Шановний читачу!

Редакція газети SoloVero вирішила створити нову рубрику під назвою «Навколо світу».
В цій рубриці ми будемо розповідати про мальовничі, гарні, цікаві та колоритні місця нашої країни, а також інших країн світу. Ви дізнаєтесь, як студенту подорожувати з мінімальними заощадженнями, як себе поводити в тій чи іншій країні. Дізнаєтесь, що подивитися і що з’їсти з національних страв. Ми поділимося із Вами цікавими фактами та лайфхаками.
Ви готові? Тоді вперед!

Болгарія – як подорожувати дешево, але зі смаком
Ми впевнені, що кожен із Вас мріє подорожувати. Але кожного разу щось Вас зупиняє, чи то відсутність грошей, чи то незнання як подорожувати.
Як поїхати? Що ж там робити? Що дивитися? Де їсти? А саме основне де взяти гроші? Кожен із Вас, мабуть, хоча б раз у житті задав собі ці питання. Ми допоможемо Вам. Перша країна з якою ми Вас познайомимо – Болгарія.
Болгарія – це дивовижна країна, відпочинок в якій надасть Вам ряд переваг. По-перше, це дуже колоритна країна, яка поєднує в собі всі види відпочинку – літній відпочинок на різноманітних курортах на будь-який смак та бюджет та зимовий гірськолижний курорт із різноманітним вибором трас. В Болгарії зосереджена велика кількість мінеральних джерел. По-друге, країна займає третє місце в Європі за кількості архітектурних пам’яток та культурних спадків.
Недаремно Болгарію називають країною контрастів, адже саме тут зібрані неймовірно прекрасні та незвичайні місця, які так хочеться побачити. Скелясті гори, золоті піщані пляжі, потаємні загадкові печери, дзеркальні озера, ріки та плодотворні рівнини – все це Болгарія.
Але ж будь-яка країна починається зі столиці, тому більш детально розповімо Вам про Софію.
Як краще поїхати та яким видом транспорту?
Болгарія – це та країна, яка пропонує велику кількість навчальних програм. За цими програми Ви можете як подорожувати, так і вивчати мову. До всього ще й можна заощадити гроші на проживанні. Дані програми передбачають поселення у гуртожитку при університеті. Якщо Вам мандрувати та відвідувати гарні місця цікавіше, ніж комфорт в дорогих апартаментах – тоді навчальні програми Ваш варіант. Вартість проїзду на автобусі в середньому від міста Одеси до Софії коштуватиме – 1 300 грн, на літаку з пересадкою – 7000 грн. Але якщо обирати літак, то заощадити навряд чи вдасться.
Національна валюта в Болгарії – лев. За курсом 1 лев – 17 грн.
Що подивитися?
Коли Ви вперше приїжджаєте в Софію зразу в очі Вам кинеться неймовірна архітектура та величезні гори, які нагадають темні хмари в далині.
Ми б Вам порадили в першу чергу помандрувати містом та відвідати площу Бетенберг та бульвар Вітоша. На площі ви побачите храм святого Миколая або російська церква, національна картина галерея, яку до речі радимо відвідати, етнографічний музей, археологічний музей, Державний банк Софії, центральний універмаг, статуя Софії та храм святого Георгія. Одна із центральних вулиць, де можна смачно поїсти – це бульвар Вітоша, Поруч з бульваром знаходиться Судова палата. Обов’язково відвідайте собор Олександра Невського. Велич і краса собору просто незмірні. Якщо ви цікавитесь історією, то не пройдіть повз краєзнавчого музею, адже все починається з минулого. В музеї є російськомовні екскурсоводи, які дуже люблять нас – словен. Насправді, Софія гарна на кожному кроці, куди б ви не йшли. Вхід до музеїв безкоштовний, якщо це передбачено програмою. Вхід до галереї коштує – 2 леви.
Але окрім красивого міста ще є околиці. Тому бути в Софії і не поїхати на Вітошу (Національний гірський парк) – не діло. Гірський масив Вітоша нагадує купол. Порада для тих, у кого чутливий організм та вуха – беріть м’ятні цукерки. Ми обіцяємо після відвідування Вітоші, ви будете вражені. Вартість такої поїздки мінімальна, адже ви сплачуєте тільки за дорогу, але транспорт в Болгарії дорогий. Одна поїздка – 2 леви. Тому краще брати проїзні квитки, так дешевше.
В Болгарії нараховується близько 160 монастирів. Багато з них діють (працюють), інші стали музеями. Розташовані вони в горах, серед неймовірно красивої природи. Відрізняються вони своєрідною архітектурою, іконами і стінописами. Найбільший дієвий монастир – Рильський, який знаходиться від Софіїї в 117 км. Також відвідайте Боянську церкву. Вона не діє, але там дуже гарно, а ще на території церкви є гігантська столітня секвоя.
Копрівщіца – місто-музей, який розташований на річці Топільниця. Це унікальне селище, яке зберегло більше ніж 250 архітектурних пам’яток епохи Відродження.
Також радимо відвідати загадкову печеру Лєдєніку у місті Враці. Загальна протяжність цієї печери близько 300 м. Популярність Лєдєніки пов’язана з тим, що там є дуже цікаві карстові утворення. Печера складається з 10 залів. Температура повітря коливається від −7°C до −15°C.
Поїздки околицями Софії та виїзд в інші міста буде коштувати 15 левів. Але це того варте.
Де їсти?
А ось продукти в Болгарії не дуже дорогі. Дуже часто в магазинах є акції та знижки. Також є готова їжа. Комплексний обід в кафе Вам обійдеться в 3-5 левів.
А ви знали?
– Кава і густе молоко (кисело мляко) – два головних безалкогольних напої в Болгарії. Їх п’ють скрізь і завжди.
– Національний і найулюбленіший алкогольний напій – ракія. Рецепт її виготовлення ґрунтується на вині і фруктовому соку.
– Сніданок і улюблений перекус болгар – банічка – булочка з ароматного тіста, найчастіше з начинкою з бринзи.
– Парадокс з ресторанами: заклади з помпезними інтер’єрами, найчастіше пропонують огидну кухню, а ось в простих національних меланах по-справжньому смачно.
– Болгари дуже не пунктуальні. Вони часто запізнюються, це у них в порядку речей.
– Найкраще болгарське таксі називається «Ок Супертранс», зазвичай в ньому немає накрутки.
– У Болгарії не заведено відповідати «я не знаю» і тому вважається нормою, якщо на ваше запитання «як пройти?» Або «де знаходиться?» Вам скажуть неправду або неточно. Не ображайтеся, якщо вас обдурили. Просто, не хотіли образити вас категоричною відмовою.
Де ж взяти гроші?
Це вічне питання. Розберімося, де ж їх взяти на подорожі. Всі ми любимо каву: хтось кожен день її п’є, хтось раз в тиждень, а хтось два рази на день. В середньому кава коштує 30 грн. Рік має 365 днів. І виходить, що в рік на каву ми витрачаємо приблизно 400$. Це лише один приклад, але заощадити можна на самому елементарному.

Тому мандруйте, дізнавайтесь щось нове та живіть в своє задоволення.

Олена Бакума

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram