«Снайдеркат»: мрія фанатів, що здійснилася

Режисерські версії фільмів – це скоріше виняток, ніж правило. Зазвичай, розширені версії фільмів лише залишаються мрією фанатів, проте Зак Снайдер разом зі своїми фанатами показав усім, що неможливе – можливо.

«Ліга НЕсправедливості»

Warner Bros. випустили театральну версію «Ліги Справедливості» ще у 2017 році. Фільм став неначе якимось монстром: сценарій неодноразово змінювали, Зак Снайдер (режисер фільму та відповідальний за кіновсесвіт DC у минулому) покинув проект через самогубство своєї доньки, а відзнятий матеріал ретельно «різався» керівництвом студії. На заміну Снайдеру «Ворнери» поставили Джосса Відона, який раніше відповідав за відомих усім «Месників» від Marvel – прямого конкурента Detective Comics. Він значно змінив тон картини, додав більше гумору та зменшив тривалість фільму до двох годин. Що ж вийшло?

Фанати були розлючені, фільм провалився у зборах й навіть критики поставили низькі оцінки – їм не сподобалося майже все. Недоліками фільму називали: графіку (особливо замальовані вуса Генрі Кавіла, який грає Супермена), недоречні жарти та нерозкритих персонажів. Масла до вогню підливали й актори, які розповідали про жахливі умови знімання та атмосферу під час керування Відона. Його звинувачували в аб’юзингу та некомпетентності, а Галь Гадот (Диво Жінка) взагалі скаржилася керівництву Warner Bros. про негативний досвід роботи с новим режисером. Про Зака Снайдера, навпаки, всі розповідали тільки позитивні речі. Навіть керівництво, з яким у режисера виникали конфлікти, розповідають про нього, як про відверту та хорошу людину.

#ReleaseTheSnyderCut

Деякий час по тому, сам Снайдер почав розповідати в інтерв’ю про весь той матеріал, який він знімав для свого фільму, зливати розкадрування деяких сцен. А коли його напряму запитали про так званий «Снайдеркат Ліги», той сказав, що «Мабуть, він десь там, захований в анналах студії. Проте він існує». Саме після цього фанати коміксів почали свою боротьбу з Warner Bros., взявши на озброєння хештег #ReleaseTheSnyderCut. Вже наприкінці 2019 року, в Twitter було опубліковано більш ніж 700 000 постів. Користувачі соціальних мереж підписували петиції, брали участь у флешмобах, а деякі заходили ще далі. Один з учасників акції витратив свої кошти на літак з банером – він пролетів над виставкою Comic-Con того року.

Керівництво Warner Bros. до останнього стверджували, що «снайдеркату» не існує. Ситуація залишалась такою до травня 2020 року. Саме тоді студія оголосила про наміри випустити «Лігу Справедливості Зака Снайдера» на стрімінговому сервісі HBO Max.

Боротьба за мрію

Від самого початку цього анонсу, керівництво Warner Bros. Хотіли випустити недороблену версію фільму, яка була у режисера. Однак Зак Снайдер на це не погодився: «По-перше, ви хочете випустити її (недороблену версію) лише для того, щоб Інтернет від вас відстав. Можливо, це головна причина через яку ви пішли на поступки. По-друге, після провалу театральної версії, можливо, це принесе вам якесь полегшення й реабілітацію в очах фанатів. І по-третє, у вас буде жахлива версія фільму (недороблена), про яку ви можете говорити й показувати «Бачите? Вона була жахлива з самого початку»» . Сам же режисер оцінив доробку стрічки у 70 мільйонів доларів, погодившись з тим, що сам не отримає ні копійки. Справедлива ціна за творчий контроль!

Такі умови дозволили Заку розповісти ту історію, яку він завжди хотів розказати фанатам. Оскільки його версія не зачіпає «канон» теперішнього кіновсесвіту, «Ліга Справедливості Зака Снайдера» стала авторською стрічкою, з унікальним баченням режисера. Супермен в чорному костюмі, Джокер Джаредо Лето й Бетмен Бена Аффлека в сцені кошмарного майбутнього… Фанатам рекомендовано.

Справедливість перемогла (?)

Знаєте, цей фільм не можна розбирати, як звичайне кіно. Занадто багато прийшлось пережити як самому режисеру, так і фанатам, що його підтримували. Коли ти дивишься 4 години (!) абсолютно нової за посилом та подачею стрічки (яка була максимально у всьому обрізана) розумієш, що мрії здійснюються. Фанати шаленіли від нового фільму, а критики нарешті оцінили роботу режисера та виставили високі оцінки. Ще й наближається реліз чорно-білої версії! Дякуємо Заку за фільм, дякуємо Вам за увагу… дякуємо Отум Снайдер, адже саме їй режисер посвятив свій фільм. «Для Отум».

Володимир Татчин, 3 курс, «Дах»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram