Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Bazar

На підмостках акторського життя: інтерв’ю з акторкою Надією Даведюк

Як тільки в країні вводиться «червона зона», усе культурне життя містян завмирає. А отже, є можливість спокійно поспілкуватися з акторами, які до цього постійно гастролювали та днями репетирували вистави. Як це, коли з дитинства вчишся проживати багато життів? Про це розповість акторка Одеського академічного театру музичної комедії імені М. Водяного — Надія Даведюк.

Читати далі »

Ольга Дубчак і Тетяна Трофименко: про літературу, критику й видавничий процес

В Одеському національному університеті імені І.І Мечникова відбулася зустріч студентів та викладачів із письменницею Ольгою Дубчак та літературною критикинею Тетяною Трофименко. 5 жовтня 2021 року на зустрічі говорили про сучасний (і не тільки) літературний процес, особливості роботи літературного критика, труднощі видавничого процесу та інновації в лексиці і граматиці української мови.

Читати далі »

Загадка «гарбузового свята», або що таке насправді «Велесова ніч»

Самайн, День усіх святих, нащадок їхній Геловін і… Велесова ніч? Чи насправді всі ці назви – одне й те саме свято, і що спільного мали українські язичники зі стародавніми кельтами? Гайда розбиратися. 

Читати далі »

Весь світ лише в твоїх очах: про культуру та побут людей, які не чують

Наш надзвичайно різноманітний та багатогранний світ пропонує безліч можливостей для його пізнання. Серед них — сприйняття образів. Цей унікальний спосіб світовідчуття особливо актуальний для приблизно 500 мільйонів людей. Людей, які не страждають від таксистів-шанувальників шансону та сусідів-бригадирів. І у вас є унікальна можливість подивитися на світ їхніми очима.

Читати далі »