Sense

Людина-мистецтво до мозку кісток

Якщо ви справжній одесит чи хоч раз були в Одесі — безперечно прогулювалися Соборною площею. Це особливе місце не залишає байдужим жодного відвідувача. Щодня тут можна зустріти художників та побачити плоди їхньої праці. І, на перший погляд, усі вони ніби схожі між собою: пейзажі, портрети чи квіти. Та є одна людина, чиї роботи вирізняються серед інших, і це — Олександр Торунян.

Читати далі »

Чому неетична реклама досі є популярною

Реклама часто апелює до наших основних інстинктів (їх чотири: харчовий, вітальний, сексуальний й агресивний), адже рекламістам потрібно привернути увагу до свого товару. Велику роль відіграють і споконвічні стереотипи, які не викорінилися повністю й досі. Наприклад, довгий час вважалося, що будь-яке промо, в якому бере участь напівоголена жінка, є ефективнішим, аніж нейтральні ролики та плакати. Тому це можуть прив’язати навіть до такої реклами, де, здавалося б, воно виглядає зайвим (наприклад, у рекламі автомобіля).

Читати далі »

Навіщо нам медіаграмотність?

Діджиталізація перевернула світ інформації з ніг на голову. Газети, в яких можна було дізнаватися різні новини раз на тиждень, відійшли у минуле. Зараз майже кожен із нас має змогу щохвилини оновлювати новинну стрічку. Більше того, ми самі можемо стати джерелом певної інформації та поділитися нею зі світом одразу ж. Та, разом з невпинним інформаційним обігом, виникає нагальна потреба у його «фільтруванні». Цим і займається медіаграмотність.

Читати далі »

Дворянське походження має значення?

Довготривалий карантин позначився не лише на взаєминах людей, а й на домашніх улюбленцях. Коли довелося сидіти вдома кілька місяців без заробітку, люди просто почали викидати на вулицю породистих тварин. Цьому явищу не доводиться дивуватися: на них витрачається досить багато грошей, особливо на великих собак.

Читати далі »

Натисніть кнопку «СКАСУВАТИ»

Недавно голлівудський актор Армі Гаммер втрапив у гучний скандал, пов’язаний із незвичайними переписками між ним та його колишніми подругами. В них він виявляв канібалістичні нахили: писав, що хоче з’їсти їхні тіла та випити їхню кров. Екс-дружина актора підтвердила нездорову поведінку Гаммера. У результаті всі агентства поквапилися розірвати контракти із селебріті. Так Армі Гаммер став ще однією жертвою культури скасування, яка в останні роки набула значного поширення. А хто ж її розпочав?

Читати далі »

Викидати не можна, переробити!

За даними Greenpeace, щороку в світі виробляється близько 400 млрд кв. метрів тканини, з них 60 млрд викидаються як текстильні відходи виробництва. Дизайнери-новатори беруть на себе вирішення цієї проблеми.

Читати далі »

В’язниця чи острів спасіння?

Зоопарк — в’язниця для тварин? Чи тільки для розваги відвідувачів призначені екзотичні в нашій місцевості представники фауни? Не зовсім. Бо дикі тварини можуть представляти науковий інтерес, а завданням зоопарку є, зокрема, поширення знань про природу, пропаганда охорони тварин і збереження тих видів, які зникають. Але утримання диких тварин у неволі все частіше зазнає критики з боку ветеринарів, прибічників захисту та звільнення тварин. Адже в більшості випадків диким тваринам важко мешкати в клітках, поза природнім середовищем.

Читати далі »