In touch

Життя з безпліддям

У нашому світі зазвичай пари одружуються, народжують дітей, а потім чекають онуків. Але на жаль не всі жінки які хочуть дітей, можуть завагітніти. Через це виникають труднощі в сім’ї і тиск зі сторони суспільства. Ця тема важлива тому, що не знаєш в якій ситуації опинишся у майбутньому.

Читати далі »

Якщо віддаєш — отримуєш більше: 5 благодійних фондів

За останні роки в Україні стали частіше говорити про волонтерство та благодійність. Багато хто допомагає лікарям у боротьбі з пандемією, військовим на Сході, жінкам, постраждалим від домашнього насилля. Якщо з’явилися зайві гроші, то все частіше люди витратять їх не на чергову кружку чи кофтинку, а для допомоги комусь, хто цього потребує. Ми підготували добірку благодійних фондів — розкажемо, чим вони займаються та кому допомагають.

Читати далі »

Чому ми не можемо відмовитися від пластику?

Пластик став невіддільною частиною людства, а разом з тим — головною темою обговорення. Більшість ідей щодо розв’язання проблеми забруднення стосуються уникнення вживання пластику, заміна його на інші матеріали, але чи настільки це поліпшить ситуацію, як ми гадаємо?

Читати далі »

Чао, папери!

Без чого не може обійтись сучасна людина? Звичайно, без свого електронного друга — смартфона! Сьогодні цей гаджет можна порівняти зі швейцарським ножем. Він виконує функції фотокамери, блокноту, ручки та навіть цілої поштової служби. Чи може смартфон замінити нам цілу теку важливих документів? З 30 січня 2020 року це стало можливо за допомогою додатку «Дія».

Читати далі »

5 фентезі-книг, щоб відволіктися від рутини

Сесія, дедлайни, швидкий ритм життя… Часом хочеться сповільнитися та приділити час собі. Сісти із цікавою книжкою, загорнутися у ковдру та поринути у світ фантазій, подалі від рутинних справ. Ми підготували добірку книжок, які цікаво прочитати як і у підлітковому віці, так і вже у дорослому. Тут кожен знайде щось своє: історії кохання, дорослішання, зради та єдиніння. Приємного читання!

Читати далі »

Екозвички, які ви маєте вже зараз

Екологічна проблематика наразі є однією з найбільш обговорюваних тем в світі. Питання про перехід до більш екологічного способу існування широко обговорюється в ЗМІ, створюючи специфічне інформаційне поле, яке більш пригнічує ніж мотивує. З усіх екранів инфлюенсери пропонують нам перейти до ресайклингу, реюзу, бути екофрендлі та грін, але що ці слова означають для пересічного громадянина?

Читати далі »

Сурдоперекладачка: чому потрібно вивчати жестову мову?

Чи знали ви, що в Одеській області близько 3000 людей із порушеннями слуху? А офіційно зареєстрованих перекладачів жестової мови всього 12. З них лише 5 можуть працювати в юридичній сфері. Ми поспілкувалися із сурдоперекладачкою Вікторією Федорцовою — дівчина безкоштовно допомагає нечуючим, навчає жестової мови. Поговорили з нею про стан інклюзії в Одесі, її досвід сурдоперекладу та про те, чому саме вам потрібно вивчати жестову.

Читати далі »

Система не змінюється — пожежі продовжуються

До списку масштабних пожеж з людськими жертвами в Одесі: в дитячому таборі «Вікторія», в обласній психіатричній лікарні, в готелі «Токіо Стар» і в Одеському коледжі економіки, права та готельно- ресторанного бізнесу, 17 січня додалася пожежа в готелі «Аркадія». Вона забрала життя двох людей. У будівлі була відсутня автоматична система оповіщення, датчики диму і температури, не було навіть засобів для гасіння. Будинок за документами вважався житловим, тож відповідних дозволів власник не мав. Система не змінюється, а пожежі продовжуються.

Читати далі »

«Царство жінок»: історія племені, якому невідомі слова «брат», «батько», «чоловік»

Триває XXI століття: час нових можливостей і науково-технічного прогресу, час, коли люди мають необмежену кількість вибору, інформації та реалізації власного потенціалу. Ілон Маск на шляху створення безмежного інтернету для всіх куточків землі, а американські вчені відкривають готель на орбіті нашої планети. Це все вказує на швидкий розвиток людей і дуже тяжко уявити, що сьогодні у «фабриці світу», Китаї, залишаються племена, які живуть за власними законами. Крім цього, закони дуже незвичні для консервативності й патріархату китайського суспільства, адже у племені все вирішують лише жінки.

Читати далі »

Рік пандемії по-жіночому: дискримінація, домашнє насильство та інші проблеми, оголені карантином

Минув рік з того самого дня, коли в домівки українців прийшли несподівані зміни у вигляді карантину. За цей час наші життя докорінно змінилися — в гірший чи кращий бік. Для когось це був час можливостей, саморозвитку, відкриття нових хобі та вмінь.

Читати далі »