Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Спортивні бальні танці. Що це? Для кого? Навіщо?

У наш час, багато людей займається різними танцювальними стилями. Однак, що таке саме бальні танці як спорт та яку роль вони відіграють у житті спортсменів-танцівників? Чому саме цей спорт обирають танцівники?

Почнемо з того, що назва «бальні танці» – це узагальнююче поняття. Сам стиль вміщує в себе дві програми: латиноамериканська та європейська, кожна з яких вміщує в себе по 5 танців.

Європейська програма є більш консервативною та стриманою, до неї входять такі танці як вальс, квікстеп, віденський вальс, фокстрот та танго. А от латиноамериканська, навпроти, передбачає розкутість, відвертість та спокусу. Танці, у яких ви можете це все побачити: самба, румба, ча-ча-ча, джайв та пасодобль.

З кожним днем, танці все більше охоплюють різновікові категорії. Та побачити серед танцівників  можна як малюків так і людей поважного віку. Тому, це взагалі не важливо скільки тобі років, ніколи не пізно почати вивчати щось нове.

 Також не має значення стать людини, бальні танці позиціонуються як парний вид спорту, та нажаль, деякі батьки не віддають своїх дітей на заняття саме через стереотип, що танці «для дівчат». Насамперед, це красиво, та справжніх хлопців-танцівників дуже поважають у суспільстві.

Ми отримали коментарі від молодої представниці танцювального спорту.

Маргариті Рижковій – 16 років, з яких вже 12 вона займається спортивними бальними танцями. До її досягнень входять розряди 1,2 та 3 ступенів, а також великий досвід виступів на різномасштабних турнірах.

Під час розмови вона відповіла на декілька запитань:

  • Що для тебе танці?
  • Для мене танці –це частинка моєї душі, мого внутрішнього світу, який я можу показати та розкрити глядачу під час виступу.
  • Чому саме бальні танці?
  • З раннього віку я ходила на бальні танці, мені це подобалось і стало звичкою. Для мене це не просто якийсь  вид спорту, це вже частинка життя, яка увійшла в твоє життя і ніколи тебе не покине.


  • Назви свій улюблений танець та чому саме він?
  • По суті всі танці різні, я не можу сказати що є улюблений. Кожен з них має свій сенс і, так би мовити, кожен має свою історію, яку танцівники, як актори у театрі, розповідають. Але все ж, якщо обирати, то мені дуже подобається самба, оскільки вона ритмічна та викликає позитивні емоції.


  • Що ти можеш порекомендувати тим, хто хоче займатись але досі не наважився?
  • Я хочу порекомендувати не соромитись, та піти спробувати. Більшість тренерів створюють різновікові групи початківців. Дітям пояснюють простіше, а з дорослими вже можна поспілкуватися, пояснити. Тому треба йти та спробувати себе в цьому, хоча б на одному тренуванні та вирішити для тебе це, чи ні.

Всім нам деколи потрібно виходити за рамки свого комфорту, та не уникати можливостей спробувати щось нове. Тільки так ми можемо пізнати себе та, можливо, розкрити свої приховані таланти.

Ксенія Кулашкіна

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний