Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
ТАТУЮВАННЯ МІСТА

Бенксі, Крістіан Гемі, Тейлор Уайт – ці імена відомі в сучасному світі поряд з іменами багатьох великих діячів мистецтва. Вуличні художники вже привертають увагу не уряду та поліції, а ЗМІ, критиків, колекціонерів і, звичайно, громадськості.
Стріт-арт – досить молодий прояв мистецтва, що зародився нелегально під виглядом звичайних написів або значків на стінах міст в середині минулого століття. Санкції, введені проти такого захоплення молоді, тільки ще більше розвинули процес. Так вуличні малюнки позбулися своєї маргінальності.
Одеса не відстає від хвилі урбанізму. За останні декілька років майстри з усіх куточків України та світу допомогли прикрасити фасади та стіни будинків нашого міста.
Ми підібрали найцікавіші екземпляри. Назвати їх вандалізмом не повернеться язик, бо кожен малюнок несе позицію автора, підтекст і навіть надає соціальну функцію.

1. «Unisurter»
Ольгіївська, 10

Створив цю роботу французький художник Томас Перез, що працює під псевдонімом Wanjah. У портреті дівчини він поєднав європеоїдну й африканську раси на честь переплетення культур. Назва запозичена з мови есперанто (штучно створена міжнародна мова) і перекладається як «одна земля».

2. «Останній»
Паризький бульвар, 11 б

В Одесі сусідство з морем прослідковується у всіх роботах італійського художника з псевдонімом Kraser, який прикрашає фасади будинків по всьому світу. «Останній» тюлень розташувався аж на двох стінах, в оточенні квітів та з німбом метеликів. Сам художник пояснює, що його роботи – це «людська іронія у тваринному образі». Чи пов’язаний якось цей мурал з вимиранням популяції тюленів у зв’язку з глобальним потеплінням чи ні – невідомо.

3. «Минуле і майбутнє»
Мечникова, 34

На офіційному сайті автора –англійського художника Wasp Elder – називають головну мету його творчості: малювати мурали, які спілкуються зі своїми глядачами. Загадкові фігури передають почуття неясної подорожі. Старий рибалка і маленька дівчинка поруч з ним символізують старість і юність, об’єднання поколінь.

*УВАГА, конкурс
Текст містить спеціальну локальну помилку. Знайдіть її та відправте нам повідомлення в Instagram газети: _in.touch
Найуважнішому – приз!

Мадіна Пушкашова

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми