Синтез музики та людини

Уявіть хоча б один день, коли ви не слухаєте музику: ні новинки індустрії, ні улюблених плейлистів, нічого. Нині музика є невід’ємною частиною нашого життя. За статистикою кожен другий бере з собою навушники на вулицю перш, ніж щось інше, і я б хотів розповісти детальніше про поєднання людини і музики в цьому світі.

Музика як засіб мотивації та заспокоєння

Музика може нас надихнути, розслабити, допомогти, так чи інакше впливати на наш настрій. Чому?

Музика несе в собі набагато потужніший заряд, ніж реальні життєві події. Навіть рівень гучності в навушниках впливає на нашу підсвідомість.

Ефект фону: при певній роботі люди люблять, щоб “щось грало” в навушниках, наприклад, радіо, але чи всі пісні будуть корисні? А рівень гучності? Більшість вчених, а також лікарів рекомендують слухати музику на середній гучності, бо вона сприяє креативності і не заважає займатися роботою або іншим видом діяльності. Також саме через це у багатьох торгових центрах, магазинах грає негучна музика.

Так само багато спортсменів вважають за краще слухати іншомовні пісні під час тренувань, бо вони не дають відволікатися на їхній зміст. Саме тому майже в усіх спортзалах грає суто англомовна музика. У 2005 році вчені з Великобританії з’ясували, що спортсменам під час тренувань прослуховування музики допомагає збільшити результативність на двадцять відсотків. Найчастіше слухаються пісні зі швидким темпом, а в перервах – в середньому. В основному – реп, рок, альтернатива.

За даними опитування в соціальній мережі Instagram, більшість людей люблять слухати музику  на гучності вище середнього або максимально, що вже не є хорошим для здоров’я слухача, бо при тривалому процесі прослуховування (особливо якщо рок, дабстеп, метал) можуть початися проблеми в роботі системи організму людини. Так само можуть бути напади люті, апатії, страху, але це не означає, що такі жанри слухати заборонено.

Музика як засіб самовираження

У багатьох нинішніх виконавців, якщо проглянути їхню біографію, однаковий шлях становлення тими, ким вони є зараз:

 1. Залишений спорт і бажання перенести свою енергію у творче русло.

 2. Спроба допомогти іншим через творчість, ділячись своїми переживаннями і поглядами на певні речі.

 3. Самореалізація, показати своє місце у світі, власне я.

Музика вважається одним з найбільш популярних способів самовираження, саме тому безліч людей займаються нею, даючи вихід своєї творчої натури. Це одне з найбільш популярних в народі хобі. Вона допомагає розслабитися і забути про проблеми, заспокоїти нерви і врівноважити себе.

Музикотерапія

Більшість психологів люблять застосовувати при лікуванні даний вид терапії. Наприклад: класична музика сприяє поліпшенню концентрації, розвиває пам’ять, стимулює мислення, а також сприяє розвитку творчих здібностей. Так само її вмикають у дитячих садках для стимулювання пізнавальних і розумових процесів дитини.

У разі безсоння психологи рекомендують спокійну, плавну, “космічну” музику. Вона може бути абсолютно різних жанрів. Так само, у час цифрових технологій, існують програми, які можуть самі вам підбирати підходящі плейлисти.

Також психологи розрізняють жанр музики та характер людей, які до нього відносяться. Ось декілька прикладів:

  1. Шанувальники репу – товариські, але злегка егоїстичні.
  2. Слухачі реггі мають високу самооцінку, креативні і товариські, але працьовитість – це зовсім не їх спеціальність.
  3. Любителі ритмічної танцювальної музики відносяться до екстравертів, мають певні творчі здібності, але не відрізняються гарними манерами.
  4. У фанатів іноді занижена самооцінка, вони не працелюбні та погано виховані.
  5. Серед любителів джазу найчастіше зустрічаються творчі, привітні люди з завищеною самооцінкою.

What if…?

Повільно, але впевнено ми підійшли до питання: “А можу я бути, як ті самі артисти світового масштабу?” Відповідь: Так! Щоб займатися музикою, не завжди потрібно мати профільну освіту. Багато з нинішніх зірок вчилися “методом тику”. Наприклад: західні артисти – Eminem, Kanye West, Jared Leto і т.п. (Лише тільки у останнього є вища освіта). З українських артистів – всі, бо наша країна не давала в той час (2000-ні) ніякої бази для розвитку музикантів, як і в інших країнах пострадянського простору. Тому кожен зараз може стати зіркою, маючи при собі ноутбук, програми (Fruity Loops, Ableton, Garage Band і т.п.) і мікрофон, і ти готовий(а) писати з “нуля”, як і ті, на кого більшість людей зараз рівняються.

Яку музику слухати, писати, вирішує кожен сам, тому що це його вибір. Зараз дуже модно бути меломаном, бо музика перестала ділитися на жанри. Її почали “міксувати” і отримувати з цього цікаві речі. Тому, якщо раптом несподівано почуєте у пісні важкого характеру флейту, скрипку чи цимбали, не дивуйтеся, так задумав автор і ніхто не має права йому це забороняти. Наостанок хочу вам побажати не реагувати гостро на критику інших, якщо вам щось говорять щодо ваших музикальних починань, та слухати тільки правильну для вас музику. Музика врятує наш світ![

Лавровський Валерій

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram