Секрет успіху – всі разом

Об’єднання першокурсників в колективі ОНУ імені І. І. Мечникова дуже важливе завдання, тому що характерне для людей ставлення до нового завжди пригнічує. З цією метою керівництво університету відродило давні традиції університету. 15 вересня на стадіоні ОНУ були зібрані студенти першого курсу з усіх факультетів, участь у спортивних змаганнях брали також педагоги-куратори груп.

Ранок вересневого дня радував своєю погодою, не зважаючи на ранній час. Недосвідчених першокурсників не змушували довго губитися в нерозумінні, всіх учасників зустрічали їхні куратори й направляли на стійку реєстрації. Хоча це не завжди допомагало , і, крім очевидної розгубленості, в очах першокурсників відчувалася незібраність.

Натомість представники профкому намагалися оперативно об’єднати натовп, тому всі швидко порозумілися й незабаром були сформовані команди.

Метою заходу стало згуртування студентів, у кожній команді мало бути мінімум два факультети. Програма фестивалю складалася з кількох етапів. Першим був тімбілдінг, суть якого полягала в знайомстві учасників команди між собою, розкритті прихованого командного потенціалу. До кожної команди був приставлений куратор, який керував процесом. Креативні старшокурсники дуже допомогли сором’язливим студентам, які тільки стали на шлях здобуття вищої освіти, відкрити себе, та й куратори використовували різні методи об’єднання. У центр кола сідала одна людина, яка озвучувала своє улюблене заняття. Той, хто підтримував її хобі, підіймав руку й виходив до центру, потім розповідав уже про свої уподобання. Так повторювалося щоразу. Це дозволило знайти людей за інтересами.

Так само для зближення студентів використовувалися спільні командні танці й зарядка. Усі методи зближення були оригінальними й цікавими, до того ж виявилися дієвими — буквально через 40 хвилин студенти різних факультетів обмінювалися атрибутикою команд і обіймами. Так, студенти-журналісти вже милувалися футболками з гаслом: «Минуле — вивчай, майбутнє — будуй», які їм подарували студенти історичного факультету.

Почався цікавий процес — потрібно було терміново придумати назву команди, її гасло та презентацію. А так як більшість занадто захопилилася знайомством, то часу залишалося все менше й менше.

Найефективнішим засобом, що може допомогти в цій ситуації, став мозковий штурм. Звідусіль можна було почути дивні фрази, що вигукувалися захопленими учасниками. І якщо не знати, що відбувається, то можна зламати голову в здогадах, чому миловидна дівчина переконливо промовляє: «Ми будемо слонами» або: «А якщо стати рваними кросівками?» Отож, другим етапом «MECHNIKOV START FEST» був мозковий штурм, з яким хоч багато хто й сумнівався, але впорався. Командам були видані листки із завданнями. І тут — повний прояв креативності. Як намалювати відповідь на питання: «Як стати сім’єю з факультетом і викладачами?». А як відповісти на це ж питання оригінально й цікаво? Але студенти нашого ВНЗ впоралися на «ура». Багато перехожих задивлялися на події, що відбувалися в межах стадіону. Деякі навіть зазирали в гості. Перехожий дідусь навіть прокоментував: «А я йду собі, чую: музика, спів, плескають у долоні. Цікаво стало, хто це тут розважається з самого ранку. Зараз бачу – студенти. Ах, де моя молодість? Спортивні, гарні, мабуть розумні. Добре, що університет надає вам таку можливість»

Третій етап – спортивні змагання. Вони, у свою чергу, ділилися на два етапи. Перший — командні. Такі естафети, як передача м’яча над головою (а так само зліва, справа, під ногами), на швидкість, час — ще більш зміцнили командний дух. Потім від команди відібрали по одній людині на одиночні змагання. Тут можна було себе проявити по повній, а спортивним тренерам побачити, хто із сором’язливих студентів уже ніяк не викрутиться від участі в подальшій спортивній долі університету.

«Нічого собі, буде гарна заміна нашим спортивним зіркам», — прокоментував результати естафет куратор однієї з команд.

Четвертий етап— запальний флешмоб. Об’єднані цікавими моментами, студенти могли запалити жвавими танцями на сцені. 15 вересня такою сценою став університетський стадіон. Музика, рухи під ритм і позитивні емоції — таким цей день запам’ятають першокурсники. Багато хто казав, що не встигав навіть отямитися. І найдієвішим засобом подолання спраги після запального флешмобу стало куштування кавуна. Багато хто казав, що смак кавуна ще довго буде навіювати спогади про цей день. У студентів залишався вільний час, тому вони вирішили використати його на розмови та обмін враженнями. Відбулося бурхливе обговорення.

Студентка кафедри культорології розповіла:

  • Я дуже хвилювалася, що не зможу добре комунікувати з іншими людьми. Але після такого насиченого подіями дня я зрозуміла, що мої хвилювання не виправдалися, чому я дуже рада».

Студент біологічного факультету виявився більш впевненим в собі:

  • А я знав, що все буде круто. Нам багато розповідали та закликали прийти, чому б і ні? Я знайшов тут багато креативних хлопців. Не зважаючи на те, що це не навчальний день, і, зазвичай, я витрачаю його на щось менш корисне, я б і наступної суботи так відпочив».

На останньому етапі відбулося нагородження найсильніших. Але багато хто висловив думку про те, що найкращою нагородою був час, проведений разом. Правда, дехто висловив своє анонімне побажання про перенесення початку заходу на більш пізній час, але про це вже наступного разу.

                                                                                                                                                Акімова Анастасія

 

 

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram