Аналітика

#Знайомимо з творчими роботами студентів: аналітична стаття про інклюзивну освіту в українських школах

У межах дисципліни «Журналістський фах: жанрологія (аналітичні жанри)» студенти 2 курсу у вигляді підсумкового завдання готували власні аналітичні статті.
Розпочнемо знайомство з творчими доробками наших студентів-другокурсників з матеріалу Анни Філанюк про інклюзивну освіту в українських школах.

Читати далі »

#Що_почитати: іти — не опускати руки

Журналісти ретранслюють історії тих, хто переживає воєнні дії та, незважаючи на надзвичайні випробування, знаходить сили, щоб жити далі. Цей матеріал присвячений тому, як медійники Reporters розповідають про долі людей: війна торкнулася їх своїм жорстоким лезом, але вони змогли адаптуватися до нових реалій. Пройти через окупацію, втрату рідних, позбутися кінцівки — приклади сили людського духу в умовах, коли мир та стабільність є найбільшою цінністю. Ми підготували добірку таких розповідей та рекомендуємо їх до читання.

Читати далі »

#Експертна_думка: Пропаганда в медіапросторі: як розпізнати та захистити себе

Одним з найпотужніших способів впливу на суспільство є пропаганда… Пресслужба факультету вирішила розібратися у цьому питанні, з’ясувати, у чому полягає суть феномену пропаганди, а також як захистити себе від її впливу, тому поспілкувалася з Оленою Івановою, деканом факультету журналістики, реклами та видавничої справи, професором, медіаекспертом.

Читати далі »

#Що_подивитися: фільми ПРО та ДЛЯ журналістів

Перегляд фільмів — це не лише спосіб відірватися від буденності та поринути з головою в інші світи або історії. Часом, перегляд фільмів дозволяє нам більше повно дослідити якусь професію, і журналістика — не виняток. До уваги читачів та читачок — добірка фільмів, що змушують по новому, більш натхненно поглянути на професію журналіста та дослідити її з багатьох сторін.

Читати далі »

Вибіркові дисципліни: запорука професіоналізму майбутнього медійника

Вибіркові дисципліни мають велике значення для здобувачів освіти, оскільки вони дозволяють їм розширити свої знання та навички у цікавій для них галузі. Ми поспілкуватися зі студентами 4 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи, аби дізнатися, що саме вони обрали цьогоріч. До обговорення доєднались і викладачі, які розповіли про важливість та специфіку викладання кожної з дисциплін.

Читати далі »

#Експертна_думка: Як підготуватися до публічного виступу?

Публічний виступ — один з найкращих способів донесення інформації до аудиторії. І хоча для багатьох виступи на публіці є стресовими ситуаціями, яких хочеться уникати за будь-яких обставин, так чи інакше, кожен студент проходить через важливий у своєму житті публічний виступ — захист дипломної роботи. Вона потребує не тільки часу для написання, але й вдалого представлення.
Представники пресслужби факультету поспілкувалися зі Станіславом Ковальським, завідувачем кафедри журналістики, реклами та медіакомунікацій, аби з’ясувати, яким чином потрібно готуватися до публічних виступів.

Читати далі »

#Що_почитати: Новини, яким можна довіряти: добірка онлайн-платформ 

Як в умовах інформаційного суспільства не загубитися серед різних інформаційних потоків та віднайти дійсно перевірену й цікаву інформацію? Пресслужба факультету підготувала таку добірку інформаційних онлайн-платформ різнотипного спрямування, які продукують якісний контент.

Читати далі »

Вибіркові дисципліни: як студенти розширюють горизонти

Самостійний вибір дисципліни дає студентам можливість адаптувати свою освіту під власні інтереси та професійні цілі. Вибіркові предмети допомагають студентам розширювати свій академічний спектр та отримувати глибше розуміння конкретних областей, які їх цікавлять. Ми поспілкувалися зі студентами 3 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи, щоб дізнатися, на що вони орієнтувались при виборі конкретних дисциплін та як набуті знання та навички  допоможуть у майбутній кар’єрі. Додатково, більш детально з’ясували у викладачів про особливості тих дисциплін, які вони викладають. 

Читати далі »

Огляд онлайн-бібліотек: можливості для професійної діяльності журналіста

Сфера професійної діяльності журналіста обумовлена великою кількістю досліджень різноманітних джерел.  Задля того, аби вести таку діяльність, фахівцю необхідно володіти великою кількістю інформації.

Диджиталізація дозволяє не перебувати фізично в бібліотеці або університетському кампусі, щоб отримати необхідні відомості. Наразі існують онлайн-бібліотеки, які надають змогу отримати доступ до свіжої й актуальної інформації, що допоможе, зокрема журналісту, створити  цікавий і якісний матеріал. Пресслужба факультету зробила для вас підбірку декількох онлайн-бібліотек, що можуть знадобитися під час навчання.

Читати далі »

#Що_подивитися: історії про повернення українських військових до цивільного життя

Як серед усього масиву інформації віднайти дійсно цікаві, репрезентативні та якісні історії про війну, зокрема про воєнний досвід військових та їх повоєнну адаптацію до мирного життя? Пресслужба факультету підготувала добірку таких історій та рекомендує їх до перегляду, якщо ви цікавитеся цією темою.

Читати далі »