Журфак-інформ

#Хроніка війни: 720 днів

24 лютого виповнилося два роки від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України. Лідери багатьох країн висловили підтримку українській стороні не тільки промовами, а й діями — наданням далекобійної зброї, візитами до Києва.

Читати далі »

Вітаємо викладачку факультету з успішним захистом кандидатської дисертації

Вітаємо Аліну Олегівну Червінчук, старшу викладачку кафедри журналістики, реклами та медіакомунікацій, заступницю декана ФЖРВС, з успішним захистом (рішення прийнято одноголосно) кандидатської дисертації та присудженням наукового ступеня  доктора філософії зі спеціальності 061 Журналістика. 
Дисертацію було підготовлено під керівництвом доктора наук із соціальних комунікацій, професора, декана ФЖРВС Олени Андріївни Іванової.

Читати далі »

#Знайомимо з творчими роботами студентів: аналітична стаття про інклюзивну освіту в українських школах

У межах дисципліни «Журналістський фах: жанрологія (аналітичні жанри)» студенти 2 курсу у вигляді підсумкового завдання готували власні аналітичні статті.
Розпочнемо знайомство з творчими доробками наших студентів-другокурсників з матеріалу Анни Філанюк про інклюзивну освіту в українських школах.

Читати далі »

#Експертна_думка: Пропаганда в медіапросторі: як розпізнати та захистити себе

Одним з найпотужніших способів впливу на суспільство є пропаганда… Пресслужба факультету вирішила розібратися у цьому питанні, з’ясувати, у чому полягає суть феномену пропаганди, а також як захистити себе від її впливу, тому поспілкувалася з Оленою Івановою, деканом факультету журналістики, реклами та видавничої справи, професором, медіаекспертом.

Читати далі »

#Що_подивитися: фільми ПРО та ДЛЯ журналістів

Перегляд фільмів — це не лише спосіб відірватися від буденності та поринути з головою в інші світи або історії. Часом, перегляд фільмів дозволяє нам більше повно дослідити якусь професію, і журналістика — не виняток. До уваги читачів та читачок — добірка фільмів, що змушують по новому, більш натхненно поглянути на професію журналіста та дослідити її з багатьох сторін.

Читати далі »

Вибіркові дисципліни: запорука професіоналізму майбутнього медійника

Вибіркові дисципліни мають велике значення для здобувачів освіти, оскільки вони дозволяють їм розширити свої знання та навички у цікавій для них галузі. Ми поспілкуватися зі студентами 4 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи, аби дізнатися, що саме вони обрали цьогоріч. До обговорення доєднались і викладачі, які розповіли про важливість та специфіку викладання кожної з дисциплін.

Читати далі »

Студенти та викладачі відвідали захід щодо гендерної проблематики та протидії дискримінації

Студенти 1-2 курсів та викладачі факультету долучилися до панельної дискусії на тему «Гендерно чутливий медіа-простір. Роль ЗМІ в забезпеченні рівних прав та протидії дискримінацій статей», що відбулася 7 грудня 2023 року за сприяння громадської організації «Десяте квітня». Однією зі спікерок стала Олена Іванова, декан нашого факультету, професор. 

Читати далі »

На факультеті відбулася щорічна звітна викладацька конференція

Цьогоріч звітна конференція викладацького складу факультету журналістики, реклами та видавничої справи відбулася 23 листопада в режимі офлайн. Викладачі підготували доповіді на теми, які відображали їх власні професійні та наукові орієнтири. Захід модерували Олена Іванова, декан факультету, професор, та Алла Коваленко, заступниця декана з наукової роботи, доцент.

Читати далі »

Сергій Азєєв: «…робота на телебаченні й радіо — мистецтво, яке вимагає практики та експериментування…»

За останні роки медіаландшафт дуже змінився завдяки технологічному прогресу та зростанню доступу до інтернет-ресурсів, тож однією з головних тенденцій стала цифровізація. Раніше телебачення та радіо підтримували переважно аналогові формати, але зараз цифрові технології  — загальновідомі й все більше використовуються ЗМІ. Це дозволяє телекомпаніям і радіостанціям ефективніше передавати та створювати контент, а глядачам та слухачам — отримувати доступ до більшої кількості каналів та програм…Якими ж тоді навичками має володіти сучасний працівник радіо й телебачення? Та які тенденції сьогодення сприятимуть розвитку цих фахових галузей?  До Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку пресслужба факультету поспілкувалася з Сергієм Азєєвим, старшим викладачем кафедри нових медіа та медіадизайну, щоб дізнатися про його професійний досвід та з’ясувати окреслені питання.

Читати далі »