ТОП-7 шахрайських схем, яким довіряють мешканці нашого міста

Майже щодня люди потерпають від різноманітних шахраїв. Схеми, на які «купуються» жителі нашого міста, все більше набирають обертів. Опитавши жителів міста Одеси, ми обрали серед махінацій ТОП-7 найпоширеніших, до яких варто бути вкрай уважними.

 

«Вітаємо! Ви виграли автомобіль!»

На ваш номер телефону надсилають СМС з повідомленням щодо виграшу автомобіля, а потім вимагають грошей за власний приз. Як саме потрапляють у цю аферу, з нами поділилася Вікторія (студентка, 19 років):

«Мені надіслали СМС, у якому був офіціальний сайт авто-салону та номер, за яким телефонувати. Подзвонивши, мене дуже переконливо опитали, дали вибір машина чи 500 тисяч гривень, пояснивши, що це розіграш, у якому приймають участь користувачі терміналів поповнення рахунку. Після всього я заповнила анкету на їхньому сайті, і мені сказали, що залишився один останній крок, це «сплатити всього-лише 0,05 % від суми», але від півмільйона сума була немаленькою.  Згодом почали підганяти і запевняти, надсилати якісь копії документів та фото, начебто часу залишилось мало і у стані паніки з мене здерли гроші. Передзвонивши надалі, номер вже був заблокований.»

Така афера може бути як від банку, так і від інших «служб». Будьте уважні. Якщо б десь були розіграші таких дорогих призів від відомих фірм, то інформація була б поширена по всьому місту.

 

«Я бачу твоє майбутнє!»

Дуже стара, але й наразі актуальна психологічна схема від шахраїв-професіоналів. На вулиці обирають собі жертв, з якими починають розмовляти, начебто розповідають минуле й майбутнє. Згодом, ви самі віддаєте усі власні речі, які потрібні аферистам. Такою історією з нами поділилась Анна (вчитель, 40 років):

«Я йшла додому через бульвар у вихідний день. До мене підійшла жінка 40-50 років і одразу звернулась до мене на ім‘я. Мене це налякало, але я вирішила послухати. Надалі вона говорила факти про моє життя: скільки мені років, які родичі, діти і т.д. Вона тримала мене за руку та дивилась в очі. Коли я зрозуміла, що сталося, я вже була у власному домі. Як я там опинилась і що зі мною сталося я так і не зрозуміла. В мене зникли гроші та коштовності. Згідно з відео з камер спостереження, я сама запросила цю жінку до себе.»

Рекомендовано не звертати увагу на таких перехожих та не починати з ними розмову. Зазвичай такі люди мають навички гіпнозу та користуються ними для шахрайства. Інколи, вони не мають таких навичок і просто можуть витягти ваші гроші посеред розмови з кишень або сумки.

 

«Наша фірма хоче придбати ваш товар»

Якщо ви продаєте щось в інтернеті, то з цих слів може початися ваша розмова з «покупцем». Вам телефонують і цікавляться товаром, начебто від якоїсь фірми. Також надсилають сайт, як доказ що така фірма існує. Потім з вашої картки ви самі надсилаєте гроші аферисту. Такою історією з нами поділився Дмитро (студент, 20 років):

«Я займаюсь продажем речей. Одного разу мені зателефонував один Олександр. Начебто він був менеджер однієї фірми з іншого міста і зацікавився однією брендовою кофтинкою. Він говорив дуже швидко та ввічливо, наче справжній представник. Пояснив, що, аби виділити гроші з фірми, мені потрібно самому підійти у Приватбанк та наче якимось способом перекинути гроші собі. Потім він почав мене квапити, коли я був на парах. Це все було незручно, я поспішав, бо він казав про те, що скоро скінчиться робочий день і ми не встигнемо. Я підійшов до Приватбанку і він почав щось казати про валюту, про переклад грошей. Я зрозумів, що це якась дурня й відмовився, після чого цей тип мене покрив образами і погрозами. А міг би йому перекинути всі власні кошти.»

Якщо сплатити повинні вам, то ви ніякого діла до банкомату не маєте. Будьте обережні. Не панікуйте, коли вас кваплять. Краще сісти й все поміркувати та ще раз перевірити інформацію в інтернеті.

 

«Ваша донька/онука/сестра у небезпеці»

Дуже стара і розповсюджена махінація, про яку досі говорять. Серед опитаних майже кожен знає про неї і досі є люди, які «купуються» на цю аферу. Ваш номер обирають рандомно і телефонують вночі, повідомляючи, що ваш близький має неприємності. Сподіваючись на вашу розгубленість посеред ночі, вони вимагають суму грошей.

Будьте обережні, спочатку зателефонуйте близьким, аби дізнатися що з ними.

 

«Ви така гарна, чи мріяли ви стати фотомоделлю?»

Молодим дівчатам у соціальних мережах пише «агенство». Починається все з компліментів, потім агентство пропонує безкоштовну фотозйомку в студії. Згодом виявляється, що ця студія знаходиться десь на зйомній квартирі. Вас фотографують. Вони знають, що ви вперше працюєте моделлю і не відрізняєте професіоналів. Згодом за декілька днів вам надсилають ваші відфотошоплені знімки та вимагають грошей. Як ця схема працює нам розповіла Аліна (учениця школи, 17 років):

«Мені написали в інстаграмі за фотосессію. Дуже гарно все розповіли, я приїхала. Мене фотографували, все було гарно.. Але, за декілька днів мені приходять мої фото, це був жах. На них я була оголена і брала участь у порно-картині. Все було так реально. Разом з фото мені надіслали повідомлення про те, що я маю за день сплатити 5 тисяч гривень, інакше організатор фотосесії надішле ці фото усім моїм друзям. Гроші я не надіслала, а він справді розіслав фото.. Це був сором, але близьким я змогла доказати, що це був фотошоп. А коли поліція перевіряла квартиру, там вже жили інші люди..»

Пам‘ятайте, дуже рідко щось буває безкоштовно. Студія не робить фотосессії у звичайній квартирі.

 

«Дешевий масаж. Виїзд до вашого дому.»

В інтернеті молоді масажисти, які тільки закінчили навчання, пропонують власні послуги. Ціна набагато скромніша і нікуди не потрібно їхати, бо вони самі приїжджають. Кажуть, що так дешевше, аніж вони б робили у салоні, бо там відсоток. Потім вони крадуть непомітно речі з вашої оселі та назавжди зникають.

Про таку аферу нам повідомив Дмитро (менеджер, 25 років):

«Якось в мене були проблеми зі спиною. Грошей багато не було, але порекомендували піти на лікувальний масаж. Я знайшов на «ОЛХ» дешевий масаж з виїздом додому. Подумав, що нічого в цьому не може бути страшного, тим паче мені виконовула масаж дівчина і я вирішив сплатити за нього, коли вона його завершить. Дівчина приїхала, була дуже привітна. Справді дістала якісь засоби та почала загортати мої руки за спиною у харчову плівку. Я не міг ворушитися, і моя голова була схилена до дивану. За 5 хвилин вона пішла до коридору, аби щось взяти та швидко вибігла з моєї квартири. Коли я зміг піднятися, то не знайшов ні власного гаманця, ні планшету зі стола, ні дівчини.»

Будьте обережні, коли незнайомці намагаються потрапити до вашої квартири. Краще уникайте таких привабливих пропозицій, які не схожі на реальність.

 

«Здаємо квартиру. Дуже дешево!»

В інтернеті є багато повідомлень про дешеве житло. Люди, які здають квартири, пояснюють це тим, що вони переїжджають і не хочуть, аби їхня квартира була «пустою». Однією з таких історій з нами поділилась Ірина (домогосподарка, 30 років):

«Ми хотіли переїхати в інший район і шукали квартиру разом із чоловіком. Потрапили на однокімнатну за дуже приємною ціною — 3500 гривень за місяць проживання. Дуже приємно з нами по телефону спілкувалася господарка, ми приїхали, подивилися квартиру, все співпадало з фото. Потім склали угоду, заплатили за перший місяць, вже зібрали усі речі і.. Приїхали. Там жили інші люди, не було вже тої господарки. Виявилось, що вона сама зняла цю квартиру на декілька діб і дала нам дублікат ключа. Навіть не знаю, як застерегтися від таких шахраїв. Все було сплановано, ми навіть гадки не мали, що було шахрайством. »

 

Як не стати жертвою аферистів:

— Одразу ж після підозрілих намірів від людей, дзвінків, повідомлень перевіряйте інформацію. Наврядчи, ви єдині.

— Якщо ви вже зробили помилку, звертайтесь одразу до поліції.

— Не довіряйте незнайомцям, які намагаються дізнатися незрозумілі дані.

— Не надсилайте гроші будь-кому.

—Як правило, аферисти давлять на ваші психологічні відчуття. Аби втримувати свої емоції, відкладіть телефон від уха та порахуйте до десяти. Тоді інформація сприйматиметься спокійніше.

УВАГА!

Черговий конкурс від нашої редакції!

Розкажіть нам, на гачок яких шахрайських схем потрапляли саме ВИ.

Автор найцікавішої історії стане героєм нашого наступного випуску.

Чекаємо на ваші коментарі в Instagram газети: _in.touch

Welcome!

Коврига Аліна

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram