Територія Прав[ди]

Бурхливі шістдесяті-сімдесяті й одеське дисидентство

Про внесок одеського осередку дисидентського руху ми чуємо небагато: зазвичай, тема шістдесятників обемежується двома рівнями – всесоюзним і загальноукраїнським. Місцеві журналісти, письменники, правозахисники та активісти могли займатися кардинально різною діяльністю, але їх об’єднувало одне – боротьба за справедливість.

Читати далі »

Німе кіно – мова емоцій

Ера німого кіно почалася з винахідника Жоржа Мельєса: він зробив кіно з різними прийомами і зняв вигадані сцени. Режисер використовував різні масштаби об’єктів і об’єднував їх у спільні кадри. Найвідоміший приклад його роботи – «Подорож на Місяць» (1902 р.).

Читати далі »

Право на захист

8 березня відзначається Міжнародний жіночий день. Цьогоріч у багатьох містах України відбулися марші за права жінок. У цьому заході взяли участь понад 4000 людей. Головна вимога українок та українців — ратифікація Стамбульскої конвенції.

Читати далі »

Чи існують чари, які дають людині щастя?

Десятки років покоління за поколінням ми прагнули втекти спочатку до Нарнії, згодом – до Гоґвортсу, але поки, на жаль, таких випадків задокументовано не було. Але якщо б комусь все-таки вдалося потрапити у самий вир своєї мрії? Як би це вплинуло на людину та її внутрішній світ? Лев Гроссман, американський журналіст і романіст, вирішив спробувати відповісти на ці та інші питання у серії романів «Чарівники».

Читати далі »

Що робити, якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди

Дорожньо-транспортна пригода (ДТП) – це подія, що сталася під час руху дорожнього транспортного засобу, внаслідок якої загинули або зазнали травм люди чи була заподіяна шкода майну. Іноді ні водійський стаж, ні досвід, ні знання правил дорожнього руху не зменшують вірогідності попадання в ДТП.

Читати далі »

Вільний друк без обмежень

Професія журналіста є вкрай небезпечною. Зазвичай вони ризикують життям, борючись за правду та право без перешкод висвітлювати інформацію суспільству. Кількість журналістів, які були вбиті під час виконання службових обов’язків, в 2020-му році збільшилася в два рази у порівнянні з минулим роком – таку інформацію повідомляє Комітет захисту журналістів(CPJ). В 2020-му році було вбито не менше 30-ти журналістів, причому 21 з них — через свою професію.

Читати далі »

Вище хмар тільки мрії

Більшість людей, коли мова заходить про громадянську авіацію, уявляють перед собою стандартний склад екіпажу: командир повітряного судна, другий пілот – він же старший офіцер –

Читати далі »

Я вірю у вчорашній день

Книга Гері Шмідта «Битви щосереди» – захоплююча енциклопедія життя
американців у 60-ті роки 20-го століття – час війни у В’єтнамі, діяльності
хіпі, гурту The Beatles та бітників. Несподівано на арені хвилюючих подій
з’являється маленька людина – хлопчик на ім’я Холлінг Вудвуд.

Читати далі »