«Скажене весілля» — комедія з українським колоритом

Якісне українське кіно відновлюється після довгого мовчання, але для того, щоб люди знали про існування якоїсь стрічки, потрібна рекламна компанія. Фільм «Скажене весілля» зробив потужну рекламу та за перший уікенд зібрав абсолютний рекорд для України — 13 млн. гривень та 150 тис глядачів.

СЮЖЕТ ТА СЦЕНАРІЙ

Сюжет розповідає про консервативного батька, який недолюблює людей з іншим кольором шкіри, але виявляється, що його дочка хоче вийти заміж за француза африканського походження. І тепер батько усіляко намагається перешкодити весіллю, придумуючи різні хитрощі.

Стрічка цікава та смішна. Сюжет напрочуд простий, але за 90 хвилин зміг іронічно розкрити та розвінчати стереотипи про Україну, показати побут та українські сім’ї й пожартувати над усім цим. Гумор добрий та сучасний, також посилається на історію та поезію. Хоча ідея фільму взята з французької комедії «Божевільне весілля», але окрім конфлікту консервативного батька з дочкою, яка виходить заміж за француза африканського походження, все інше абсолютно не схоже одне на одне.

У фільмі багато реклами від спонсорів, і спочатку можна подумати, що вона заважатиме переглядові, але реклама настільки гарно вплетена в сценарій, що вона нічого не псує, адже стала невід’ємною частиною фільму.

АКТОРИ

Акторська гра виконавців головних ролей — неперевершена. Вони не видавлюють емоції свого персонажа, вони живуть ним. Серед другорядних є ті, хто дещо переграє, виникає гротескність там, де не потрібно. Особливо хочеться виділити Лесю Самаєву — матір нареченого. Вона ідельно зобрзила типову українську жінку та жодного разу не вийшла з ролі.

Усі персонажі вдало розкриті, кожен з них має свою індивідуальну міміку, яку актори презентують увесь час.

ЗІРКИ

У фільмі знялося багато українських зірок, які, однак, також не здаються зайвими, влившись у колорит селища. Вони доповнюють його та створюють атмосферу сучасної України. Олег Винник та Юрій Горбунов ідеально виконали свої ролі, а ось Монатік та Потап, гадаємо, дещо перегравали, хоча гармонійно вписалися у сюжет. Зірка «Ліги Сміху» дует «Загорецька Любов Степанівна» взагалі були зайвими та не зовсім справилися зі своїми ролями. Вони виявилися сирими та нецікавими.

КАРТИНКА ТА РЕЖИСУРА

Візуальна частина виглядає дуже гарно, кольори теплі та гармонійно поєднуються. Операторська та режисерська робота реалізовані майстерно: переходи між сценами плавні; де потрібно підкреслити кумедність — навпаки, різкі; де гротескно зобразити героїв — використовували ширококутну зйомку.

МУЗИКА

Музичний супровід гармонійно доповнює стрічку, повністю передаючи місце, час та настрій персонажів. Там, де була Франція, грав акордеон, а де Україна — сопілка.

Мінус картини — коли виходиш із сеансу, швидко все забуваєш, немає довгого післясмаку. Але все-таки, цей фільм варто подивитися разом із друзями чи всією сім’єю.

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram