Так люблю той Львів, що бракує ми слів!

Отож, продовжуючи рубрику про мальовничі місця України і не тільки, хочемо запросити вас сьогодні до теплого та привітного міста Львів.

Запашна кава, гарячий шоколад, усміхнені люди, щира українська мова – усе це про нього. Не рідко я чую, як порівнюють Львів із Одесою, та дуже часто одною з головних відмінностей є різниця у цінах. І насправді, так воно і є, Львів – більш бюджетний, що дуже практично і напряму стосується нашого повідомлення про бюджетні подорожі. Якщо ж виникає питання “де архітектура краща?” і “яке місто гарніше?”, то порівняти надзвичайно важко, адже за планом міста вони дуже різні, по-своєму особливі та привабливі. Для прикладу, інфраструктура – побудова самого міста та особливості розміщення доріг, житлових будинків, підприємств тощо. В Одесі все просто, адже вулиці будувалися за принципом квадрату, перпендикулярно одна до одної. Що ж стосується Львову, то логіка у розміщенні вулиць, начебто, відсутня. Вузькі вулички, які виводять тебе у незнайомі місця, ніби хизуються красотами міста, що, власне, і робить його загадковим.

Однак, все це не про те… Тепер ми запрошуємо тебе у міні-тріп разом із кореспондентом газети «SoloVerо», по культурній столиці України та хочемо показати, який бюджет нам доведеться для цього використати.

Зібравши на передодні вихідних свій рюкзак мандрівника, ми вирушаємо на вокзал. Завчасно, що дуже важливо, куплений нами білет у плацкартний вагон, і навіть не біля туалету, обійшовся у 120 грн (враховуючи постіль), а якщо ти студент і покажеш у касі свій квиток, то ще отримаєш додаткову знижку у розмірі 40-50 грн, приблизно. Відраховуємо ще 50 грн на снеки і воду в дорогу, та щасливі, що встигли і не запізнилися після 4 пар практичних у п’ятницю ввечорі, залітаємо у наш вагон. Як не як, але поспавши у поїзді ніч, ми сходимо на станції Львів. Біля вокзалу одразу зустрічаємо безліч закладів, кав’ярень та магазинів, де можна поласувати сніданком. Але я б радила не витрачати гроші і час на неякісно зроблену каву десь в районі вокзалу, а насолодитись нею сповна у серці Львова, на площі Ринок, трішки пізніше. Отож, переборовши почуття голоду, сідаємо на будь-яку маршрутку до центру, витрачаємо 5 грн (у Львові проїзд оплачують при ВХОДІ) і виходимо на зупинці біля відомого Льівського театру опери та балету. Неподалік від зупинки знаходиться хостел, міні-готель, де можна буде переночувати за 150 грн. Якщо ж не дуже повезе і усі місця будуть зайняті, то квартиру на 1 добу із легкістю можна знайти в інтернеті за 200 – 350 грн.

Після заселення, довгоочікуваний сніданок. Вирушаємо на площу Ринок та заходимо в одну з кав’ярень, де кава та свіжий круасан обійдуться нам у 50-70 грн. Далі ми мандруємо Львовом та його цікавими, не загальновідомими місцями. Найперше, куди ми відправимось – Гора Род (замкова гора Великі Кривчиці), що знаходиться між нинішніми вулицями Старознесенською, Польовою та залізничною колією. На горі стоїть хрест та державний прапор, а з неї відкривається непоганий вид на частину міста. Плюс цієї гори у тому, що тут мало туристів і ви зможете насолодитись природою та красотами майже на самоті. Дорога до гори обійшлася нам у 10 грн на міський транспорт. Повертаємось у місто (ще 10 грн) та вирушаємо на вулицю Лесі Курбаса. Тут знаходиться кам’яничка під номером 5, яка дивує своїм незвичайним стилем і поповнить альбом “архітектура” у вашій телефонній галереї.

Час обідати. Дешево попоїсти можна у таких закладах, як “Пузата хата”, “Час поїсти”, піцерія “Містечко” – вони зроблені на зразок їдалень, ціни тут низькі, їжа нічим не виділяється за смаком. Стандартний обід вийде на суму не більше, ніж 100 грн, ба навіть менше. Якщо ви бажаєте оцінити справжню українську кухню, радимо відвідати заклад “У пані Стефи” на проспекті Свободи. Інтер’єр тут зроблений в українському стилі, готують смачно, той самий обід – 150 грн.

Після смачного обіду ми відвідаємо Подвір’я загублених іграшок, за адресою вулиця Князя Лева, 3. Жителі цього будинку зробили своєрідний музей із старих іграшок, якими бавилось не одне покоління. З плином часу різні люди приносили сюди свої іграшки та “колекція” поповнювалась. І тепер із свіжими враженнями та емоціями, які пережили ми сьогодні, варто їхати відпочивати.

Наступного ранку ми вирушаємо на екскурсію замками на околицях Львова. Це неймовірний екскурс в історію та ті пам’ятки, на які дійсно варто подивитись і є про що послухати. Екскурсія триває з 9:00 до 17:00, під час якої ми відвідаємо Олеський, Підгорецький та Золочівський замки Львівської області, та яка коштуватиме 300 грн. Опісля екскурсії, що може закінчитись близько 18:00, повертаємось у місто та йдемо вечеряти. Так, як в нас залишається трішки часу до відправлення, ми пошукаємо сувеніри, які б хотіли привезти додому. Сувенірних лавок та магазинів у центрі Львова безліч. Ми можемо зайти у першу побачену, де розгублені великою кількістю цікавих та корисних речей, залишимо, мабуть, в районі 400 грн. Не забуваємо свої документи, знову ж таки білет (120 грн), який був куплений завчасно та їдемо на вокзал аби встигнути на свій поїзд.

Отож, за нашими підрахунками маємо такий результат. Плацкартний вагон у дві сторони – 240 грн. Проживання у квартирі/хостелі – від 150 до 350 грн за одну добу. Прийоми їжі у різноманітних закладах (які в кожного відбуваються по різному) – близько 800 грн за 2 дні. Кошти, витрачені на міський транспорт – 50 грн. Екскурсії замками – 300 грн. Додаткові розваги та куплені нами сувеніри позбавляють нас ще 500 гривень. У сумі виходить 2 240 грн. Так, як рахували ми приблизно та часто заокруглювали цю суму, то в реальності вона може варіюватися від 1500 грн до 2500 грн, усе залежить від вас. А ми з вами прощаємось та бажаємо натхненних подорожей.

 

Єлизавета Бабиніна

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram