Школа кримінальної журналістики

Унікальний проєкт «Школи кримінальної журналістики» знову поновив своє функціонування на основі Одеського державного університету внутрішніх справ. Школа має сприяти налагодженню подальшого тісного співробітництва журналістів і правоохоронців та більш професійному висвітленню правоохоронної тематики у ЗМІ.

Спланували проєкт одеські журналісти Олександр Галяс та Ірина Долматова. План також підтримала Одеська обласна організація Національної спілки журналістів України та керівництво Одеського державного університету внутрішніх справ. За 12 років було проведено вже 7 модулів «Школи», які тривають близько 2 місяців на рік. За словами ректора, сертифікати про успішне завершення навчання здобули вже більш як 200 учнів.

«Школа кримінальної журналістики» – це проєкт для відродження активної співпраці правоохоронців і працівників медіа. Це важливо для достовірної та неупередженої проінформованості населення про роботу правоохоронних органів. Ми щасливі, що даний проєкт народився саме у стінах нашого вишу, ми всіляко його підтримуємо і робимо все можливе, щоб найбільш досвідчені співробітники університету допомогли розкрити специфіку роботи правоохоронних органів та допомогти журналістам краще зрозуміти її особливості», – відзначив під час прес-конференції з нагоди 12-річчя проєкту ректор ОДУВС, генерал поліції 2-го рангу Аброськін В’ячеслав Васильович.

Особливістю «Школи» є те, що в ній навчаються як журналісти та курсанти університету, так і правозахисники, студенти інших навчальних закладів і навіть люди пенсійного віку та підлітки – люди, які цікавляться правоохоронною тематикою і хочуть краще зрозуміти специфіку роботи правоохоронних органів. «Охочими до такого роду знань у нас виявились представники обох статей, різних вікових категорій та професій, що не може не тішити».

«Тренінги «Школи» поділені на 2 частини: правовий лікнеп і журналістський лікнеп», – розповідає голова проєкту Олександр Галяс. Журналісти й автори можуть відчути на собі, як саме проходить підготовчий процес правоохоронців, познайомитися з роботою підрозділів поліції, з людьми, які забезпечують охорону правопорядку. Натомість, правоохоронці отримують навички спілкування з адептами ЗМІ, ліпше розуміють специфіку журналістської роботи, що надалі дозволяє уникати конфліктних ситуацій. Особливою популярністю серед дисциплін проєкту є лекції з психології.

Серед тренерів «Школи» – провідні викладачі ОДУВС, співробітники правоохоронних органів, кореспонденти зі значним досвідом висвітлення злочинної тематики.

З 28 березня розпочнеться восьма сесія «Школи кримінальної журналістики». Участь у ній можуть взяти всі охочі, потрібно тільки заповнити заявку на офіційному сайті навчального закладу. До речі, заняття у «Школі» повністю безкоштовні.

Катерина Полюганiч

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram