). Але декілька забитих м’ячів таким командам буде успіхом для маленького клубу.

Фото з сайту: Football.ua

Бондаренко Богдан