Starlink або «Зоряне посилання» від Ілона Маска

Запуск нового проєкту Starlink під керівництвом Ілона Маска та його компанії SpaceX анонсований в Україні. Передзамовлення, що вступить у роботу тільки у 2022 році, доступне вже зараз.

Про Starlink

Проєкт Starlink (з англійської «зоряне посилання») з’явився у 2015 році й одразу поставив перед собою серйозну мету — високошвидкісний Інтернет, що буде доступним скрізь. У 2018 році на орбіту Землі компанія SpaceX запустила перші пробні моделі майбутніх супутників. Фінальний варіант супутників оснастили сонячною батареєю й чотирма антенними решітками з датчиками орієнтації по зірках. Аби без проблем бороздити космосом, апарати, що схожі на плоскі панелі, укомплектовано електростатичними двигунами.

Навесні 2021 року «новий Інтернет» анонсовано в Європі. До України ж нова технологія дійде не раніше 2022 року. Ілон Маск стверджує, що вже під кінець поточного року значна територія планети буде покрита супутниками, вся Земля ж покриється впродовж 2022 року. Обіцяна швидкість Інтернету пульсує між 50 і 180 Мбіт за секунду з можливим гальмуванням близько 30 мс.

Щодо України

Для дослідження питання української обізнаності щодо Інтернету Starlink було здійснене опитування. 100 осіб різної статі, віку та професійної діяльності поділилися з нашою редакцією своїми думками. За результатами 51% респондентів чули про Starlink та мають уявлення «що воно таке». Позитивно до «нового Інтернету» відносяться 87% опитаних, 5% — негативно, та 8% зберегли нейтралітет. На питання «Чи перейдете Ви на користування супутниковим Інтернетом Starlink, якщо він буде доступним на території України», 69% опитаних відповіли, що це залежить від ціни на цю послугу. Своєю чергою, 20% просто погодились, відповідно 11% — відмовились. Також ми поцікавились, чи лякають українців такі нові та прогресивні проєкти. 7% респондентів відповіли, що «так, лякають», більшість аргументувала це тривожністю до невідомого, дехто не розумів, чим оточуючих не влаштовує «старий добрий» Інтернет. Два респонденти зазначили, що «нові проєкти несуть у собі шкоду для здоров’я».

Що кажуть користувачі?

Відгуки юзерів, що встигли спробувати на собі Starlink виявилися позитивними. Для тестування користувачі отримали потрібне обладнання, що керується за допомогою додатку Starlink, що вже у відкритому доступі для IOS та Android. Щодо ціни, то місяць користування програмою обійдеться вам у 99 доларів, а сам пакет підключення коштує 499.

Світове видання Business Insider зібрало відгуки перших користувачів. За їхніми даними швидкість Starlink перевищує відмітку 175 Мбіт\с, підкріплюється інформація відео та фото матеріалами. Загалом за 90 днів тестування у США, Канаді та Великобританії до «нового Інтернету» долучилися близько десяти тисяч користувачів.

За даними SpaceX, 57% населення Землі не мають доступу до Інтернету. Але проєкт Starlink має на меті виправити цю ситуацію, та створити комфортні умови для інтернет-користувачів у будь-якій частині світу. Тож, залишається тільки чекати та вже на собі випробувати «технології майбутнього», що стають для нас «теперішнім».

Анастасія Гижиця, 3 курс

«OneBreath»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram