Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Штрафи за дитячі автокрісла: хто постраждає від нового закону?

Законопроект, який тягне за собою штраф за перевезення дітей без дитячого крісла, не став несподіванкою. Заборона була і раніше, тільки відреагувати правоохоронці на порушення не могли. А тепер зможуть: на перший раз штраф 510 гривень, на другий протягом одного календарного року – 850 гривень. Також законопроект забороняє перевезення осіб, які не досягли 16 років, в кузові вантажного автомобіля та організованих груп дітей в темний час доби.

На перший погляд, законопроект простий, але насправді  є багато недоробок.

По-перше, вартість такого аксесуара. Ціни на безкаркасні дитячі крісла стартують від 500 гривень в середньому. Але високоякісні та надійні відомих марок обійдуться автовласникам у 3-5 тисяч гривень. Так, не обов’язково купувати нові, за 1-2 тисячі  можна знайти хороші  б/у моделі.

Але тут постає ще один нюанс – багатодітні сім’ї, де по 3-5 дітей і кожному необхідно крісло. Покупка кількох аксесуарів або суттєво вдарить по кишені, або змусить возити дітей по черзі.

По-друге, проблема старих машин. Зазвичай, люди з сіл користуються моделями автомобілів старого зразка, конструкція яких не передбачає використання автокрісел. Мова йде про машини, випущених ще в радянські часи, а також іномарках, випущених в минулому столітті.

Наприклад, село, яке знаходиться далеко від райцентру, жінка просить сусіда підвезти її з дитиною до лікарні. Якщо у сусіда немає автокрісла – він цього робити не стане, адже, взявши їх, прирече себе на грошовий штраф. Але якщо ситуація критична і дитині негайно потрібна кваліфікована допомога?

Як бути таким автомобілістам – питання риторичне.

Лобанова Альона

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми