Європейська якість, або українські студенти за кордоном

Сучасна молодь прогресивна і цілеспрямована – за будь-яких умов вони намагаються знайти себе у різних напрямках та сферах діяльності. Тож не дивно, що певна частина українських студентів обирає навчання за кордоном, адже вибір навчального закладу – це важливий крок до самостійного життя. Що ж саме так приваблює студентів? Про конкретні переваги навчання за кордоном – читайте далі.

З кожним навчальним роком збільшується кількість українців, які обирають закордонні виші. За даними аналітичного центру CEDOS, який займається дослідженням державної політики та суспільних процесів, у сферах освіти та міграції кількість українських студентів станом на 2014-2015 навчальний рік становила 59 648 людей. А за останні три роки їхня кількість збільшилась ще на 20%, або ж на 10 934 осіб. Молодь за кордоном приваблюють різноманітні гранти та вигідні програми навчання, вища якість та умови освіти. Такі країни, як Чехія, Німеччина, Фінляндія та Франція пропонують безкоштовну освіту, деякі виші Польщі  вступ без іспитів, в більшості країн Європи студенти можуть працювати без будь-яких дозволів.

Оригінал: http://studway.com.ua/ukr-studenti/
Дані за 2015 рік

«У нас в Болграді є гімназії, які фінансуються Болгарією. Там активно вивчають болгарську мову, щороку туди приїздять делегації з різних учбових закладів Софії та Варни і запрошують до вступу. Деякі пропонують безкоштовне навчання та проживання. Здати вступні іспити легко: українці показують гарні результати, мають високі бали порівняно з місцевими студентами, тому більшість навчається на бюджеті», – розповів Андрій, студент Софійського технічного університету.

Найбільше українських студентів протягом 2014-2015 р. було у Польщі, Німеччині, Болгарії, Швейцарії, Чехії та Канаді.

«За останні кілька років мій університет за рейтингом знаходиться на першому місці. Навчання дуже відрізняється, немає звичних нам груп, старост, стандартного розкладу. Система індивідуалізму – кожен обирає потрібні й цікаві йому предмети. Списування і плагіат суворо караються, інколи навіть відрахуванням. Плюс це чи мінус – нехай кожен вирішує для себе. Як правило, всі університети пропонують житло, харчування, страхування, поштові юніти в університетських містечках. Популярний підробіток у студентів – асистент професора. Якщо ти маєш високий середній бал і добре розумієшся в предметі, то можеш бути асистентом викладача», – ділиться Аня, студентка Університету Маунт Еллісон, Канада.

У 2016-2017 до найпопулярніших серед студентів країн додалися Білорусь, Естонія, Італія та Латвія. Важливу роль у виборі країни займають фінансові затрати – прожитковий мінімум для студента, так званий «cost of living». Довгий час у Польщі він залишався найменшим – близько 200 євро на місяць, коли в інших європейських країнах – удвічі та тричі більше. Це одна з причин, за якою українці становлять найбільшу кількість іноземних студентів у Польщі – 53%.

«Навчаюся в Університеті економіки в місті Бидгощ, Польща. Це один із найбільших навчальних закладів північної частини країни. Обрав його тому, що якість освіти тут висока, навчають виключно по спеціальності, ніяких зайвих предметів, лише те, що знадобиться в майбутній професії. В університеті лояльно ставляться до студентів, які працюють, тому забезпечую себе майже сам. По закінченню отримаю диплом міжнародного рівня за спеціальністю управління підприємствами, планую залишитись тут працювати», – розповідає Ігор, студент з України.

Серед значного позитиву закордонної освіти всі студенти визначають великий мінус – тугу за батьківщиною. Додому вдається поїхати лише під час тривалих канікул, а батьки приїздять рідко. Але, попри це, після закінчення університету більша частина українців залишаються за кордоном жити і працювати, адже умови там кращі. Припускають, що така тенденція триватиме і надалі, до тих пір, поки Україна не збереться з духом, не налагодить стосунки з іншими державами і не наведе лад у системі освіти. Ми – сильна нація і можемо це зробити, нам треба лише трохи часу, небайдужість і підтримка влади.

Лілія Продан

Читайте також:

Як подорожувати весело, легко та дешево: досвід студентки

Що треба знати про дешеві подорожі

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram