«ТОНЕМО» В СМІТТІ: ЯК ДОПОМОГТИ ОДЕСІ НЕ ПЕРЕТВОРИТИСЬ НА СМІТТЄЗВАЛИЩЕ?

Не секрет, що Україна входить в топ-5 по кількості смертей від забруднення навколишнього середовища. За даними Міжрегіонбуду, щорічно викидається близько 10 млн тонн сміття, з яких лише 600 тисяч йде на вторинну переробку або спалюється. А решта лежить на звалищах, яких, за офіційними даними, в Україні 6 тисяч.

А що стосовно Одеси? Здавалось би, що всі умови створені. На вулицях міста стоять контейнери для сортування, а чиновники обіцяють побудувати сміттєпереробний завод. На жаль, все частіше, ми можемо бачити, що всі контейнери скидаються в одну купу та вивозяться на сміттєзвалище. У 2019 році «Думская» проводила розслідування, куди ж все таки вивозять сміття з контейнерів, які стоять в одеських дворах і парках. Частину цих відходів відправляють на підприємство «Вторма Одеса», яке протягом 15 років займається переробкою вторинної сировини, тому наша редакція закликає всіх жителів міста не припиняти сортувати сміття.

Ситуація з переробкою сміття в Україні на даний момент є не дуже втішною, адже за даними інтернет-порталу «Екофактор.юа» до 2014 року в Україні функціонувало всього 5 заводів, де спалювали сміття: Дніпрі, Києві, Рівному, Харкові та Севастополі. У 2020 році в робочому стані залишився тільки один київський завод «Енергія», який, окрім спалювання сміття, забезпечує енергією житлові будинки. Всього в Україні працює 22 сортувальних лінії, які займаються переробкою побутових відходів. Варто звернути увагу, що більша частина цих ліній, — волонтерські.

Незважаючи на те, що в Одесі немає заводу, є декілька сміттєпереробних пунктів. Ecovtoris та vtor.resursy популярні серед підприємців тим, що приймають великий об’єм сміття і можуть заплатити вам. Що робити людям, в яких немає 100 кг пластику чи макулатури, але, які хочуть допомогти своєму місту? Для таких цілей у серпні 2020 року відкрили станцію для переробки сміття, де приймають всі види пластику. Він знаходиться на паркінгу ТЦ «Рів’єра» та працює з 10 ранку до 19 вечора, тому кожен охочий може подбати про екологію свого міста та його майбутнє.

Сподіваємося, що кожен усвідомить проблему екології, з якою зіткнулися ми усі — жителі цієї планети, та почне сортувати сміття, ходити за продуктами зі своїми торбинками, не зловживати поліетиленовими пакетами. А в той час влада попіклується про будівництво заводів та пунктів переробки. Це буде згодом, а на наразі: «Хочеш змінити світ — почни з себе»…

Анастасія Полікарпова, 1 курс, «КОЛО»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram