ТАТУЮВАННЯ МІСТА

Бенксі, Крістіан Гемі, Тейлор Уайт – ці імена відомі в сучасному світі поряд з іменами багатьох великих діячів мистецтва. Вуличні художники вже привертають увагу не уряду та поліції, а ЗМІ, критиків, колекціонерів і, звичайно, громадськості.
Стріт-арт – досить молодий прояв мистецтва, що зародився нелегально під виглядом звичайних написів або значків на стінах міст в середині минулого століття. Санкції, введені проти такого захоплення молоді, тільки ще більше розвинули процес. Так вуличні малюнки позбулися своєї маргінальності.
Одеса не відстає від хвилі урбанізму. За останні декілька років майстри з усіх куточків України та світу допомогли прикрасити фасади та стіни будинків нашого міста.
Ми підібрали найцікавіші екземпляри. Назвати їх вандалізмом не повернеться язик, бо кожен малюнок несе позицію автора, підтекст і навіть надає соціальну функцію.

1. «Unisurter»
Ольгіївська, 10

Створив цю роботу французький художник Томас Перез, що працює під псевдонімом Wanjah. У портреті дівчини він поєднав європеоїдну й африканську раси на честь переплетення культур. Назва запозичена з мови есперанто (штучно створена міжнародна мова) і перекладається як «одна земля».

2. «Останній»
Паризький бульвар, 11 б

В Одесі сусідство з морем прослідковується у всіх роботах італійського художника з псевдонімом Kraser, який прикрашає фасади будинків по всьому світу. «Останній» тюлень розташувався аж на двох стінах, в оточенні квітів та з німбом метеликів. Сам художник пояснює, що його роботи – це «людська іронія у тваринному образі». Чи пов’язаний якось цей мурал з вимиранням популяції тюленів у зв’язку з глобальним потеплінням чи ні – невідомо.

3. «Минуле і майбутнє»
Мечникова, 34

На офіційному сайті автора –англійського художника Wasp Elder – називають головну мету його творчості: малювати мурали, які спілкуються зі своїми глядачами. Загадкові фігури передають почуття неясної подорожі. Старий рибалка і маленька дівчинка поруч з ним символізують старість і юність, об’єднання поколінь.

*УВАГА, конкурс
Текст містить спеціальну локальну помилку. Знайдіть її та відправте нам повідомлення в Instagram газети: _in.touch
Найуважнішому – приз!

Мадіна Пушкашова

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram