Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Соборна площа та її «мешканці»

Соборна площа, колись «Преображенська», вважається однією з найголовніших площ Одеси.

«Соборка» – так її називають корені одесити – просякнута повністю одеським колоритом. В сквері є місце, де охочі можуть грати в шахи та нарди, людей там завжди вдосталь. Хоча й раніше Соборна площа була плацом для парадів, зараз тут ви зустрінете художників, їх картини та hand-made роботи одеситів. Редакція газети «SoloVero» поспілкувалася з творцями картин та їх реалізаторами.

Художники «Соборки» зазвичай пишуть свої картини в імпресіонізмі, рідше в реалізмі. Енциклопедія літературних напрямів і течій стверджує, що імпресіоністи у своїх творах намагаються відтворити шляхетні, витончені особисті враження та спостереження миттєвих відчуттів і переживань, природу, схопити мінливі ефекти світла, проте, на відміну від неокласицизму, не мають на меті об’єктивно відображати реальність, а ставлять за ціль поділитися власними почуттями зі споглядальником твору, вплинути на нього. «Я довго шукала себе, як художницю. Були спроби писати в різних стилях, але спробувавши одного разу в стилі імпресіонізм, зрозуміла – ось це воно. Це не пояснити словами, тільки можна відчути», – говорить одеська художниця Тетяна Гумен. 

Якщо розглядати фінансову сторону, то ціни на витвори художників різні, як то кажуть, на різний гаманець. В середньому вартість картин коливається від 200 грн до 5000 грн. 

Також ми поцікавилися, чи в тренді зараз живопис та чи купують картини туристи. Відповідь отримали від реалізатора картин Богатиренко Юрія Ольги: «На превеликий жаль, люди дуже рідко купують картини. Наших людей загнали в такий кут, що їм зараз не до мистецтва. Якщо раніше, 5-6 років тому, продавалися 4 – 5 картин в день, то зараз тижнями можемо стояти і нічого. Стосовно туристів: вони купують картини ще рідше, ніж наші».

Звісно, заперечувати не можна, що коли ти знаходишся серед величезних картин прямо посеред площі, просто неба, відчуття неймовірні – такий собі музей на подвір’ї. Картини картинами, а ось художників ви там зустрінете дедалі рідше.  Ще наприкінці XX століття вони робили декілька справ одночасно: писали картини та продавали їх. Зараз же продажем займаються їх дружини, діти або наймані люди. Реалізатор Наталя посміхається та каже: «Якщо ж вони будуть тут, то хто ж писати буде

Якщо ви турист або справжній одесит, котрий гуляє в центрі 3 рази на рік, то Соборна площа точно варта вашої уваги. Насолоджуйтесь мистецтвом разом з нами!

Олена Бакума

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми