Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Salt

«Культура скасування» – зброя нового покоління «Культура скасування» – зброя нового покоління

Тренд, який все більш стає популярним, допомагає суспільству привертати увагу до несправедливості та важливих тем. За останні роки культура скасування стала не тільки соціальним рухом, а й ще медіазброєю. Кого тільки не «скасовували» в Америці: від режисерів до співаків та політиків; за насилля та пости. Тепер цей рух дійшов до України, але які наслідки це принесе та чи бачать в «скасуванні» сенс українці, дізналась редакція SALT.

Читати далі »

Як багатодітна мати поєднує навчання та виховання дітей

Вагітність у студентські роки —  це несподівана новина, яка одразу ставить майбутню матусю перед вибором. Юні дівчата не знають, що їм робити та як складатиметься життя далі.  Як це – бувши ще студенткою стати мамою? Як встигати поєднувати навчання, роботу  та виховання дітей? Чи буде підтримувати держава? На ці питання відповість багатодітна матуся  з Одеси – Катерина.

Читати далі »

Пересип — район, прославлений у піснях

«Панорама Пересипу, суднобудівних заводів, задимлених пароплавів. Робочі проводять завантаження. Вони охоплені димом, що йде з пароплавної труби», — так писав Ісаак Бабель про Пересип в «Одеських розповідях. Як це робилося в Одесі» майже століття тому. Але чи можна й зараз цією цитатою описати сучасний Пересип?

Читати далі »

Безвідповідальність дитячих будинків: чому страждають українські діти

Благодійна організація «Hope and Homes for Children» провела дослідження та виявила, що 70% дітей в українських дитячих будинках страждають від проблем з розвитком та рівнем достатнього нагляду. Перевірка дитячих будинків відбулась у Херсоні, Дніпропетровську, Кривому розі, Кременчузі та Кам’янці-Подільську. Кореспонденти газети SALT дізнались про висновок, до якого прийшли дослідники, та поширені причини потрапляння дітей до будинків-інтернатів.

Читати далі »

Особова медична книга: необхідність чи зайва робота

Питання передачі інфекційних хвороб наразі постає доволі гостро. Як відомо, інфекції найчастіше передаються від хворої людини до здорової. Одним із способів запобігання передачі інфекцій у закладах обслуговування населення є наявність документа про проходження медичного обстеження. Проте із появою можливості покупки медичної довідки, працівники почали нехтувати проходженням медичної комісії. Кореспонденти The Salt провели власне дослідження та дізналися як робляться фальшиві довідки.

Читати далі »

Ген серійного вбивці: існує чи ні?

Ви колись замислювалися, чи зможете скоїти холоднокровне вбивство? А ваші друзі? Мабуть, хоча б раз ви про це думали, але ніколи серйозно. Власники гену-CDH13 теж не знають про те, як він впливає на їх мозок та соціальну поведінку. Серійні вбивці виглядають, як звичайні люди із традиційної історією життя, але є те, що на думку науковців, поєднує їх всіх. Гормони та гени, які передаються від матері до дітей, або справа в анатомічному формуванні мозку. Редакція Salt зібрала нові звідки дослідження цієї проблеми.

Читати далі »