Tabellarium

«Роботу журналіста потрібно любити…»

Професія журналіста — складна та цікава, потребує багато зусиль та неабияких амбіцій. Про власний шлях і професійний досвід поділилася із нами ще вчора студентка, а сьогодні вже журналіст одного із загальнонаціональних телеканалів України «1+1» Валерія Самошина.

Читати далі »

Одеська музкомедія під час війни

Від початку повномасштабної війни культура України зазнала значних змін. Через загрозу ракетних ударів театри припинили свою творчу діяльність. Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного не став винятком.

Читати далі »

Театр як спосіб соціалізації молоді

В умовах економічних, політичних та соціальних змін, що відбуваються у сучасному суспільстві, актуалізується процес особистісного становлення та культурного розвитку молоді, її світогляду та системи цінностей, духовного та творчого потенціалу. І тут, звичайно, слід говорити про роль мистецтва в духовному та моральному вихованні молодих людей.

Читати далі »

Мамо, а коли вже весна?

«Сашо! Сашо! Дивись, що я намалювала!» — із широченною посмішкою на обличчі вона швидко підбігає до мене, раптово зупиняється та із величезною гордістю декларує свій новий шедевр. І я дивуюсь. І більше дивуюсь не малюнку, а її посмішці. За два місяці війни я, здається, вперше бачу її такою — такою усміхненою, такою… собою.

Читати далі »

Книги VS «фанфіки»

Напевно, не знайдеться жодної людини, яка б не тримала у своїх руках книги, джерела мудрості та знань, як це вважалося ще здавна. Тільки замисліться: книгу, яку ви можете прочитати за декілька днів, письменник писав декілька років, ділячись так чи інакше життєвим досвідом: 20, 30, 50, 70 роками свого життя! А у вас є можливість здобути цей досвід за декілька днів. Хіба не дивина? Значну роль при формуванні особистості безумовно грають близькі люди та оточення, але книги на рівні з ними виховують нас і показують різні сторони людського буття.

Читати далі »

Шлях до нових знань та досвіду: програми та гранти

Чи не кожен з нас протягом отримання вищої освіти чи роботи над науковими працями хоча б раз замислювався про те, а «чи можна доповнити та вдосконалити вже отримані знання?» І на це є однозначна відповідь – так! Освіта за кордоном є одним із таких варіантів.

Читати далі »

Віхи історії одеського кінематографу: від зародження до смерті Одеської кіностудії

Літочислення одеського кінематографу почалося з 1907 року, коли Мироном Гроссманном було відкрито фотоательє «Мирограф», де він займався проявленням і обробкою фотоемульсійних пластин (попередник фотоплівки). За альтернативною версією відправною точкою прийнято вважати створення Йосипом Тимченко першого кінознімального апарату влітку 1893 року. 

Читати далі »