Студенти-журналісти з’їхалися до Дніпра демонструвати мистецтво пера

Всеукраїнська олімпіада зі спеціальностей  «журналістика» та «реклама і зв’язки з громадськістю»  вкотре пройшла в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара. Четвертого березня до Дніпра з’їхалися студенти із 30 найкращих вишів України, серед яких, звичайно, не обійшлося без Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, факультет журналістики, реклами та видавничої справи якого славиться фахівцями  надзвичайно високого рівня кваліфікації.

Традиційно олімпіада пройшла у два етапи, на першому з яких відмінники мали скласти тести з історії журналістики чи реклами. На другому – журналісти відвідали прес-конференцію «Новітні технології в сучасній журналістиці», на якій студенти зустрілися із кореспондентами провідних дніпровських видань, а рекламістів у той час очікував конкурс на найкращу піар-кампанію.

«Таке змагання ми проводимо вже втретє. Цього разу до нас у Дніпро приїхали 84 учасники з різних міст України. Всі вони — найталановитіші та найкращі студенти своїх вишів, які приїхали задля того, щоб почерпнути досвіду в журналістів-практиків та в черговий раз перевірити свої знання», — каже декан факультету систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Володимир Демченко.

Щиро вітали гостей-журфаківців викладачі та студенти закладу-організатора. Виголошували розлогі вітальні промови, а також давали поради стосовно того, де можна провести вільний час та які місця ватро було б відвідати в Дніпрі.

«Хоч тести були складними, однак,  – як зазначають Тетяна Жук і Олена Голда,  – ми добре з ними впоралися, чим дуже пишаємося. Ці тести були на кшталт перевірки наших знань перед вступними іспитами до магістратури».

«Для мене на цій олімпіаді, як і на будь-якому конкурсі інтелектуалів перш за все важливе вдосконалення того масиву знань, який ми отримали в нашій альма-матер, — каже учасник всеукраїнської олімпіади Павло Сичевський. — До того ж обмін досвідом зі студентами інших міст та популярними журналістами є досить корисною практикою».

Виснажена тяжкою дорогою та запеклими змаганнями молодь зупинилася заночувати в університетських гуртожитках, де в неї нарешті з’явилася можливість як слід відпочити.

«Попри незабутні враження від міста, які ми отримали, слід зауважити, що організація олімпіади, на жаль, мала ряд значних недоліків, — каже студентка Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Войцеховська Дарина. — Були певні дратівливі проблеми як із заселенням у гуртожитки, так і з роботою апеляційної комісії, діяльність якої дуже важко назвати ефективною та прозорою…». Шкода, що оголошення підсумків змагань та нагородження переможців відбулося наступного дня, коли частина учасників залишила змагання.

Задоволені собою журфаківці роз’їхалися по рідних містах, на останок прогулявшись уздовж стрімких берегів широкого Дніпра та відвідавши затишних місцевих кав’ярень.

Деякі виші на Всеукраїнську олімпіаду з журналістики та реклами потрапили вперше, але не ОНУ імені І. І. Мечникова, чиї студенти вже кілька років поспіль беруть участь у таких змаганнях, раз за разом демонструючи бездоганно якісний та гідний рівень навчальної підготовки.

Міглей Євген