Соборна площа та її «мешканці»

Соборна площа, колись «Преображенська», вважається однією з найголовніших площ Одеси.

«Соборка» – так її називають корені одесити – просякнута повністю одеським колоритом. В сквері є місце, де охочі можуть грати в шахи та нарди, людей там завжди вдосталь. Хоча й раніше Соборна площа була плацом для парадів, зараз тут ви зустрінете художників, їх картини та hand-made роботи одеситів. Редакція газети «SoloVero» поспілкувалася з творцями картин та їх реалізаторами.

Художники «Соборки» зазвичай пишуть свої картини в імпресіонізмі, рідше в реалізмі. Енциклопедія літературних напрямів і течій стверджує, що імпресіоністи у своїх творах намагаються відтворити шляхетні, витончені особисті враження та спостереження миттєвих відчуттів і переживань, природу, схопити мінливі ефекти світла, проте, на відміну від неокласицизму, не мають на меті об’єктивно відображати реальність, а ставлять за ціль поділитися власними почуттями зі споглядальником твору, вплинути на нього. «Я довго шукала себе, як художницю. Були спроби писати в різних стилях, але спробувавши одного разу в стилі імпресіонізм, зрозуміла – ось це воно. Це не пояснити словами, тільки можна відчути», – говорить одеська художниця Тетяна Гумен. 

Якщо розглядати фінансову сторону, то ціни на витвори художників різні, як то кажуть, на різний гаманець. В середньому вартість картин коливається від 200 грн до 5000 грн. 

Також ми поцікавилися, чи в тренді зараз живопис та чи купують картини туристи. Відповідь отримали від реалізатора картин Богатиренко Юрія Ольги: «На превеликий жаль, люди дуже рідко купують картини. Наших людей загнали в такий кут, що їм зараз не до мистецтва. Якщо раніше, 5-6 років тому, продавалися 4 – 5 картин в день, то зараз тижнями можемо стояти і нічого. Стосовно туристів: вони купують картини ще рідше, ніж наші».

Звісно, заперечувати не можна, що коли ти знаходишся серед величезних картин прямо посеред площі, просто неба, відчуття неймовірні – такий собі музей на подвір’ї. Картини картинами, а ось художників ви там зустрінете дедалі рідше.  Ще наприкінці XX століття вони робили декілька справ одночасно: писали картини та продавали їх. Зараз же продажем займаються їх дружини, діти або наймані люди. Реалізатор Наталя посміхається та каже: «Якщо ж вони будуть тут, то хто ж писати буде

Якщо ви турист або справжній одесит, котрий гуляє в центрі 3 рази на рік, то Соборна площа точно варта вашої уваги. Насолоджуйтесь мистецтвом разом з нами!

Олена Бакума

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram