Bazar

Журналісти з мішенню на спині

Чому впродовж всієї історії становлення нашої держави зникають ті самі гаранти демократії? Можливо, тому, що демократії як такої й не було? В нашому суспільстві висловлюватися  відверто і без «напівтонів» — все одно,  що ходити з мішенню на спині.

Читати далі »

Журналісти — голос народу та стражі демократії

Від початку війни на Сході та повномасштабного вторгнення журналісти стали тими людьми, які, ризикуючи своїм життям, транслювали глядачам та читачам правду про події на фронті. Суспільство покладається на журналістів, бо ворог веде не тільки фізичну війну, а й інформаційну, тож працівники ЗМІ мають важливе завдання — ділитися правдою та розвінчувати усі фейки.

Читати далі »

Діти та війна

Зазвичай відчуття безпеки та захищеності діти шукають у своїх батьків. Головні запитання та головні проблеми: як спілкуватися з дітьми? Як пояснювати чому сьогодні вони повинні сидіти в підвалі? Чому цього року не ходитимуть до школи? Як відповідати на запитання «Мамо, чому тато не приїхав на мій день народження?».

Читати далі »

На підмостках акторського життя: інтерв’ю з акторкою Надією Даведюк

Як тільки в країні вводиться «червона зона», усе культурне життя містян завмирає. А отже, є можливість спокійно поспілкуватися з акторами, які до цього постійно гастролювали та днями репетирували вистави. Як це, коли з дитинства вчишся проживати багато життів? Про це розповість акторка Одеського академічного театру музичної комедії імені М. Водяного — Надія Даведюк.

Читати далі »

Ольга Дубчак і Тетяна Трофименко: про літературу, критику й видавничий процес

В Одеському національному університеті імені І.І Мечникова відбулася зустріч студентів та викладачів із письменницею Ольгою Дубчак та літературною критикинею Тетяною Трофименко. 5 жовтня 2021 року на зустрічі говорили про сучасний (і не тільки) літературний процес, особливості роботи літературного критика, труднощі видавничого процесу та інновації в лексиці і граматиці української мови.

Читати далі »

Загадка «гарбузового свята», або що таке насправді «Велесова ніч»

Самайн, День усіх святих, нащадок їхній Геловін і… Велесова ніч? Чи насправді всі ці назви – одне й те саме свято, і що спільного мали українські язичники зі стародавніми кельтами? Гайда розбиратися. 

Читати далі »

Весь світ лише в твоїх очах: про культуру та побут людей, які не чують

Наш надзвичайно різноманітний та багатогранний світ пропонує безліч можливостей для його пізнання. Серед них — сприйняття образів. Цей унікальний спосіб світовідчуття особливо актуальний для приблизно 500 мільйонів людей. Людей, які не страждають від таксистів-шанувальників шансону та сусідів-бригадирів. І у вас є унікальна можливість подивитися на світ їхніми очима.

Читати далі »