Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Аналітика

Пенсійне питання у фокусі уваги студентів-журналістів

Тема пенсійної реформи завжди була однією з нагальних у порядку денному українських ЗМІ, а також — значним приводом для спекуляцій. Якою насправді була середня пенсія та як вона змінилася за роки незалежності України?

Читати далі »

Як писати журналістські матеріали на екологічну проблематику

Про те, як варто писати журналістські матеріали на екологічну проблематику розповіла Алла Федосіївна Коваленко, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри періодичної преси та медіаредагування. 

Читати далі »

Як уникати стереотипізації в журналістських матеріалах?

Стереотипи — узагальнені уявлення про події, явища, конкретних людей чи соціальних груп. У цьому матеріалі ми розповімо про «інструменти», якими варто користуватися журналістам під час збору інформації для майбутніх текстів.

Читати далі »

Знайомимо з творчою майстернею факультету: лабораторія періодичної преси

Пресслужба поспілкувалась із Оленою Андріївною Івановою, деканом факультету, та Аллою Федосіївною Коваленко, керівницею лабораторії періодичної преси, аби розібратись, в чому саме полягають особливості її функціонування…

Читати далі »

Зберігай: корисні додатки та ресурси для журналістів

Журналістська діяльність вимагає чималої роботи, особливо в умовах конвергенції, коли дедалі затребуванішими стають «універсальні» журналісти. Універсальний журналіст — це той, який вміє, якщо не все, то майже все. І писати, і знімати, і монтувати. Погодьтеся, одному не впоратися, тому необхідні «помічники». Пресслужба факультету підготувала огляд найбільш корисних додатків та ресурсів, про які ви, можливо, досі не чули, але, які вам неодмінно знадобляться, адже суттєво посприяють оптимізації роботи.

Читати далі »