Sirius

Літо у страху та надії: спогади, як я пережила ці 92 дні

Знову ніч. Ні про не думаючи сиджу та на зробленій цього дня фотографії неба пишу «Цінуй момент». Символічно вийшло насправді. Вже через годину ми були у підвалі збившись докупи з сусідами та стояли під найміцнішою стіною. Над домом летіла ракета, низько.

Читати далі »

Чорношкіра Русалонька: здобутки рівності або псування класики?

Нова адаптація фільму «Русалонька», запланованого на 25 травня, розділила фанатів по всьому світі на два табори: перші висловлюють глибоке обурення та вірність оригінальному варіанту, тоді як інші в захваті від нового підходу. Ця дискусія стала швидко поширюватися через використання чорношкірої американської акторки та співачки Голлі Бейлі для головної ролі — Русалоньки.

Читати далі »

Сортуємо сміття та запобігаємо ядерній катастрофі: сьогодення української екології

Міндовкілля у своєму Telegram-каналі опублікувало шалені числа збитків, що завдала росія за час повномасштабного вторгнення: це близько 400 млрд грн. Згідно з одним із досліджень, стільки дерев існує на планеті (справедливо зазначити, що інші інституції наводять і більші значення).

Читати далі »

Від Польщі до окопів: історія військового-добровольця

Лютий. Час, коли кожен із нас зіштовхнувся з вибором. Для когось це було рішення залишитися, хтось виїжджав, а дехто — вертався. Історій, коли громадяни перетинали рідні кордони, аби стати за Батьківщину, хоч і жили без неї певний час, чимало, тож ми висвітлили одну з них. У цьому фрагментові життєпису проведена лінія становлення воїна: від спонтанного рішення до бойового досвіду.

Читати далі »

Аграрне поле бою

Україна — гарант продовольчої безпеки світу. Через діяльність російських окупантів не лише українці можуть залишитися без їжі, а й понад 400 млн людей у всьому світі. Адже цього року посівна була під загрозою зриву.

Читати далі »

«Стоп Земля» зупинила будні американських студентів

В актовій залі триповерхового корпусу, в якому зазвичай проводять заняття з журналістики, фотожурналістики та режисури, понад тридцять студентів уперше в своєму житті дивляться український фільм. Після Берлінського та Одеського міжнародних кінофестивалів «Стоп Земля» Катерини Горностай розповідає про радості й проблеми української молоді американській аудиторії.

Читати далі »