Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Тендітна дівчина із залізною силою

манохіна

  Вероніка Мінасова – курсантка Одеської Військової Академії, яка у 2020 році стала Чемпіонкою України з гирьового спорту. Редакція газети «Погляд» вирішила поспілкуватися із дівчиною про її спортивну кар’єру, досягнення та плани на майбутнє.

—Вероніко, привіт! Тож розкажи, чому 4 роки тому ти вирішила вступити до Військової Академії?

—Я прийняла таке рішення, тому що я з династії військових. Ми з братом військовослужбовці в п’ятому поколінні й саме офіцери. Відповідно, ще з другого класу мій життєвий шлях був вирішений, і я поставила собі за мету продовжити свою династію.

—І вже навчаюсь в Академії, ти познайомилась із гирьовим спортом?

—Так. У нас є спортивно-масові заходи, пари з фізичної підготовки, але це все мені якось здавалось скучним. А в один день я побачила, як дівчата жонглювали гирями, мені стало цікаво, тому я вирішила спробувати себе в цьому напрямку. Спочатку це було просто з цікавості, а коли почало виходити, то я стала ставити собі все вищі й вищі цілі.

А яка була реакція оточення? Адже це досить нетиповий вид спорту, як для дівчини.

—Спочатку реакція була «вау, нащо?». Бо дівчата і гирі зі штангами – це якось не дуже логічно. Багато хто був проти й переконували, що мені це не потрібно. Але я вирішила довести, що якщо ти дівчинка, то це не означає, що ти чогось не можеш, навпаки.

—Я знаю, що нещодавно відбувся Чемпіонат України, де ти отримала чотири золоті медалі та встановила декілька національних рекордів. Розкажи, як це було?

—Це було неймовірно! По-перше, це була складна підготовка, чемпіонат переносився, він мав відбутися ще в березні, але з карантином його постійно скасовували. Коли ми дізналися, що він нарешті відбудеться, ми почали активно готуватися. Головною метою було виконати норматив кандидата в майстри спорту, а все що вийшло далі це з однієї сторони випадковість, а з іншої був пророблений довгий шлях, аби це сталося.

Як проходить твій звичайний день на території Військової Академії? Як поєднуєш навчання і тренування?

—Зазвичай, я маю два тренування на день. Зранку пробіжка, зарядка, потім я йду на пари й живу як звичайний курсант, а у другій половині дня ще 2-3 години проводжу у спортивній залі.

Після закінчення Академії, чи плануєш продовжувати займатися гирьовим спортом?

—Так, в мене випуск за вісім місяців, я сподіваюся, що за цей час я встигну ще раз побувати на Чемпіонаті України. А після закінчення, звісно, буду продовжувати досягати нових успіхів в цій сфері.

—А як ти вважаєш, наскільки зараз поширений цей вид спорту в Україні, особливо, серед дівчат?

—Наразі гирьовий спорт набирає оберти, вводяться нові нормативи, вправи. Зараз намагаються урівняти жіночі вправи із чоловічими, і це додає цікавості. Змагання показали, що все більше і більше дівчат прагнуть спробувати себе в такому.

Розкажи, а чим ти займаєшся у свій вільний час? Які хобі маєш?

—Крім навчання, я також полюбляю вишивати, в’язати іграшки, малювати. Всяке таке різне, творче.

Які спортивні плани маєш найближчим часом? До чого зараз готуєшся?

—Зараз за календарем заплановано багато змагань і я сподіваюся, що вони відбудуться і карантин не завадить. Найближчі масштабні змагання – це все ж таки Чемпіонат України в березні. Я покладаю на нього великі надії. Треба ще раз виграти Україну, а там вже буде видно!

Олександра Манохіна

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний