Prostir

Романтизація психічних розладів: чому люди приписують собі захворювання

Не так давно проблеми психічного здоров’я піддавалися стигматизації. Люди боялися зізнатися, що страждають від тривоги або депресії. Зараз ми відходимо від стереотипів та сорому, пов’язаного з визнанням наявності психічного захворювання. Однак чи не зайшли деякі люди занадто далеко?

Читати далі »

Розлад харчової поведінки як наслідок постійного стресу у студентів

Постійний стрес у студентів може викликати різноманітні психічні та фізичні розлади. Одним із них є розлад харчової поведінки. Що це таке та чому студенти є вразливою групою? Про це ви можете дізнатись у нашому матеріалі.

Читати далі »

Що почитати перед сесією?

Художня література не тільки розвиває мислення або збагачує словниковий запас, вона ще й надихає та мотивує. Читання саме художньої літератури розширює кругозір та допомагає долати труднощі. Саме тому ми підготували добірку книг, які так чи інакше будуть корисними для студентів.

Читати далі »

Гешефт Ретро-Весна

Зелений театр — амфітеатр під відкритим небом в Одесі. Був побудований в 1936 році в Олександрівському парку (нині — Центральний парк культури і відпочинку імені Т. Г. Шевченка). Архітектори — Е. С. Баумштейн та А. С. Назарець.

Читати далі »

Екстрена контрацепція: швидка реакція на небажану вагітність

Небажана вагітність є поширеною проблемою. За підсумками 2019 року в Україні, за даними МОЗ, кількість абортів становила 75 000. Детальніше про екстрену контрацепцію нам розповіла гінеколог Катерина Ковшар.

Читати далі »

Приборкання норовливого: страх перед публічними виступами

Чи відчували ви перед виступом на конференції, святкуванні або просто під час звичного надання відповіді на практичному зайняті різке погіршення самопочуття? Сильне серцебиття, тремтіння голосу, тремор кінцівок — усе це є ознаками глософобії, однієї з найпоширеніших соціальних хвороб 21 сторіччя.

Читати далі »

Друге життя старим речам: повернення до плівки

Вінілові платівки, старі журнали та плівкові фотоапарати. Здавалось би речі, які залишились десь у минулому, вкрившись пилом. Але молоде покоління все частіше відвідує блошині ринки в пошуках платівок улюбленої групи з 80-х; робить колажі зі сторінок журналів, які старше за них на декілька десятків років. Гортаючи стрічку в Instagram, ми все частіше зустрічаємо фото в обробці, яка імітує плівку. Зернистість, відблиски світу, потертості — чому це захоплює більше, аніж ідеальна картинка на цифрову камеру?

Читати далі »

Прийняття рішень: чому це так складно?

Є багато речей у нашому житті, на які ми втрачаємо свої ресурси та повинні за них нести відповідальність. Одна з них — це прийняття рішень. І чим більше рішень ми приймаємо, тим сильніше від цього втомлюємося. Тому що воно відрізняється від фізичного навантаження, тут йде упор на вашу психічну енергію і силу волі. Розберемось, чому приймати рішення так складно?

Читати далі »

«Привоз» очима редакції «Prostir»

«Привоз»… Одне з найколоритніших місць в Одесі. Для когось це звичайний базар та місце, де можна дізнатися останні міські плітки, а для когось місце, де можна добре поїсти, не витрачаючи на це жодної гривні. Хтось може сказати, що від одного виду і запаху цього місця починає нудити, а комусь подобається ходити між рядами, торгуватися і слухати іскрометні жарти. То який же він, справжній «Привоз»?

Читати далі »