Студентські олімпіади

Студенти ОНУ ім. Мечникова завжди були активними й цілеспрямованими, тому багато з них прийняли участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах, які проводилися щовесни.

Автор фото: Владислава Тищенко

Можемо привітати студентів, які отримали призові місця у цих олімпіадах:

– студентку 5 курсу відділення французької філології факультету РГФ Абрамову Марію з перемогою  на Всеукраїнській студентській олімпіаді з французької мови, яка відбулася у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки (ІІІ місце) та Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «переклад», яка проходила у Київському національному університеті імені Т.Г.Шевченка (ІІІ місце), а також у конкурсі перекладів поезії канадського поета Жака Ранкура, організованому Посольством Канади в Україні (І місце) та конкурсі перекладів поезії бельгійського поета Мішеля Тірі, організованому Посольством Бельгії в Україні (ІІІ місце).

– студентку Кулинську Віолетту( факультет математики, фізики та інформаційних технологій ОНУ), яка перемогла у Всеукраїнській олімпіаді з «Цивільного захисту». Вона посіла 2-е місце;

– студентку 4 курсу Катерину Сербул (спеціальність «Менеджмент»), отримала диплом ІІ ступеня на олімпіаді «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» в Київському національному економічному університеті;

– студентку 3 курсу Яну Кесарь (спеціальність  «Економіка»), отримала диплом ІІІ ступеня на конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка та економічна політика» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка і диплом ІІІ ступеня на олімпіаді з дисципліни «Економічна теорії» в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова.

– студентку кафедри історії України факультету історії та філософії Уляну Громович, яка посіла І місце – диплом першого ступеня) на Всеукраїнському конкурсі студентських робіт.

Факультет журналістики теж не без талановитих студентів, які поділилися з нами власними враженнями, розповіли що було там і як все це відбувалося.

Автор фото: Владислава Тищенко

Олімпіада проходила в 2 етапи. На першому етапі оцінювали теоретичні знання, на другому – практичні. За розповіддю учасниць, тестові завдання були у форматі ЗНО, але питання були виключно з історії української та зарубіжної журналістики та з теорії журналістики. Студентка 4-го курсу та учасниця олімпіади Христина Петренко розповіла свої враження: «Тести мені сподобались(я була на відділенні реклами) і вони були дійсно цікаві і логічні. Теорія Роджерса, піраміда Маслоу, алгоритми підготовки рекламної кампанії тощо. Було корисно згадати все це. Майже усі питання були цікаві».

На другому етапі учасників очікувала прес-конференція, на якій вони слухали гостей, саме професійних дніпропетровських журналістів та запитували їх. Мова йшла про саме професію журналіста, його майбутнє тощо. За гарні, актуальні питання давали додаткові бали, але, за розповіддю студентки 4-го курсу Лейли Церковнюк, людей було багато, тому не всім вдалося запитати журналістів. Церковнюк же задала два питання і за це отримала грамоту «За активну участь у другому етапі Всеукраїнської олімпіади».

Практичні завдання стосувалися журналістської майстерності. На основі отриманого матеріалу студенти повинні були написати аналітичний звіт. Деяким учасникам не сподобався цей жанр. Наприклад, Петренко говорить: «Я не знаю, хто і де використовує цей жанр, і для чого витрачати час, щоб навіть згадувати його». Але в цілому, студенти згадали різні жанри, які вчили на різних курсах і це не може бути зайвим.

Думайте йти на олімпіаду в наступному році? Звісно, посівши призове місце ви заробите репутацію і собі, і вашому університету, а просто взявши участь, ви отримаєте гарний досвід та побачите інші міста та університети, узнайте багато нового про навчання в інших закладах та зможете оцінити свої здібності. Учасниці цієї олімпіади можуть дати вам декілька порад:

«По-перше, готуйтеся. Згадуйте всі жанри, історію журналістики. По-друге, практикуйтесь. Пишіть матеріали різних жанрів, читайте праці Різуна. Та головне – будьте уважними, підказки можуть бути будь-де, шукайте їх».

Олімпіада відулася в ДНУ імені Олеся Гончара. Ось декілька вражень про цей університет від Лейли: « Університет молодий та гарний, але, не зважаючи на це, університет ім. Мечникова мені подобається все ж більше. В ДНУ відчувається сильна ієрархія та контроль: для викладачів окремий ліфт та столи в їдальні, в будівлі 13 поверхів, але ліфт можна викликати тільки на 1, або 13. Але в цілому гарний університет та студенти привітні».

Отже, не бійтеся брати участь в олімпіадах, демонструвати свої здібності та гідно показати свій університет.

Владислава Тищенко

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram