Аналітика

Вікторія Яслик: «…цікавтесь новим для себе, читайте, слухайте, розвивайтесь..»

Щоб побудувати кар’єру в журналістиці, треба володіти достатньою кількістю знань, умінь. Коли ти – універсальний журналіст, професія стає для тебе більш прихильною. У шляху до універсальності та збагаченні університетських знань допомагає неформальна освіта: курси, тренінги, стажування та лекції. Вікторія Яслик, студентка 2 курсу ФЖРВС, координаторка Медіабази Одеса, Херсон та позаштатна журналістка регіонального медіа «Вперед» Роздільнянського району, Одеської області. Вікторія розповіла про свій досвід знайомства з неформальною освітою та способи її інтеграції у формальну, університетську. Окрім цього, збагатила інформацією цінними порадами для тих, хто тільки планує познайомитися з позауніверситетськими методами освіти.

Читати далі »

Неформальна освіта: як студенти розвивають отримані знання та навички поза університетом?

Час — швидкоплинний, ось вже й кінець навчального року, наближаються літні канікули. Багато хто ставить собі питання, чим корисним зайнятися у цей період?  Дехто планує працювати, а дехто поєднувати роботу з саморозвитком. Тому ми вирішили поспілкуватися з Наталією Сатанівською, студенткою 3 курсу, яка активно використовує можливості неформальної освіти, та готова поділитися корисними порадами з вами…

Читати далі »

Шляхи професійного розвитку: розмова з активними користувачами неформальної освіти

Жага до пошуку нових знань та інформації з роками навчання в університеті суттєво зростає. Тож треба шукати якісні шляхи засвоєння неформальної освіти. У цій темі допомогли розібратися Анна Філанюк, студентка 2 курсу, та Артур Гілка, студент 4 курсу. Анна — активна користувачка неформальних методів освіти в онлайн-форматі. Артур же відвідував переважно офлайнові заходи, інформацією з яких активно користується для професійного розвитку.

Читати далі »

Світ журналістики зсередини: досвід  стажування наших студентів 

У  динамічному світі медіасередовища студентам-журналістам завжди потрібно вдосконалювати набуті навички на практиці. Це не лише важливий крок у їхній професійній кар’єрі, але й виклик, перед яким вони постають у межах перевірки своїх вмінь  у реальних умовах. Анастасія Єрьоменко та Микита Кишиневський, студенти 4 курсу, вирішили самостійно пройти цей шлях: за рекомендаціями однокурсників влаштувалися на двотижневе стажування у провідні українські медіа. Своїми враженнями від роботи в редакціях, порадами та цікавими  історіями поділилися  з пресслужбою  факультету. 

Читати далі »

#Що_подивитися: «Тепер треба готуватися до серйозної оборони», — журналісти на лінії фронту

Сучасні війни стають одними з найбільш задокументованих в історії. Важливу роль в якісному висвітленні подій на фронті відіграють журналісти. Ми підготували три репортажі, які варто

Читати далі »

День журналіста як уособлення сили слова

Журналісти виконують функцію забезпечення правдивої та оперативної інформації для суспільства, особливо в умовах воєнного конфлікту. А день журналіста нагадує нам про важливість захисту свободи слова та преси. Свято українських журналістів популяризує цю професію в нашій країні та підкреслює роль фахівців у сфері журналістики для соціальних інститутів та системи цінностей громадян. Як утворилося це свято, що про нього знають наші студенти й чим для них є журналістика, читайте нижче.

Читати далі »

Написати кваліфікаційну роботу за кордоном: місія — можлива?

Кваліфікаційна робота, яку студенти готують на 4 курсі, є справжньою кульмінацією навчання на бакалавраті. Саме вона є підтвердженням професіоналізму студентів і демонстрацією усіх здобутих навичок. Чи можна підготувати таку важливу роботу, перебуваючи за кордоном? Які складнощі трапляються на цьому шляху?

Читати далі »

#Що_почитати: Історії про українських волонтерів

Повномасштабне вторгнення росії в Україну залишило великий слід у волонтерському рухові українців. Кожного дня українські волонтери долають неабиякі перешкоди, щоб допомогти тим, хто найбільше цього потребує. Ми зробили добірку матеріалів від Reporters, присвячених історіям українських волонтерів, та рекомендуємо їх до прочитання.

Читати далі »

#Експертна_думка: Пропаганда в медіапросторі: як розпізнати та захистити себе

Одним з найпотужніших способів впливу на суспільство є пропаганда… Пресслужба факультету вирішила розібратися у цьому питанні, з’ясувати, у чому полягає суть феномену пропаганди, а також як захистити себе від її впливу, тому поспілкувалася з Оленою Івановою, деканом факультету журналістики, реклами та видавничої справи, професором, медіаекспертом.

Читати далі »

Синергія журналістики та волонтерства

Волонтерство та медіа володіють надзвичайною силою в мирний період, проте набувають особливого значення під час воєнних дій. У період війни діяльність волонтерів та журналістів стає невід’ємною складовою мережі підтримки, інформаційного висвітлення та голосу суспільства. За допомогою волонтерських зусиль та професійної журналістики формується не лише образ подій, а й відображається глибока сутність гуманітарних криз, що спонукає суспільство до спільної дії та підтримки.

Читати далі »