Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Шоста спартакіада ОНУ

Минав черговий навчальний день, і я вже уявляв собі, чим буду займатися після пар. Аж тут мої думки перервав голос куратора: «Після лекції всі залишаються в аудиторії». Виявилося, що на вихідних проводиться шоста щорічна універсіада і потрібні бажаючі захистити честь факультету на цих змаганнях.

Ну що ж, треба, так треба. Для мене це вже не вперше, адже я брав участь у минулорічній спартакіаді. Через декілька хвилин ми зустрілися з іншими членами команди факультету журналістики, обговорили організаційні питання і вже з нетерпінням чекали вихідних.

Ось і наступила довгоочікувана субота. Але труднощі спіткали нас з самого ранку, адже прокинутись довелось о шостій тридцять, а для журналістів, які навчаються у другу зміну, це зовсім не просто. Та не зважаючи ні на що, ми зібрали волю в кулак і о сьомій тридцять вже стояли на зупинці, і чекали автобус. Слід зазначити, що автобус, як і минулого року, був один, тому ті, хто не помістилися одразу, були вимушені чекати поки він доставить частину студентів до пункту призначення і повернеться за іншими. Дочекавшись автобуса, ми, не без труднощів, розмістилися у ньому і відправилися на туристичну базу «Чорноморка». Одразу після прибуття учасників швидко розселили по кімнатам.

Зібравши команди та вболівальників, організатори на чолі з ректором озвучили розпорядок дня. Змагання розпочались конкурсом підтримки команд. Усі неначе чекали цього моменту аби розпочати кричати та пустити в хід барабани, бубни, стільці і навіть шахтарські каски заради підтримки своєї команди. Така атмосфера нікого не могла залишити байдужим, тому кожен учасник одразу проникся духом змагань. Далі розпочався конкурс представлення візитівок, який тільки підсилив дух кожної команди. В цей же час проходили поєдинки з тенісу та шахів. Все пройшло на стільки швидко, що ми навіть не помітили, як настав час інших змагань. Поки чоловіча половина спортсменів розминалася на футбольному полі, дівчата буквально заполонили волейбольний майданчик і відпрацьовували прийом м’яча та атаку. Одразу після першого свистка боротьба зав’язалася як між спортсменами, так і між вболівальниками. Особливо це було помітно, коли грали команди журфаку, філфаку та РГФ, адже кожну з команд підтримували вболівальники всіх трьох факультетів. І хоча лише РГФ зайняв одне з призових місць, всі команди лишились задоволеними, адже дружня підтримка нікого не могла залишити байдужим.

Паралельно з футболом проходили змагання з волейболу. Далі розпочалось перетягування канату та баскетбол. Не зважаючи на проблеми з хвилеподібним майданчиком для перетягування канату, це змагання вийшло дуже яскравим та емоційним. Після закінчення змагань всі були втомлені, але задоволені, адже за цей день добре пізнали один одного і весело провели час. На цьому перший день змагань підійшов до кінця. Приємним бонусом для нашої команди стала можливість прийняти гарячий душ. Втома давала про себе знати, тому всі швидко попадали спати.

Другий день змагань, розпочався з дощу, через який відмінили фінальні ігри з баскетболу та перенесли зарядку, яка теж була конкурсом. Після зарядки відбулась інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?», а за нею нагородження команд. У загальнокомандному заліку перше місце отримав Хімічний факультет. По завершенню церемонії нагородження ми здали свої кімнати і пішли на автобусну зупинку, де обговорювали веселі моменти змагань. Хоча перше місце ми і не посіли, ця універсіада пройшла успішно, адже команда факультету журналістики зайняла друге місце в тенісі, друге місце у візитці і третє місце у конкурсі плакатів.

Борисенко Віктор