Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Tabellarium

Театр як спосіб соціалізації молоді

В умовах економічних, політичних та соціальних змін, що відбуваються у сучасному суспільстві, актуалізується процес особистісного становлення та культурного розвитку молоді, її світогляду та системи цінностей, духовного та творчого потенціалу. І тут, звичайно, слід говорити про роль мистецтва в духовному та моральному вихованні молодих людей.

Читати далі »

Мамо, а коли вже весна?

«Сашо! Сашо! Дивись, що я намалювала!» — із широченною посмішкою на обличчі вона швидко підбігає до мене, раптово зупиняється та із величезною гордістю декларує свій новий шедевр. І я дивуюсь. І більше дивуюсь не малюнку, а її посмішці. За два місяці війни я, здається, вперше бачу її такою — такою усміхненою, такою… собою.

Читати далі »

Книги VS «фанфіки»

Напевно, не знайдеться жодної людини, яка б не тримала у своїх руках книги, джерела мудрості та знань, як це вважалося ще здавна. Тільки замисліться: книгу, яку ви можете прочитати за декілька днів, письменник писав декілька років, ділячись так чи інакше життєвим досвідом: 20, 30, 50, 70 роками свого життя! А у вас є можливість здобути цей досвід за декілька днів. Хіба не дивина? Значну роль при формуванні особистості безумовно грають близькі люди та оточення, але книги на рівні з ними виховують нас і показують різні сторони людського буття.

Читати далі »

Шлях до нових знань та досвіду: програми та гранти

Чи не кожен з нас протягом отримання вищої освіти чи роботи над науковими працями хоча б раз замислювався про те, а «чи можна доповнити та вдосконалити вже отримані знання?» І на це є однозначна відповідь – так! Освіта за кордоном є одним із таких варіантів.

Читати далі »

Віхи історії одеського кінематографу: від зародження до смерті Одеської кіностудії

Літочислення одеського кінематографу почалося з 1907 року, коли Мироном Гроссманном було відкрито фотоательє «Мирограф», де він займався проявленням і обробкою фотоемульсійних пластин (попередник фотоплівки). За альтернативною версією відправною точкою прийнято вважати створення Йосипом Тимченко першого кінознімального апарату влітку 1893 року. 

Читати далі »