Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Sirius

Кристина Агу: «Варто пам’ятати, що в нас є шанс на життя». Інтерв’ю з харків’янкою

Харків — місто-герой України, яке зараз потерпає від обстрілів російських окупантів. Вони руйнують життя, змушують людей покинути рідне місто. Ми поспілкувалися зі студенткою 1 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи Кристиною Агу, яка проживала у Харкові. Вона розповіла про те, як їй довелося покидати свою домівку.

Читати далі »

Одеський спорт — він живе, він ще не вмер

Одеські спортсмени й спортсменки завжди прославляли наш регіон як за кордоном на міжнародних змаганнях, так і у себе вдома, на рідній землі. Але, на жаль, у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф, деяким сферам життєдіяльності людини в кожному куточку нашої країни довелося призупинитися на час воєнного стану, і сфера спорту — одна із таких. Що наразі відомо про спортовців нашого регіону, як саме війна змінила їхнє життя й звідки нині вони черпають сили для перемоги в міжнародних змаганнях — читайте далі.

Читати далі »

Як журналісту підтримати інформаційний фронт

Професія журналіста завжди була відповідальною, але у воєнні часи ця відповідальність примножилася у сто разів. Журналіст — це рупор, який передає інформацію соціуму. У який спосіб медіа можуть підтримати інформаційний фронт, розповів Андрій Куликов, Голова Комісії з журналістської етики, на онлайн-лекції: «Інформаційний фронт: як медіа можуть допомагати тилу працювати для перемоги?»

Читати далі »

Між дружбою та коханням

Вчора, 21 квітня, ми відзначали Всесвітній день творчості. Україна подарувала світові безліч яскравих імен, серед яких унікальним тандемом душі сяють дві майстрині слова. «Хтось когось хотів би поцілувати і погладити, і багато чогось сказати, і багато подивитися, і багато подумати…» — зверталася у своєму листі Леся Українка до Ольги Кобилянської. Листування двох видатних українських письменниць є одним із найзагадковіших епістолярних творів.

Читати далі »

Мистецтво проти війни

Мистецтво — це окремий всесвіт, у якому за допомогою знаків та через конкретні образи люди виражають свої думки та переживання. Це така проста і чудова річ, але хто ж знав, що у XXI сторіччі люди почнуть використовувати свою творчість як зброю проти війни.

Читати далі »

«Під гучними промовами у руках вони тримали українські прапори»: Україна — непереможна!

Відкритий воєнний напад рф на Україну почався о 5 ранку 24 лютого 2022 року. Росія підтягувала резервні підрозділи до українського кордону, повідомляли у генштабі ЗСУ, порушуючи всі правила ведення війни, і масово чинила воєнні злочини проти українського народу.

Читати далі »

Традиційне малювання vs діджитал-арт

Митці та поціновувачі мистецтва щороку святкують Міжнародний день художника 8 грудня. З поширенням персональних комп’ютерів у 90-х роках минулого століття почав розвиватися такий стиль малювання як діджитал-арт. Що ж це таке та чим воно відрізняється від традиційного малювання? Про ці два стилі, їхні переваги та недоліки ми поговорили з двома художницями, студентками факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова. 

Читати далі »