Аналітика

#Знайомимо з творчими роботами студентів: Інклюзивна шкільна освіта в Україні під час війни: спеціальні та загальноосвітні заклади

На якому етапі розвитку перебуває інклюзивна освіта в Україні сьогодні? Які є нормативно-правові документи, пов’язані з нею? Що змінилося після початку повномасштабного вторгнення? Які проблемні питання вже довгий час потребують вирішення? Спеціальна чи звичайна школа для навчання дитини з інклюзією?

Читати далі »

# Експертна_думка: Робота в команді VS індивідуально?

Професія журналіста вимагає володіння багатьма навичками, які можна розвинути під час роботи з різними жанрами та в різних умовах. Які вміння розвиває журналіст під час роботи в команді? Як вдало налагодити роботу? Які матеріали краще робити самостійно? Про це та більше пресслужбі факультету розповіли наші викладачі та журналісти-практики.

Читати далі »

Практика студентів-журналістів: від теорії до дій

Практичні навички в журналістиці більш ніж корисні — вони  необхідні. З цього й почався новий семестр студентів 4 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи — практика. Від проведення інтерв’ю та роботи з джерелами інформації до написання матеріалів та створення власних мультимедійних проектів — четвертокурсники стають справжніми журналістами. Ми поспілкувались зі студентами, щоб відкрити закулісся їхньої праці над дипломними робота в межах практики. Про те, які формати, методи використовували здобувачі освіти та які корисні навички та знання отримали під час створення власних матеріалів читайте нижче.

Читати далі »

На шляху до професіоналізму: як минула практика в студентів-третьокурсників

Цьогоріч студенти третього курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи в межах виробничої практики мали змогу попрацювати над створенням власних журналістських матеріалів у межах факультетських лабораторій. Про досвід, який отримали третьокурсники, — розповідаємо в матеріалі.

Читати далі »

#Що_послухати: подкасти для журналістів

Подкасти можуть розширити знання щодо сучасних проблем та подій, аби збільшити обізнаність у загальнополітичних питаннях; а також розкрити персоналії українських фахівців у різних галузях, що сприятиме популяризації нашої культури. Саме тому ми зробили добірку корисних для студентів-журналістів каналів з подкастами. 

Читати далі »

#Знайомимо з творчими роботами студентів: Адаптація до нового місця проживання: як загальноукраїнські ЗМІ висвітлюють тему ВПО

ЗМІ мають можливість привертати увагу громадськості до проблем, з якими зіштовхуються внутрішньо переміщені особи, шляхом висвітлення складнощів їхнього працевлаштування, пошуку житла та відновлення інших важливих

Читати далі »

#Експертна _думка: Правда під обстрілом: як зберегти журналістську етику в епоху фейків та дезінформації

Сучасний медіапростір усе стрімкіше розвивається, а неправдива та спаплюжена інформація динамічно йдуть нога в ногу та стають справжньою проблемою. Хоча дезінформація не є новим явищем, натомість епоха цифрових технологій розширила її охоплення. Наслідки мають серйозний вплив на громадську думку, політичний дискурс і навіть здоров’я населення. Отож, ми поспілкувалися з Антоном Разіним, журналістом та фактчекером відеожурналу «Ікла», аби краще зрозуміти цю проблему та способи боротьби з нею.

Читати далі »

#Знайомимо з творчими роботами студентів: Від жертви до борця за справедливість: як змінилася репрезентація України в закордонних ЗМІ

Після початку російського повномасштабного вторгнення Україна стала топ-темою для світових медіа. Вони пишуть про перебіг бойових дій, життя цивільних, аналізують і роблять прогнози щодо завершення війни. У цих матеріалах саме Україна є головною дійовою особою. Однак так було не завжди. Ми дослідили, як саме змінилося сприйняття нашої держави закордонними ЗМІ до і після повномасштабної війни. Які наративи просувалися тоді і зараз? Яку роль відводили для України на міжнародній арені? Розповідаємо у нашому матеріалі.

Читати далі »

Сила в рівності, де кожен має значення

У світлі сучасних соціальних змін та поступового розширення ролі жінок у суспільстві, 8 березня стає не лише святом весняного настрою, але й символом рівності, коли чоловіки та жінки мають однакове право робити внесок у всі сфери життя. Отож, цей день необхідно розглядати не як відзначення «жіночої краси та ніжності», а як нагадування про важливість рівних прав та можливостей для всіх, незалежно від статі. Студенти нашого факультету поділилися власними міркуваннями та знаннями з цього приводу, адже мають можливість вивчати питання ґендерної рівності під різними кутами в межах університетських дисциплін. У нашому матеріалі ми дізнаємося ще більше про 8 березня у сучасному вимірі…

Читати далі »

За крок до мрії, або як студенти-другокурсники свою практику проходили 

Студенти 2 курсу факультету журналістики реклами та видавничої справи в межах виробничої практики мали змогу ознайомитися зі специфікою роботи трьох з найпопулярніших редакцій Одеси. Впродовж тижня студенти відвідали редакції: газети «Вечірня Одеса», пресслужби футбольного клубу «Чорноморець», видання «Суспільне Одеса». Ми поспілкувалися зі студентами, щоб дізнатися про їхні враження…

Читати далі »