Студенти-журналісти на міжнародній науковій конференції «Етнічна культура в глобалізованому світі»

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи завдяки партнерству з факультетом історії та філософії долучився до XIV Міжнародної наукової конференції аспірантів і молодих вчених «Етнічна культура в глобалізованому світі». Захід пройшов  21 грудня на факультеті історії та філософії ОНУ імені І. І. Мечникова. 

Конференція проходила у змішаному форматі. Майже 70 учасників мали змогу, як доповідати безпосередньо в аудиторії, так і презентувати свої доробки через платформу ZOOM. Наукове зібрання проходило за участі В’ячеслава Григоровича Кушніра — декана факультету історії та філософії, Олени Андріївни Іванової — декана факультету журналістики, реклами та видавничої справи та Олени Валентинівни Сминтини — завідувача кафедри археології та етнології України. Модерували засідання Наталія Олександрівна Петрова — заступник декана з наукової роботи, відповідальний секретар оргкомітету, доцент кафедри археології та етнології України та Ольга Володимирівна Демченко — доцент кафедри археології та етнології України.

З вітальним словом виступив В’ячеслав Григорович Кушнір, декан факультету історії та філософії: «…Дослідження культури та подібні заходи, які ми проводимо вже впродовж тривалого часу, дуже важливі для сьогодення. Процеси, які відбуваються в сучасному світі, можуть бути вирішені, лише залучаючи досвід минулого. Дуже відрадно, що кожне засідання проходило в контексті чогось нового, і сьогодні також конференція вирізняється тим, що проводиться разом з нашими колегами журналістами. Співпраця з цим факультетом насправді багаторічна і приємно, що ми знаходимо спільні інтереси. На конференції представлена різна проблематика: археологія, етнологія, історія і комунікації. Можливо, на перший погляд, здається, що спільного мало, але я переконаний, що кожен з учасників здобуде щось корисне для себе…». 

Олена Андріївна Іванова, декан факультету журналістики, реклами та видавничої справи розпочала своє вітальне слово з подяки факультету історії та філософії за запрошення до участі та побажань учасникам конференції, а також поділилась своїм баченням такої співпраці: «…Глобалізований світ — це той світ, який журналісти вивчають і який їх цікавить, а з істориками ми працюємо вже не перший рік. Українську культуру журналісти мають знати, аби розуміти, як висвітлювати сьогодення, в якому зараз живе наше суспільство. На моє переконання, між журналістами та істориками є багато спільного, тому що й журналісти, й історики дуже уважно ставляться до особистостей, до історичних соціокультурних процесів. Також нас суттєво споріднює цікавість до фактів, вміння працювати з документами… З іншої точки зору, у нас різний бекґраунд: історики дивляться на події з історичної перспективи, а ми бачимо сьогодення. І я вважаю, що саме тому історикам має бути цікаво, що думають журналісти, а журналістів має цікавити, що бачать та знають історики…». 

Наші студенти мали можливість презентувати свої наукові дослідження та проєкти у напрямі «медіакомунікації глобалізованого середовища», а з детальною програмою можна ознайомитись тут. Зокрема, теми доповідей студентів-журналістів стосувались особливостей функціонування пресслужби в сучасному інформаційному світі, проблеми насилля в етнокультурному контексті, дослідження гендеру окремих етносів тощо. Таке різноманіття допомогло всім учасникам конференції познайомитися ближче з науковими інтересами один одного і розширити межі свого світосприйняття. 

Після завершення конференції пресслужба факультету поспілкувалася з Наталією Олександрівною Петровою: «Сьогодні я надзвичайно потішена тою високою фаховістю доповідей. Я хочу зазначити, що в нас були доповіді учнів від 9 класу, доповіді кандидатів наук… І це теж дуже символічно для таких конференцій, тому що це передача досвіду передовсім. Ми також почули цікаві доповіді про досвід пресслужби вашого факультету. Надзвичайно було цікаво! Також, що мені приємно, — це той широкий розбіг тем, тематична розмаїтість власне того, до чого сьогодні звертаються сучасні науковці… Вже тут відчула, поки ми спілкувалися, що зароджуються нові ідеї для співпраці в нових проєктах».

Для студентів факультету журналістики такі заходи надзвичайно корисні, адже цей фах вимагає всебічної обізнаності та якісного світосприйняття. Саме якісна характеристика будується за допомогою можливості побачити світ під різним кутом, розуміти ту чи іншу спільноту та орієнтуватися в історії. «Я переконана, що для майбутніх журналістів участь у різноманітних заходах, зокрема у таких наукових конференціях, є невід’ємною складовою навчання. Основне, що у такий спосіб ми вчимося виступати перед публікою та не боятися відстоювати власну позицію. Наприклад, для мене є головним усвідомлювати, що моя точка зору почута і викликає розмірковування. Я розумію, що ‘‘місія виконана’’, коли після доповіді ставлять питання, а особливо — дискусійні. Це круто, що нам надають можливості обміну знаннями, досвідом. Сподіваюсь, що наступна конференція не за межами, та я, безперечно, рекомендую брати участь у таких заходах», — прокоментувала Аліна Оганезова, студентка 3 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи.

Додамо, що керівництво факультету історії та філософії вже запросило студентів нашого факультету на наступну, XV конференцію, і сподівається, що наша співпраця буде продовжуватися не тільки у вигляді наукових засідань…

Вікторія Грищенко,
пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram