Дієслово

Чи є право на життя у тварин?

Тестування косметики та іншої продукції на тваринах у сучасних реаліях сприймається як справжнє варварство. Все більше країн відмовляються від цієї практики, переходячи до альтернативних методів.

Читати далі »

Ретро-весна: камбек у 90-ті

Гешефт знову гучно пролунав у Зеленому театрі в останній місяць весни. Цього разу замість звичних 2 днів гості заходу змогли поринути в атмосферу фестивалю на 3 – 8, 9 та 10 травня.

Читати далі »

Як музиканти заробляють мільйони у TikTok

Хіти від нових артистів народжуються зі швидкістю світла – у сучасному світі це все завдяки соціальній мережі TikTok, яка повністю змінила музикальну індустрію. Зараз для успішного промо (промоакції) треку потрібно з’явитися в рекомендаціях, а користувачам TikTok зняти під нього короткий відеоролик. І все – твоя музика у чартах займає перші позиції. Кількість відеороликів прямо пропорційне тому, наскільки користувачам сподобався трек і наскільки у подальшому він буде популярним.

Читати далі »

Палац-садиба Куріса – велична руїна

Якщо ви втомилися від сучасної архітектури, модерну, новобудов чи всім відомих пам’яток культури Одеси, які знає кожен, і там велика купа відвідувачів щодня, ми вам підкажемо одне місце, яке відвідує невелика кількість туристів. Це справжній замок Курисів! Він знаходиться в Одеській області, Лиманському районі, у селі Курісове (у минулому Петрівка). Це зовсім недалеко від Одеси, година часу, і ви спостерігаєте за одним з перших прикладів романтизму в архітектурі Одеської області.

Читати далі »

Ігровий бізнес по-українські: чи готові ми до легалізації?

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей надала ліцензії на будівництво казино в 3-х містах – Одеса, Львів та Харків. В Одесі дозвіл отримало київське товариство з обмеженою відповідальністю «Примум». Ціна ліцензії, яка діє рік, коштувала 180 млн гривень.

Читати далі »

«Це не міф, що пластик можна переробити»

На сьогодні забруднення планети пластиком стало великою проблемою, навіть однією з найголовніших екологічних проблем. Щорічно об’єм виробництва пластика збільшується, зараз цифра досягає 9 млрд тонн, з яких переробляється 10%, ще 10% спалюється, а інше потрапляє в навколишнє середовище. Найбільше страждає Світовий океан. В Атлантичному, Тихому та Індійському океанах утворилися сміттєві острови. Через кругообіг течій в Тихому океані сформувалася Велика сміттєва пляма, розмір якої перевищує площу України. Так, скажімо, пластикові відходи «подорожують» по океанах і потрапляють в найвіддаленіші куточки планети. Нещодавно було встановлено, що сміття може тонути через склеювання з органічними речовинами – поліетиленові пакети можна знайти навіть на дні Маріанської западини. В середньому період розкладання пластику становить від 80 до 600 років. Стаканчик для кави розкладається близько 50 років, пакети і трубочки – 100-200 років, пластикові пляшки – до 200. Пляшки з маркуванням РЕТ (наприклад, з-під молока) – до 100 років.

Читати далі »

Як бути ефективним під час дистанційного навчання?

Перебуваючи в умовах дистанційного навчання особливо актуальним є питання особистої ефективності. Як бути організованим і планувати власний час? Що допомагає включитися в робочу атмосферу? Як покращити концентрацію аби не відволікатися від навчального процесу?

Читати далі »

«Зелений паспорт»

Вакцина від Covid-19 вже надійшла у більшість країн світу, тому більшість бажає отримати не тільки міцний імунітет, але й згодом вільно перетинати кордони, подорожувати.

Читати далі »

«Проксеміка» — невідоме та цікаве

Слово «проксеміка» з латинської перекладається як «найближчий». Це сфера психологічних і соціальних наук, в рамках якої фахівці займаються дослідженням просторової близькості в процесі міжособистісної комунікації. Тож далі ми розповімо детальніше, звідки з’явився термін, що конкретно вивчає ця сфера та про що розповідає психологиня.

Читати далі »