Скорбота завжди породжує радість

Цьогоріч 24 квітня відзначалося найбільше релігійне свято усіх православних східного обряду Великдень. І це могло би бути стандартне святкування, але ворог вирішив внести корективи в наші традиції. У зв’язку з тим, що на території України встановлено режим воєнного стану, задля безпеки громадян в Одеській області була введена комендантська година з 23:00 23 квітня до 5:00.

Служба в Олександрійському Свято-Успенському Храмі розпочалася зранку о 5:30 і до самого її кінця люди, які не побоялись піти до церкви, молились Богу за мир, державу, наших захисників і за своїх рідних.

 «Скорбота завжди породжує радість», — із таким меседжем отець Михайло звернувся до людей. Незадовго до свята нам вдалося трохи поспілкуватися зі священником, і тоді на питання щодо привітань і побажань вірянам під час великодньої служби він не зміг дати точної відповіді: «Я не знаю, що казати людям. Розумієте, побажаю перемоги, значить зичу кровопролиття. А жадатиму якнайшвидшого миру, виходить, що хочу, щоб наша країна здалася ворогу».

Служба закінчилася приблизно о 9: 00, після чого священники разом із паствою вийшли на двір для привітання та освячення пасхальних кошиків.

При вході до храму вже простягалися смуги людей різного віку. Були бабусі та дідусі, жінки та чоловіки, маленькі хлопчаки та дівчата. Вразила їхня сміливість та сила віри, адже вони не побоялись прийти, не зважаючи на трагічні події, бомбардування, котрі сталися напередодні в нашому регіоні.

Після освячення деякі люди вирішили завітати до храму, щоб помолитися та поставити свічки за те, що турбує їх зараз найбільше. «Я ставлю свічку за здоров’я свого сина, який зараз захищає нашу державу. Також помолюся за мир та спокій наших громадян», — поділилася своїми думками одна з жінок, котра була в храмі.

Звісно, у такий тяжкий час більшість людей звертаються зараз до Бога, аби він подарував нам спокій, мир, терпіння і, найголовніше, перемогу. Адже всі ми прагнемо, щоб кров, яку проливають наші захисники, не проливалася дарма.

Гинку Єлизавета

Редакція «Im’pulse»

Фото авторки

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram