Що цікавить майбутніх журналістів: тематичний спектр студентських редакцій

Студентські редакції факультету журналістики, реклами та видавничої справи впродовж місяця старанно працюють, щоб вразити своїх читачів. Цілих чотири тижні кипить кропітка робота: студенти обирають теми для власних матеріалів, шукають джерела інформації, героїв, працюють над дизайном та верcткою номера. Які ж теми цього разу потрапили у фокус уваги наших студентів та що цікавого ми знайшли на сторінках видань?

Майбутні журналісти випробували себе в різних жанрах та охопили широку тематику, аби зацікавити аудиторію. Найбільше уваги було приділено здоров’ю людини та правильному харчуванню. На сторінках видань ми знайшли матеріали про найбільш розповсюджені хвороби та поради для кожного при поганому самопочутті. Студенти у своїх матеріалах розвінчили міфи про ліки, подали цікаві факти щодо генетики людини, а також підготували тексти про правильне харчування.

Психологія людини — ще один аспект, яким зацікавилися наші студенти-медійники. Безліч матеріалів про різні емоційні стани, психологічні порушення та те, як їх розпізнати, запобігти та боротися з недугами. Студенти розповіли про емпатію та психосоматику, самотність і складність прийняття рішень. Також у публікаціях цього тематичного сегменту можна почитати про синдроми, які можуть виникнути в кожного, наприклад, емоційне вигорання.

Кіноіндустрія та інновації — те, що просто неможливо оминути увагою у сучасному високотехнологічному світі. Нагородження премією «Оскар» стало світовою топ-темою. Та не тільки цей масовий захід зацікавив наших журналістів, а й новітні тенденції в кіногалузі. Зокрема студенти вирішили розібратися, як режисери просувають моральні цінності через використання ефекту дежавю у стрічках. Технології не стоять на місці, тому наші студенти, як справжні журналісти, знайшли інформацію, що допоможе володіти світом… Зацікавились? Чи зможе людина зовсім скоро керувати комп’ютером за допомогою сили думки та що пророкує нам нова супутникова інтернет-мережа від Ілона Маска? Новинки в технологічному світі з-за кордону та українські винаходи — дайджести, що занурять читачів у світ технологій. 

Соціальні проблеми та взаємовідносини людей не могли не привернути увагу студентів, адже журналістика — це дзеркало суспільства. Теми расизму та егоїзму, толерантності та терпимості, збереження екології — систематично актуалізуються студентами, адже вони усвідомлюють масштаб та вагомість відповідних проблем для людства. 

На сторінках наших газет також можна знайти корисні поради, що допоможуть у складних життєвих ситуаціях (ДТП, вуличне хуліганство, шахрайство, тоталітарні секти тощо). Прочитавши ці матеріали, ви вже точно будете знати, що робити та не розгубитесь у разі небезпеки. 

А якщо читачі не можуть вирішити як провести вільний час, то наші газетярі порадять місця в Одесі, які варто відвідати, бо вони зацікавлять і любителів традиційного відпочинку, і поціновувачів незвичайних форм розваг. Студенти-медійники також пропонують вашій увазі підбірки нових творів українських авторів, книг для саморозвитку, рецензії на новинки видавництв, огляди фільмів, що допоможуть приємно провести час у затишній домашній атмосфері.

Студенти цікавляться й факультетським життям. От нещодавно у студентів-журналістів 3 курсу завершилася виробнича практика, і вони натхненні, зацікавлені та повні сил повернулися до навчання, а студентські редакції розповіли про цей досвід та враження від нього.

Не забули наші журналісти і про пам’ятні дати: визволення Одеси від нацистів, річниця катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, перший політ людини в космос. Пам’ятати минуле та постійно нагадувати про визначні події в історії нашої країни — одна із задач журналістики, що долучається до формування суспільних цінностей, опікується питаннями збереження культурної пам‘яті народу, і наші студенти цілком усвідомлюють ці аспекти журналістської діяльності. 

Наполегливо рекомендуємо вам квітневий випуск газети «The Octopus»,  яка присвятила його темі романтики. Тут можна знайти і поради для  першого побачення, і те, як ідеально організувати романтичну зустріч, і те, куди варто піти. А ще романтично налаштовані студенти діляться своїми власними уявленнями про романтику та радять своїм читачам для романтичного натхнення і настрою тематичні книжки й фільми…

Безперечно, погортавши сторінки газет, кожен знайде ще щось цікаве саме для себе, адже газет – багато, а матеріалів, тем, жанрів, форм подачі – ще більше…

Читайте та діліться своїми враженнями від знайомства з новими випусками студентських видань на сайті факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова у розділі «Студентські редакції» за посиланням: http://fj.onu.edu.ua/hazety-v-pdf/.

Вікторія Грищенко,
пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram