Salt

Інструмент для навчання чи весела іграшка? Як студенти використовують штучний інтелект

Ми живемо у час, коли роботи поступово замінюють людські професії, а чат-боти спілкуються з тобою наче жива людина. Так дехто пристосовується та починає використовувати штучний інтелект для саморозвитку та вирішення складних проблем, у той час коли інші зловживають та сподіваються на те, що система вирішить все за них. Пропонуємо вам дізнатися, як студенти використовують штучний інтелект у навчанні, та чому це може порушувати академічну доброчесність.

Читати далі »

Старе нове життя: повернення до університету після року дистанційного навчання

Такий звичний запах навчання — одне з найбільших здивувань для тих, хто потрапив до університету вперше за останній рік. Ще у грудні 2021 року відбулася остання офіційна зустріч для більшості студентів різних факультетів ОНУ імені І.І. Мечникова до початку повномасштабного вторгнення. Тоді ще ніхто з них навіть не підозрював, що матиме змогу побачити своїх колег лише через рік. У теперішньому навчальному семестрі більшість студентів повернулися до очного навчання, тож тепер мають змогу проживати повноцінне студентське життя.

Читати далі »

«Таку емоцію ще не придумали». Інтерв’ю зі звільненим з полону військовим ЗСУ

День Захисників України — це важливе свято для кожного українця, особливо сьогодні. 14 жовтня ми вшановуємо всіх героїв та героїнь, які зараз захищають нас і нашу Батьківщину. Редакції SALT випала можливість поговорити з військовим Кирилом Коробко, який боронив Азовсталь, та його матір’ю, яка розповіла чутливу історію про повернення сину з полону.

Читати далі »

«Женевські конвенції — це прекрасно, але ця війна йде не за ними», — Дмитро Тузов про роботу журналіста на фронті     

Зараз, у воєнні часи, багато журналістів виконують свої обов’язки не лише у безпечних студіях, а й на лінії фронту. Серед таких і Дмитро Тузов — теле та радіожурналіст, педагог, ведучий вечірніх ефірів Радіо НВ. З 2014 року він неодноразово виїжджав до гарячих точок на сході нашої країни та продовжує робити це й сьогодні. Редакція «SALT» взяла інтерв’ю у журналіста, в якому він розповість про «джентльменський набір», якій необхідно мати для поїздки в зону бойових дій, про характер сьогоденної війни та креатив наших воїнів.

Читати далі »

У пошуках істини: рецензія на фільм «10.5»

Сьогодні, в час, коли навколо скільки зла та несправедливості, важко говорити про історію, про минулі трагедії української нації, адже на нашому порозі інші, сучасні трагедії ХХІ століття. Українців випробовують на стійкість та мужність? Та істина, котру намагається зараз відкопати майже кожен українець — може розставити всі крапки над «і» та дати відповіді на всі запитання. Спробою знайти цю істину є фільм українського режисера Станіслава Литвинова «10.5».

Читати далі »

«Культура скасування» – зброя нового покоління «Культура скасування» – зброя нового покоління

Тренд, який все більш стає популярним, допомагає суспільству привертати увагу до несправедливості та важливих тем. За останні роки культура скасування стала не тільки соціальним рухом, а й ще медіазброєю. Кого тільки не «скасовували» в Америці: від режисерів до співаків та політиків; за насилля та пости. Тепер цей рух дійшов до України, але які наслідки це принесе та чи бачать в «скасуванні» сенс українці, дізналась редакція SALT.

Читати далі »

Як багатодітна мати поєднує навчання та виховання дітей

Вагітність у студентські роки —  це несподівана новина, яка одразу ставить майбутню матусю перед вибором. Юні дівчата не знають, що їм робити та як складатиметься життя далі.  Як це – бувши ще студенткою стати мамою? Як встигати поєднувати навчання, роботу  та виховання дітей? Чи буде підтримувати держава? На ці питання відповість багатодітна матуся  з Одеси – Катерина.

Читати далі »