Що обрати: гуртожиток чи спокій?

Вступаючи до певного навчального закладу, майже кожен приїжджий абітурієнт стикається з проблемою відсутності місця проживання. Можна виділити такі варіанти вирішення цієї досить серйозної проблеми: або винайняти квартиру, або жити у друзів чи родичів, або ж заселитися в студентський гуртожиток. Перший спосіб підходить далеко не всім, адже часто розмір переважно щомісячної плати за кімнату/квартиру перевищує середньостатистичні можливості абітурієнта. Другий також не є безапеляційним, адже незручно постійно проживати на офіційно «чужій території». Третій найбільш виграшний.

Гуртожиток — це атмосферніть

«Жити в гуртожитку спочатку важко, — коментує студентка другого курсу Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Марія Сцельник, — але ти пристосовуєшся практично відразу. Ти знайомишся з новими людьми, спілкуєшся з ними кожного дня. Ти допомагаєш їм, вони – тобі, як друга родина. Я думаю, це дуже важливо». Студентський гуртожиток не варто сприймати виключно як місце проживання. Перш за все це — ореол невпинного спілкування та веселощів. Живучи в гуртожитку, студент може знайти дещо більше, ніж обіцяний самотніми квартирами комфорт – дружбу, випробувану не одним роком проживання під одним дахом. А як усім відомо, просто спілкування й саме життя пліч-о-пліч — зовсім різні речі…

«Дозвілля у гуртожитку проходить дуже весело: — говорить студентка другого курсу Одеського національного політехнічного університету Наталя Евсеєва, — можна грати в настільні ігри, знімати цікаві та смішні відео, порушувати філософські питання зранку, або, наприклад, об’єднуючись з декількома кімнатами, влаштовувати футбольний матч у коридорі ввечері, за що доведеться всією «командою» відповідати перед вахтеркою». Є набагато більше способів розважитись, коли проживаєш у гуртожитку, але на їх перелік не вистачить навіть декількох тиражів газети. Можна сказати тільки одне: головне — завжди залишатись комунікабельним. У спілкуванні сила.

На завершення процитую Євгена Мішина, студента четвертого курсу Одеського національного медичного інституту: «Люди, гуртожиток — це насправді круто. Стільки можливостей! Зокрема, завжди є у кого поїсти, коли витратив гроші на місяць за один день. Завжди є де посидіти і посміятись, мовляв, не відходячи від каси. Завжди є з ким посваритись і поцапатись, якщо того потребує душа. Найкращі роки проходять саме тут. І я ні краплі не пожалкував, що першого вересня чотири роки тому заїхав саме до гуртожитку, а не на квартиру. Всім рекомендую».

Анна Кочорба